AKTUALNOŚCI
KONKURS FOTOGRAFICZNY
„Księstwo Łowickie – Kraina Księżaków”
Z przyjemnością zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w powiatowym konkursie fotograficznym, który został objęty honorowym patronatem Starosty Łowickiego, pt.:
„Księstwo Łowickie – Kraina Księżaków”
Celem Konkursu jest:
a) propagowanie i rozwój sztuki fotografowania wśród uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu łowickiego.
b) promocja i poprawa świadomości młodych osób o pochodzeniu, kulturze, zabytkach powiatu łowickiego.
c) poszerzanie i pogłębianie refleksji nad znaczeniem krainy Księżaków.
d) utrwalenie i gromadzenie fotografii obiektów powiatu łowickiego.
e) rozwijanie zainteresowań, twórczości i kreatywności.
Więcej informacji dostępnych jest w podanych załącznikach.
Wykaz placówek medycznych przeprowadzających badania lekarskie w województwie łódzkim
Aktualna lista placówek medycznych z terenu województwa łódzkiego, w których możliwe jest wykonywanie badań lekarskich do szkół prowadzących kształcenie w zawodach jest dostępna do pobrania na naszej stronie:
Informacja dla kandydatów
Do 20 lipca 2023 r. (do godziny 12.00) należy potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole. Rodzice kandydatów lub pełnoletni kandydaci zobowiązani są do przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
Powiatowy Konkurs Plastyczny
Ogłaszamy zwycięzców konkursu
I miejsce - Małgorzata Karda
II miejsce - Martyna Brzozowska
III miejsce - Gabriela Plichta
Wyróżnienie - Oliwia Kośmider
Gratulacje!
Kursy dla Maturzystów
Kursy dla uczniów klas ósmych i dla maturzystów przygotowujące do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej i do matury z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego.
W związku z podpisaniem trójstronnego porozumienia pomiędzy Powiatem Łowickim, Fundacją Miasto oraz Lecturus Sp. z o.o. Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego na stronie internetowej kursów https://sklep.lecturus.pl, uruchomiona została ulga dla mieszkańców Powiatu Łowickiego (w praktyce po podaniu kodu pocztowego na stronie internetowej nabywca uzyskuje stosowną ulgę 70%). Organizatorem kursów jest Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego. Przykładowe lekcje można obejrzeć na: youtube.com/@lecturusjunior .
Zajęcia dostępne będą dla mieszkańców powiatu w dwóch wariantach:
-
kursy składające się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych w formule online (1 x w tygodniu) - kursy online na platformie rozpoczęły się w grudniu 2022 r. - minione lekcje uczniowie będą mogli odtworzyć w trybie VOD,
-
intensywne kursy składające się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych online (2 x w tygodniu) i trwające 13 tygodni - kursy online na platformie startują już 30 stycznia 2023 roku, po podpisaniu porozumienia mieszkańcy Powiatu Łowickiego mają zniżki do 70% ceny podstawowej.
Jedynym obowiązkiem szkoły i placówki oświatowej jest poinformowanie o kursach swoich uczniów i rodziców poprzez dziennik elektroniczny w szkołach, umieszczenie informacji na stronie www i mediach społecznościowych.
Nabywcą są bezpośrednio mieszkańcy (młodzież, rodzice).
Lekcje odbywają się na nowoczesnej platformie e-learningowej w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji (w tym kluczowe zagadnienia egzaminacyjne i strategie rozwiązywania zadań).
Zajęcia prowadzą certyfikowani trenerzy oświaty, laureaci konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online – nauczyciele pasjonaci, którzy z entuzjazmem dzielą się wiedzą.
Co zyskają uczniowie?
-
dowiedzą się, jakie są strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych,
-
omówią z nauczycielem kluczowe zagadnienia egzaminacyjne,
-
zrozumieją, z czym mają problem na lekcjach w szkole,
-
nadrobią zaległości.
Szczegółowe informacje na stronie kursów https://sklep.lecturus.pl .
Święto Odzyskania Niepodległości
9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W tym roku, zamiast rutynowego przedstawiania wydarzeń sprzed 104 lat, postanowiliśmy poszukać odpowiedzi na pytanie, czym jest patriotyzm dzisiaj? Motywem na zastanowienie niech będzie „Wesele Stanisława Wyspiańskiego”, młodopolski arcydramat, który skłania do refleksji kolejne pokolenia. „Tak by nam się serce rwało, dużo byśmy mogli mieć, gdybyśmy chcieli chcieć…”
Uczniowie ZSP nr 3 byli również obecni podczas powiatowo-miejskich obchodów z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości. Wzięli udział w uroczystościach kościelnych i we wspólnym niesieniu długiej na 50 m flagi narodowej „Dla Niepodległej”.
VII Olimpiada Statystyczna
W dniu 9. listopada o godz. 11 w naszej szkole odbył się etap szkolny VII Olimpiady Statystycznej. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.
W rywalizacji wzięło udział siedmioro uczniów, którzy reprezentowali klasy: 4MP i 4FEP. Ten etap polegał na rozwiązaniu w ciągu 60 minut testu zbudowanego z 3 części. Troje najlepszych uczniów ma szansę na udział w etapie wojewódzkim. Życzymy powodzenia!
Olimpiada Umiejętności Hotelarskich
W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice
z klasy III TH: Karolina Kucharska oraz Małgorzata Kucińska. Uczennicom serdecznie gratulujemy i liczymy na wysokie wyniki w kolejnym etapie.
Olimpiada Umiejętności Hotelarskich – etap szkolny w ZSP nr 3 w Łowiczu
Dnia 25.10.2022 roku w ZSP nr 3 w Łowiczu odbył się etap szkolny Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie pod hasłem: „Kompetencje społeczne kluczem do profesjonalnej obsługi gościa”. Partnerem Olimpiady jest konsorcjum szkół branżowych Ho – Ga – Tur zrzeszające szkoły kształcące w zawodach z branży hotelarsko – gastronomicznej. Główny cel Olimpiady to przede wszystkim propagowanie i rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem, pogłębianie wiedzy oraz rozwój
i doskonalenie umiejętności zawodowych.
Olimpiada jest trzystopniowa i ma zasięg ogólnokrajowy. W zmaganiach etapu szkolnego wzięło udział 11 uczniów
z naszej szkoły. Rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru oraz 3 zadania praktyczne. Do etapu okręgowego zakwalifikuje się dwoje uczniów z najwyższymi wynikami, którzy 13.12. 2022 roku będą brać udział w zmaganiach
w etapie okręgowym w Warszawie. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie tego szkolnego, życzymy wysokich wyników.
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w ZSP nr 3 w Łowiczu do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Elżbieta Strugińska z klasy IV THG oraz Małgorzata Kucińska z klasy III TH. Serdecznie gratulujemy i liczymy na wysokie wyniki w kolejnym etapie.
Etap szkolny XIV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej odbył się 11 października b.r. i brało w nim udział 11 uczniów z klas: 3TH, 4THG i 4THP. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań dotyczących zagadnień związanych z tematyką hotelarsko – gastronomiczną.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2022 r. w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii.
W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Beata Żuk, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń Polaków. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych a po nim część artystyczna w trakcie której przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom kwiaty dziękując za ich pracę.
Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023
Rezultaty projektu
nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399
Przedstawiamy rezultaty naszego projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399, realizowanego w ramach akredytacji Erasmusa, na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W ramach mobilności wsparciem zostało objętych 35 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Praktyki odbywały się w terminie 16-27.05.2022 roku, w Grecji we współpracy z partnerem zagranicznym Olympus Education Services. Uczniowie mieli możliwość szkolenia się w swoich zawodach na stanowiskach indywidualnych oraz w małych zespołach, w ramach wykonywanych projektów. Ponadto cała grupa zrealizowała program kulturowy, w ramach którego znalazły się ciekawe, pod względem tradycji i historii, wycieczki krajoznawcze. Mobilności przyczyniły się do rozwoju wielu elementów zdiagnozowanych w szkolnych analizach potrzeb, wpisując się tym samym w kolejne obszary wymagające poprawy. Wpływ projektu obejmuje zarówno rozwój zawodowy, językowy oraz społeczny samych uczestników, ale także zaangażowanej kadry.
W załączeniu graficzne opracowanie naszych działań projektowych w postaci broszury.
Rezultaty projektu
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Przedstawiamy rezultaty naszego projektu pod tytułem: „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, realizowanego we Włoszech! W zakresie dwóch mobilności projektu wsparciem zostało objętych 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Hotelarstwa, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie.
Głównym celem projektu było stworzenie przestrzeni do zdobycia nowych kompetencji przez naszych uczniów i nauczycieli, poprzez rozwój współpracy międzynarodowej, wdrożenie kompleksowego wsparcia w zakresie organizacji praktycznych form nauki dla 4 zawodów, a także wymianę dobrych praktyk z zagranicznymi podmiotami sektora, przekładające się na kompleksowy rozwój edukacyjny i zawodowy szkolnej społeczności ZSP Nr 3 w Łowiczu.
Mobilności przyczyniły się do rozwoju wielu elementów zdiagnozowanych w szkolnych analizach potrzeb, wpisując się tym samym w kolejne obszary wymagające poprawy. Wpływ projektu obejmuje zarówno rozwój zawodowy, językowi oraz społeczny samych uczestników, ale także zaangażowanej kadry oraz ZSP Nr 3 mającego okazję współpracować z włoskimi podmiotami sektora kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym pracodawcami, będąc beneficjentem transferu wiedzy, wymiany dobrych praktyk. Projekt pomaga w rozwoju europejskiego wymiaru szkoły, a także przyczynia się do rozwoju oferty edukacyjnej i narzędzi, którymi ZSP może pozytywnie wpływać na lokalną społeczność.
W załączeniu graficzne opracowanie naszych działań projektowych w postaci broszury.
Sesja poprawkowa egzaminów maturalnych
23 sierpnia 2022 r. godz 8:00
Z powodu zmian grup klasowych oraz uczących nauczycieli lepiej wstrzymać się z zakupem podręczników do spotkania z nauczycielem przedmiotu. We wrześniu odbędzie się w szkole kiermasz podręczników używanych.
Zakończenie projektu nr:
2021-1-PL01-KA121-VET-000010399
Zakończyła się mobilność w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego 35 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjechało na staż zagraniczny do Grecji.
W ramach mobilności wsparciem zostało objętych 35 uczniów klas II, III i IV Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technik Fotografii
i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.
Praktyki odbywały się w terminie 16-27.05.2022 roku, w Grecji we współpracy z partnerem zagranicznym Olympus Education Services. Uczniowie mieli możliwość szkolenia się w swoich zawodach na stanowiskach indywidualnych oraz w małych zespołach, w ramach wykonywanych projektów. Ponadto cała grupa zrealizowała program kulturowy, w ramach którego znalazły się ciekawe, pod względem tradycji i historii, wycieczki krajoznawcze.
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Podsumowanie II mobilności
Zakończyła się II mobilność w ramach projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, realizowanego we Włoszech! W ramach II mobilności projektu wsparciem zostało objętych 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie.
Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do zdobycia nowych kompetencji przez naszych uczniów i nauczycieli, poprzez rozwój współpracy międzynarodowej, wdrożenie kompleksowego wsparcia w zakresie organizacji praktycznych form nauki dla 4 zawodów, a także wymianę dobrych praktyk z zagranicznymi podmiotami sektora, przekładające się na kompleksowy rozwój edukacyjny i zawodowy szkolnej społeczności ZSP nr 3 w Łowiczu.
Wyjazd przyczynił się do rozwoju wielu elementów zdiagnozowanych w szkolnych analizach potrzeb, wpisując się tym samym w kolejne obszary wymagające poprawy. Wpływ projektu obejmuje zarówno rozwój zawodowy, językowy oraz społeczny samych uczestników, ale także zaangażowanie kadry ZSP nr 3 mającej okazję współpracować z włoskimi podmiotami sektora kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym pracodawcami, będąc beneficjentem transferu wiedzy, wymiany dobrych praktyk. Projekt pomaga w rozwoju europejskiego wymiaru szkoły, a także przyczynia się do rozwoju oferty edukacyjnej i narzędzi, którymi szkoła może pozytywnie wpływać na lokalną społeczność.
Uczniowie odbyli 10 dni roboczych praktyk z podziałem na każdy z kierunków zawodowych, gdzie wykonywali profesjonalne czynności związane z ich zawodem oraz uczestniczyli w dwóch dniach programu kulturowego, dzięki czemu mogli zwiedzić i zobaczyć ciekawe włoskie zabytki w tym miasta takie jak Padwa, Werona, Wenecja.
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
W piątek 8 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe XLV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentowała Inga Haczykowska z III TŻ i UG, która w bloku tematycznym - gastronomia, musiała wykazać się dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu różnych przedmiotów zawodowych. W eliminacjach brało udział 30 osób, a wyłoniono tylko trzech finalistów. Inga nie zajęła miejsca na podium, ale dzielnie walczyła, a zdobyte doświadczenie na pewno wykorzysta na zbliżającym się egzaminie zawodowym.
Indze gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach! :)
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej – etap centralny
W dniu 6 kwietnia 2022 roku w ZSP nr 3 w Łowiczu w formie zdalnej odbyła się część pisemna etapu finałowego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym uczestniczyła Oliwia Gwardzińska, uczennica klasy IV technikum hotelarskiego.
Po przeprowadzonym etapie pisemnym Oliwia uplasowała się na 17 miejscu w gronie 30 najlepszych hotelarzy w Polsce uzyskując tytuł finalisty. Gratulujemy wysokiego wyniku życząc jednocześnie wielu sukcesów w branży hotelarskiej oraz dalszego rozwijania swoich zainteresowań tą tematyką.
VIII Regionalny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie
W dniu 1 kwietnia 2022 roku Elżbieta Strugińska, uczennica klasy 3 THG oraz Karolina Kucharska, uczennica klasy II TH reprezentowały naszą szkołę w finale VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie.
Konkurs odbywał się w hotelu PURO Łódź Centrum. Etap finałowy składał się z dwóch części: pisemnej i praktycznej. Elżbieta Strugińska zakwalifikowała się do części praktycznej rywalizując z pozostałymi 4 finalistami o tytuł Mistrza Wiedzy o Hotelarstwie w regionie łódzkim.
W przerwie zmagań konkursowych organizatorzy zapewnili uczestnikom zwiedzanie hotelu.
Gratulujemy uczennicom osiągniętych wyników, a Eli dodatkowo uplasowania się wśród finałowej „piątki”. Doświadczenie i wiedza jaką zdobyły na pewno pomogą im w dalszym rozwijaniu swoich zainteresowań tematyką hotelarską.
Nagłówek 4
30 marca 2022 r. uczennice naszej szkoły Inga Haczykowska i Martyna Podlewska z klasy 3 ŻHG uczestniczyły w finale konkursu ''Kulinaria dietetyczne", organizowanego w murach Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z 14 szkół województwa łódzkiego, uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test, opracować projekt związany z oceną jakości żywności oraz przeprowadzić ocenę towaroznawczą i analizę sensoryczną. Atrakcją dla wszystkich było zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni oraz zwiedzanie kampusu.
Wiosennie w naszej szkole
Dziś u 'Reymonta' same atrakcje:
dzień bez plecaka, konkurs na najbardziej wiosenny strój oraz dla fanów siatkówki pełen emocji mecz nauczyciele kontra uczniowie.
Konkurs gramatyczny z języka angielskiego
„ Are you good at English grammar? Yes, we are!
31 marca 2022 roku trzynastu odważnych uczniów zmierzyło się z zadaniami sprawdzającymi znajomość czasów gramatycznych, zastosowanie przyimków i czasowników modalnych.
Trudne?
Im to nie sprawiło większych trudności!
Wyniki konkursu poznamy w kwietniu.
20220331_092008 | kon3 | kon2 |
---|---|---|
kon1 | 139750134-kursy-angielskiego-doodle-ilustracja-koncepcja-wektorowa-nauki-języka-angielskie | kon |
istockphoto-1180569201-612x612 | 20220331_085911 |
N
Pomoc dla Ukrainy
Cała społeczność szkolna bardzo mocno zaangażowała się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Zebraliśmy artykuły spożywcze, higieniczne i chemiczne, nie zabrakło także słodyczy oraz upominków dla najmłodszych.
W dniu 11 marca, aż 15 osób z klasy 2 TM i 3 FEG wyruszyło wraz z puszkami PCK na kwestę uliczną. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie pobytu Ukraińców, którzy zamieszkali w Łowiczu.
Dziękujemy za zaangażowanie, empatię i postawę społeczną godną naśladowania.
agłówek 4
KONKURS FRYZJERSKI ‘’SIŁA KOLORU’’
W dniach od 7 do 9 marca 2022r. uczennice klas III TFHG, III TFHP, kl. II THF wzięły udział w konkursie fryzjerskim klasowym pt. ,,SIŁA KOLORU’’.
Pod opieką nauczycieli P. Agnieszki Gajdy i Marleny Rondoś dziewczyny rywalizowały między sobą.
Jury w składzie: p. dyrektor Beaty Żuk, kierownik szkolenia praktycznego- P. Renaty Pawlikowskiej oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych wyłoniło trzy najlepsze prace z każdej klasy:
Brano pod uwagę estetykę wykonania pracy, pomysłowość i zastosowanie koloru.
Kl. III TFHG
I miejsce Aleksandra Nowak,
II miejsce Angelika Garstka,
III miejsce Wiktoria Murawska
Kl. III TFHP
I miejsce Maria Janicka,
II miejsce Małgorzata Szkup,
III miejsce Martyna Osińska
Kl. II THF
I miejsce Julia Plichta,
II miejsce Natalia Ryjak,
III miejsce Katarzyna Kaczyńska
Gratulujemy!
Konkurs o podatkach
Łódzki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Podatkach.
Konkurs organizowany jest od wielu lat pod honorowym patronatem Wojewódzkiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Finansów.
Konkurs składa się z dwóch etapów:
- w dniu 11 marca 2022 r. - etap wojewódzki, który odbędzie się w godzinach od 10.00 do 18.00 (test udostępniony na platformie moodle),
- w dniu 8 kwietnia 2022 r. - Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Katowicach.
Poniżej najważniejsze informacje dotyczące tegorocznego konkursu.
• W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy w roku odbywania się konkursu ukończą maksymalnie 20 rok życia.
• Osoby zainteresowane tematyką podatkową mogą sprawdzić swoją wiedzę podatkową poza Konkursem, logując się na platformie moodle.
• Test będzie zawierał 30 pytań z zakresu podatków i opłat obowiązujących w Polsce, a w szczególności z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, podatku od towarów i usług, Ordynacji Podatkowej oraz z Ustawy o doradztwie podatkowym.
• System dopuści uczestnika do udziału w konkursie przez 30 minut licząc od momentu kliknięcia na START. Logowanie się i rejestracja możliwa jest już dwa dni przed terminem konkursu.
• Przyczyny i przeszkody techniczne nie uprawniają do powtórnego przystąpienia do konkursu.
• Zorganizowanie Finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach i wyłonienie laureatów odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 11 b. Jeśli sytuacja pandemiczna nie pozwoli na takie przeprowadzenie Finału Konkursu, laureaci konkursu zostaną wyłonieni poprzez udział w dodatkowych testach.
• Z uwagi na rejestracje uczestników na platformie moodle, nie ma konieczności przesyłania dodatkowych kart zgłoszeniowych ucznia. Każdy uczeń, który przystąpi do rozwiązania testu automatycznie traktowany będzie jako uczestnik konkursu.
Poniżej znajdują się linki do najważniejszych informacji dotyczących tegorocznego konkursu
- materiały pomocnicze (ustawy i przepisy prawne)
Zakończyła się rekrutacja do projektu nr:
2021-1-PL01-KA121-VET-000010399
Zakończyła się rekrutacja do projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego 35 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji.
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 35 uczniów klas I, II, III i IV Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii
i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostali wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji. Nabór miał charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Lista zakwalifikowanych uczniów znajduje się w sekretariacie i gabinecie projektowym w szkole. Wszelkie pytania można kierować do koordynatora projektu.
V edycja Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz
W murach naszej szkoły odbył się etap regionalny V Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Temat wiodący konkursu w roku szkolnym 2021/2022: „Tradycyjne potrawy śląskie na stuletnim zabrzańskim stole”. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z Łowicza, Sieradza, Wielunia, Łodzi oraz Kutna. Turniej był złożony z dwóch części: teoretycznej w postaci testu i praktycznej, w której młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowywali potrawy związane z tematem turnieju.
Pierwsze miejsce zajęła uczennica z ZSZ nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego - Martyna Kopańska
Drugie miejsce zajął Piotr Giziński również z ZSZ nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego.
Trzecie miejsce dla Ewy Kozioł z ZSP nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, którymi było Starostwo Powiatowe w Łowiczu i Restauracja "Polonia" Łowicz.
EF Global Future, 12 lutego 2022
Największe na świecie bezpłatne targi edukacyjne online.
EF Global Future 24-godzinne targi online skierowane do uczniów i absolwentów szkół średnich. Na uczestników czekają wyjątkowe warsztaty i anglojęzyczne wykłady poświęcone nauce języków, podróżom, wymianom kulturowym i międzynarodowej karierze. Uczestnicy targów będą mieli również szansę wygrać jedno ze stypendiów na wyjazd językowy do jednego z zagranicznych kampusów EF.
Strona wydarzenia i link do rejestracji: https://www.ef.pl/hub/22/global-future-fair/
Ruszyła rekrutacja do projektu nr:
2021-1-PL01-KA121-VET-000010399
Ruszyła rekrutacja do projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego 35 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji.
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 35 uczniów klas I, II, III i IV Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii
i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
35 osób z czterech profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 17.01.2022 – 31.01.2022 dla czterech kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe w Grecji.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Koordynatora projektu, gdzie można je pobrać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki.
Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
W dniu 8 grudnia 2021 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi został rozstrzygnięty IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy dla szkół branży spożywczej i gastronomicznej. Organizatorem konkursu był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowały zwyciężczynie etapu szkolnego: Oliwia Myszkowska i Patrycja Bończak - uczennice klasy 3 TŻG.
Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego z 30 pytań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy ze szczególnym uwzględnieniem zasad obowiązujących w branży spożywczej i gastronomicznej. Oliwia Myszkowska zajęła III miejsce. Gratulujemy!
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Podsumowanie I mobilności
Zakończyła się I mobilność w ramach projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, realizowanego we Włoszech! W ramach I mobilności projektu wsparciem zostało objętych 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie.
Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do zdobycia nowych kompetencji przez naszych uczniów i nauczycieli, poprzez rozwój współpracy międzynarodowej, wdrożenie kompleksowego wsparcia w zakresie organizacji praktycznych form nauki dla 4 zawodów, a także wymianę dobrych praktyk z zagranicznymi podmiotami sektora, przekładające się na kompleksowy rozwój edukacyjny i zawodowy szkolnej społeczności ZSP Nr 3 w Łowiczu.
Wyjazd przyczynił się do rozwoju wielu elementów zdiagnozowanych w szkolnych analizach potrzeb, wpisując się tym samym w kolejne obszary wymagające poprawy. Wpływ projektu obejmuje zarówno rozwój zawodowy, językowi oraz społeczny samych uczestników, ale także zaangażowanej kadry oraz ZSP Nr 3 mającego okazję współpracować z włoskimi podmiotami sektora kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym pracodawcami, będąc beneficjentem transferu wiedzy, wymiany dobrych praktyk. Projekt pomaga w rozwoju europejskiego wymiaru szkoły, a także przyczynia się do rozwoju oferty edukacyjnej i narzędzi, którymi ZSP może pozytywnie wpływać na lokalną społeczność.
Uczniowie odbyli 10 dni roboczych praktyk z podziałem na każdy z kierunków zawodowych, gdzie wykonywali profesjonalne czynności związane z ich profesją oraz uczestniczyli w 2 dniach programu kulturowego, dzięki czemu mogli zwiedzić i zobaczyć ciekawe włoskie zabytki w tym miasta takie jak Padwa, Werona, Wenecja.
W dniu 3 listopada 2021 uczniowie z klasy 3 FEP i 4 THF wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Statystycznej. Olimpiada ta jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodych ludzi. Do etapu okręgowego (wojewódzkiego) zakwalifikowali się: Paweł Felczyński, Julita Kołaczyńska i Zuzanna Guz.
Gratulujemy!
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu dołączył do projektu SOC.
W ramach projektu realizowane będą działania związane z poszukiwaniem równowagi między światem cyfrowym a rzeczywistym
Zapraszamy na lekcję otwartą.
Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego, i nie tylko, na lekcję otwartą języka angielskiego w eksploatacji portów i terminali 'Preflight duties- vocabulary practice. Obowiązki członków załogi samolotu przed lotem- ćwiczenia leksykalne', która odbędzie się 13 października 2021 roku na pierwszej godzinie lekcyjnej w sali 16.
Lekcję poprowadzi nauczycielka naszej szkoły Sabina Kędzior.
Zapraszamy na lekcję otwartą.
Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego, i nie tylko, na lekcję otwartą języka angielskiego 'Quantifiers- ćwiczenia gramatyczne dotyczące określeń ilości', która odbędzie się 5 listopada 2021 roku.
Lekcję poprowadzi nauczycielka naszej szkoły Sabina Kędzior w sali 16 na trzeciej godzinie lekcyjnej.
Drodzy Maturzyści!!!!
ważna informacja dla Was pojawiła się nowa strona z arkuszami maturalnymi, link poniżej:
https://students.pl/matura/arkusze/
W sobotę 25 września 2021r. uczniowie klas fryzjerskich ZSP nr 3 w Łowiczu uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Nadarzyna na Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne BEAUTY FORUM & HAIR, pod opieką nauczyciela przedmiotów fryzjerskich pani Marleny Rondoś oraz nauczycielek pani Haliny Kępki i Agnieszki Kowalczyk.
Młodzież obserwowała konkurs barberski, pokazy z zakresu kosmetologii oraz sprzęt, akcesoria, a także preparaty fryzjerskie i kosmetyczne. Uczennice bardzo chętnie występowały w roli modelek w pokazach usług kosmetycznych. Nauczycielki uczestniczyły w seminariach fryzjerskich, zorganizowanych w Strefie Nauczyciela
Baczyński bez filtra.
Konkurs organizowany jest przez Fundację na rzecz Wielkich Historii.
Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
-
Wybrać wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
-
Wykonać zdjęcie ilustrujące wybrany wiersz
-
Zatytułować pracę
-
Wysłać zdjęcie na adres baczynski@wielkiehistorie.pl podając swoje dane i kategorię szkoły ponadpodstawowe
Lista osób zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok 2021/2022
Uwaga!
Jeśli zobaczyłaś/eś swoje nazwisko na liście zakwalifikowanych, to pamiętaj o tym, żeby dostarczyć oryginał świadectwa i zaświadczenie o wynikach egzaminu lub poinformuj, że rezygnujesz z nauki w danym zawodzie.
Konkurs fotograficzny
Wakacje z aparatem
Tematem tegorocznej 14 edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Tczewie są Kontrasty
Zdjęcia wykonane podczas tegorocznych wakacji można przesłać tylko drogą elektroniczną do 30 września 2021 po uprzednim wypełnieniu karty zgłoszenia
Julita Kołaczyńska, Paweł Felczyński i Marcel Drabik z klasy II kształcącej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uzyskali certyfikaty fundacji VCC, która prowadzi działania badawczo - rozwojowe w zakresie kształcenia zawodowego oraz transferu wiedzy i innowacji z wykorzystaniem zasobów kapitału intelektualnego.
Julita, Paweł i Marcel otrzymali bezpłatne vouchery na przystąpienie do certyfikowanego egzaminu z kwalifikacji VCC "Własny biznes - jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą". Możliwość przystąpienia do tych egzaminów otrzymało 600 uczniów z całej Polski w tym 24 uczniów z naszej szkoły z klas pierwszych i drugich. Egzaminy kończą się 31 października i mamy nadzieję, że pozostali uczniowie też uzyskają certyfikaty.
IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii – Rydułtowy 2021
Konkurs fotograficzny, którego tematem jest ochrona Ziemi i jej mieszkańców przed dewastacją środowiska.
Każdy może przesłać do 5 zdjęć.
Zdjęcia można przesyłać do 31 sierpnia 2021 r.
[Grecja – 18.06.2021 – Piątek]
Technicy żywienia i organizacji usług dzisiaj rozpoczęli pracę w kuchni restauracyjnej od przygotowania półproduktów: rozdrabniali warzywa zgodnie z przeznaczeniem, wędliny i sery oraz inne surowce, z których kolejne grupy praktykantów sporządzały potrawy. Porcjowano lasagne do bufetu obiadowego, przygotowano mini zapiekankę i rybę na kolację. Uczniowie wykonywali potrawy starannie, zgodnie z zasadami obowiązującymi w gastronomii. Podczas praktyki młodzież obsługiwała bufet z napojami zimnymi i gorącymi, nakrywała stoły, zbierała brudną zastawę stołową. Natomiast Technicy hotelarstwa w tym czasie, w dziale służby pięter wykonywali czynności porządkowe w pokojach zwolnionych przez gości. Zbierali brudną bieliznę pościelową, pakowali i przewozili do pralni. Inni praktykanci segregowali i umieszczali w pralkach. Uprane komplety pościelowe były maglowane, składane i przewożone do magazynu. Stażyści sprzątali przestrzeń ogólnodostępna i rekreacyjną.
Po tak intensywnym dniu, po praktykach przyszedł czas na relaks: odpoczynek nad basenem oraz spacer wzdłuż morza.
Projekt „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu” numer 2019-1-PL01-KA102-061937 realizowany w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego
Uwaga, konkurs!
Zrób zdjęcie radości i wygraj wspaniałe nagrody
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając – z pomocą rodzica/opiekuna prawnego – wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie.
Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają jednak niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.
Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.
Projekt "Uczniowie dla Niepodległej" łączący fotografię z historią klas 1TM i 2MP (technik fotografii i multimediów) zaowocował pięknymi zdjęciami portretowymi wykonanych przez Naszych uczniów na zajęciach fotografii prowadzonych przez nauczyciela Piotra Kowalskiego oraz lekcjach historii, których w Naszej szkole naucza Pan Maciej Dębski..
Zapraszamy do Reymonta w Łowiczu
Dzisiaj 4 maja 2021 o godzinie 9 rano egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się matura 2021. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 20 maja. Egzaminy ustne odbędą się od 19 do 21 maja.
Matura przebiega w reżimie sanitarnym
Trzymamy kciuki!
UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW
Dziś (29 kwietnia 2021 r.) dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało z rak dyrektora szkoły Wojciecha Balei dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Nagrodzeni uczniowie to Zuzanna Guz z klasy III kształcącej w zawodzie Technik usług Fryzjerskich oraz Paweł Felczyński z klasy II kształcącej w zawodzie Technik eksploatacji portów i terminali. Wymienieni uczniowie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole.
Zuzi ulubionymi lekcjami są przedmioty zawodowe i języki obce. Interesuje się książką, filmem oraz ogólnie pojętą sztuką. Jej pasją jest fryzjerstwo, dlatego też wybrała taki zawód. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, na obecną chwilę Zuzia myśli głównie o
zdaniu egzaminów zawodowych i maturalnych. Natomiast po ukończeniu szkoły, chciałaby zdobyć kwalifikacje na dodatkowych kursach i szkoleniach fryzjerskich, które jeszcze bardziej poszerzą jej umiejętności i ułatwią prowadzenie własnej działalności
gospodarczej w przyszłości. Nie wyklucza też podjęcia studiów.
Paweł również bardzo lubi przedmioty zawodowe i rozwiązywanie zadań praktycznych z zawodu, w którym się uczy. Poza tym bardzo lubi historię najbardziej fakty związane z I i II wojną światową aż do upadku komunizmu i powstania współczesnego ładu politycznego. Interesuje się również sportem z perspektywy widza. W wolnym czasie zajmuje się rękodziełem, robi różne ozdoby z cekinów i decoupage na każdą okazję.
Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
klas maturalnych
30 kwietnia 2021
Bez tradycyjnych akademii, uroczystych apeli, hucznego wręczania nagród. Z powodu epidemii koronawirusa tak wygląda zakończenie roku szkolnego klas IV u Reymonta w Łowiczu.
Życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radość. Życzymy Wam owocnej dalszej nauki na studiach bądź pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć..
PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM
W piątek 19 marca poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych realizujących program „Moje Finanse”. Konkurs przebiega III etapach, a jego celem jest wzrost poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej oraz
poziomu umiejętności uczniów w zakresie przedsiębiorczości, a także rozwijanie kompetencji społecznych.
W eliminacjach międzyszkolnych naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:
1. Justyna Kudelska
2. Maciej Brzózka
3. Piotr Kolec
Wymienieni uczniowie awansowali do II etapu tego konkursu i znaleźli się w gronie 22 szkół z całej Polski.
W drugim etapie uczniowie będą musieli przygotować 3 minutowy film, w którym pokażą jak szukać pracy, jak napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak powinna przebiegać ta rozmowa.
Liczymy na ich pomysłowość i życzymy awansu do III Etapu.
TELETURNIEJ „SUKCES NA BANK”
Dzisiaj poznaliśmy wyniki teleturnieju „Sukces na Bank”, który w dniu 09.03.2021 r. został przeprowadzony w naszej szkole. Do turnieju zarejestrowało się aż 265 szkół, a poziom rozgrywek w Etapie Eliminacyjnym był bardzo wysoki.
Drużyna naszej szkoły w składzie:
1. Zuzanna Guz kl. III THF
2. Wiktoria Pawlata kl. III THF
3. Weronika Witerek kl. III THF
4. Konrad Kosmatka kl. III THF
5. Patryk Pytt kl. II FEG
zajęła 63 miejsce w kraju uzyskując wynik 37/40 punktów, tak niewiele brakło aby zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek.
Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z dziedziny ekonomii, bankowości, finansów i statystyki. Organizatorem Turnieju jest Fundacja BIT MASTERS z siedzibą w Toruniu.
Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!
W naszej szkole wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego ,,Tolerancja, akceptacja słowa namalowane”. Pierwsze miejsce zajęła wyjątkowa praca Wiktorii Kędziory, drugie Sandry Gładkiej, a trzecie ex aequo Adrianny Moszczyńskiej i Olgi Muras (wszystkie uczennice z klasy 2 MG). Tolerancja jest jedną z najważniejszych postaw człowieka, która przejawia się w życiu osobistym, społecznym i kulturowym. Cechuje się m.in. akceptacją i uznaniem bogactwa różnorodności kultur na świecie, szacunkiem dla osób chorych, niepełnosprawnych, wyznających inną religię, mających odmienne poglądy.
Organizatorkami konkursu były panie: Agnieszka Kowalczyk i Małgorzata Stępień
ETAP REGIONALNY VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych i ich opiekunów z całego województwa łódzkiego, uczestników zmagań konkursowych. Organizatorem etapu regionalnego był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zaś nasza szkoła była współorganizatorem. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół
ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.
Naszą szkołę w tym etapie reprezentowali następujący uczniowie:
1. Zuzanna Guz z klasy III TUF
2. Patryk Pytt z klasy II TEPiT
Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne gadżety ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.
Opiekunami uczniów były Panie Renata Caboń i Barbara Starzec, które są koordynatorkami programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Kultura bezpieczeństwa” w naszej szkole.
Poczęstunek dla gości przygotowali nasi uczniowie z klas o profilu żywieniowym na zajęciach praktycznych pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów gastronomicznych Pani Jadwigi Wiśniewskiej i Agnieszki Polak.
Praktyki zagraniczne stały się nieodłączną, ważną i niezwykle atrakcyjną częścią kształcenia w Naszej szkole. Uczniowie odbywają praktyki we Włoszech bądź Grecji. Oprócz bardzo ważnego zdobycia doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku oraz kompetencji społecznych poznają sposoby poruszania się na europejskim i krajowym rynku pracy, ale również poszerzeniu wiedzy na temat kultury i obyczajów Włoch lub Grecji.
Uczeń biorący udział w projekcie ma zapewniony min. kurs języka , spotkanie integracyjne na którym ma możliwość bliższego poznania się z uczestnikami projektu oraz poznania kultur innych narodów...
Każdy uczeń ZSP nr 3 w Łowiczu, ma szansę zostać uczestnikiem projektu praktyk zagranicznych. Warto być uczniem naszej Szkoły
ZAPRASZAMY
Ruszyła rekrutacja II mobilności do projektu
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu” nr 2019-1-PL01-KA102-061937
Ruszyła rekrutacja 2 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staże zagraniczne do Grecji!
Projekt nr: 2019-1-PL01-KA102-061937
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu
W dniu 05.10.2020 roku nasza grupa rozpoczęła swoje praktyki zagraniczne w Grecji.
Projekt „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu" jest organizowany przez nasza placówkę dla uczniów, którzy kształcą się w następujących kierunkach zawodowych: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.
SUKCES UCZENNIC „HOTELARZA”
W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” Zespół z naszej szkoły zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego tej olimpiady. W drugim etapie naszą szkołę będą reprezentowały:
Weronika Wężowska z klasy III THF
Mariola Sobczak z klasy III THF
Paulina Kroc z klasy IVTHF
Eliminacje wojewódzkie odbędą się 20 marca 2020 r. w Tomaszowie Mazowiecki.
Dzisiaj z uczennicami i Dyrektorem szkoły spotkały się:
Pani Romana Mierzejewska – Dyrektor I Oddziału ZUS w Łodzi
Pani Joanna Jarosińska – Kierownik Inspektoratu ZUS w Łowiczu
Pani Michalina Figurska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w I Oddziale ZUS w Łodzi.
Pani Dyrektor przekazała dyplomy i drobne upominki uczennicom oraz podziękowanie Pani Barbarze Starzec za przygotowanie uczennic do Olimpiady. Pani Kierownik Inspektoratu w Łowiczu zadeklarowała pomoc w przygotowaniu uczennic do II etapu.
Gratulujemy awansu i życzymy na dalszych sukcesów w tej Olimpiadzie.
X Szkolny Konkurs Aranżacja Stołów Świątecznych
16.12.2019 r. w gabinecie Starosty Powiatu Łowickiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego "Jesień w Księstwie" . Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody które osobiscie wreczył Starosta Marcin Kosiorek. Laureatami konkursu zostały m.in. dwie uczennice z Naszej szkoły Wiktoria Kociak i Ludwika Galaj z 1MG - Technik fotografii i multimediów. Szczerze Gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
PIERWSZE MIEJSCE NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE BHP
10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej. Współorganizatorem konkursu i honorowym patronem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Konkurs jest realizowany w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”, adresowanego do uczniów szkół średnich. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony i bezpiecznych warunków pracy.
Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, dotyczących przepisów BHP zarówno ogólnych jak i obowiązujących w branży spożywczej i gastronomicznej, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Do rywalizacji przystąpiło 27 uczniów z 6 szkół województwa łódzkiego.
Naszą szkołę reprezentowały:
Ewa Polit z klasy IV TŻiUG, Malwina Jabłońska z klasy III TŻiUG, Paulina Kroc z klasy IV TH, Aleksandra Szkup z klasy II TŻiUG oraz Agata Tomczak z klasy II TżiUG, które do zawodów przygotowała Pani Agnieszka Polak.
O tym, że uczniowie byli doskonale przygotowani, świadczy fakt, że aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była runda dodatkowa, w której wzięło udział 4 zawodników. Lista laureatów przedstawia się następująco:
-
I miejsce – Aleksandra Szkup – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu,
-
II miejsce – Milena Bugaj – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych
nr 2 w Łowiczu,
-
III miejsce – Dariusz Dejnakowski – uczeń Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.
Na laureatów czekały cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, a także okolicznościowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaprojektowane przez Panią Urszulę Czapnik. Miłym akcentem tego dnia były pyszne słodkości przygotowane przez Panie Renatę Pawlikowską i Jadwigę Wiśniewską z uczniami klas gastronomicznych. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały Panie Renata Caboń i Barbara Starzec.
Serdecznie gratulujemy Oli Szkup, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach tego konkursu.
REGIONALNY KONKURS WIEDZY O HOTELARSTWIE
W dniu 28.11.2019 roku w murach ZSP nr 3 odbył się etap szkolny VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystyczno – Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi. Partnerami tegorocznego VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie są: firma Hotelcareer oraz hotele Puro, Double Tree by Hilton i Andels. W etapie szkolnym, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań wzięło udział 16 uczniów. Po rozstrzygnięciu konkursu, do etapu regionalnego, który w tym roku będzie się odbywał w hotelu PURO w Łodzi zakwalifikowali się następujący uczniowie:
-
Wiktoria Pawlata klasa II TH
-
Weronika Wężowska klasa III TH
-
Anna Muras klasa IV TH
Uczennicom gratulujemy, licząc jednocześnie na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Pauliny Kroc, która zajęła II miejsce uzyskując tytuł „Wicemistrza hotelarstwa w regionie łódzkim 2019 roku”.
20 listopada 2019r. w ZSP nr 3 w Łowiczu odbył się konkurs fryzjerski
w klasie II technik usług fryzjerskich pt. „BAŚNIOWE STYLIZACJE”, pod kierunkiem nauczycielek zawodu : Pani Agnieszki Gajdy i Pani Marleny Rondoś
Uczniowie inspirowali się w swoich pracach postaciami z bajek i baśni .
Oprócz fryzury, istotny był też makijaż oraz stój dzięki czemu młodzież mogła odwzorować
ulubione bajkowe postacie. Przez chwilę można było wrócić do lat dzieciństwa i powspominać oglądane i opowiadane bajki i baśnie.
Podczas przegotowań do konkursu młodzież ucząca się z zawodzie technik fotografii pod okiem opiekuna Pana Piotra Kowalskiego wykonywała zdjęcia uczestnikom konkursu, a następnie wykonywała zdjęcia już gotowych prac konkursowych.
Jury konkursu w składzie: dyrektor szkoły Wojciech Baleja,
nauczycielki: Pani Bożena Felczyńska-Pieklak,
Marlena Rondoś i Agnieszka Gajda
przedstawiciel samorządu uczniowskiego- Natalia Antczak
wyłoniło trzy pierwsze miejsca, które przyznano:
I miejsce- Klaudii Krzewickiej – za postać „Diaboliny”
II miejsce- Jakubowi Dąbek- za postać „Królowej Śnniegu”
III miejsce – Ilonie Jabłońskiej – za postać „Królowej Śnniegu”
Komisja konkursowa miała trudny wybór w wyłonieniu najlepszych prac. Wszystkie stylizacje były bardzo ciekawe i dopracowane w swoich szczegółach. Oprócz Diaboliny i Królowej Śniegu młodzież wystylizowała również takie postacie jak: Czerwona Królowa, Merida Waleczna, Arielka, Księżniczka z Alladyna-Jasmina, Myszka Mini, Grinch, Dzwoneczek, Bella i Kopciuszek
Hotelarstwo bez tajemnic – wartościowa lekcja w 5-gwiazdkowych hotelach
Intercontinental i Marriott w Warszawie
W dniu 23 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych technikum 4 - i 5 - letniego oraz klasy II zgłębiali tajniki wiedzy hotelarskiej na przykładzie dwóch warszawskich hoteli: Intercontinental i Marriott. Zapoznali się z wyposażeniem, układem funkcjonalnym i wystrojem pokoi. Obejrzeli zarówno standardowe j.m. jak i apartamenty. Zaprezentowana została również oferta gastronomiczna dotycząca restauracji, kawiarni, lobby baru. Uczniowie poznali także szeroką ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotele. Zwiedzili część rekreacyjno – sportową: basen, siłownię , a także strefę spa&wellness. Oprowadzający nas pracownicy hoteli opowiadali o organizacji pracy i zakresach obowiązków na poszczególnych stanowiskach, odpowiedzialności zakładu hotelarskiego względem gościa, programach lojalnościowych, podejmowanych działaniach marketingowych, sprawdzaniu poziomu zadowolenia gości z świadczonych usług. Uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji i wskazówek na temat swojego przyszłego zawodu, możliwości pracy i rozwoju. Z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Podczas spotkania w sali konferencyjne w hotelu Intercontinental zostaliśmy miło przywitani poczęstunkiem. Niewątpliwą atrakcją było również nieplanowane, ale bardzo miłe spotkanie z Panem Karolem Okrasą, z którym grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wykazywali wzorową postawę. Byli aktywni i zaangażowani.
Dnia 22 października klasa 3TH/TUF z kilkoma uczniami z klasy 2TH/TUF wybrała się na całodniową wycieczkę krajoznawczą do Torunia.
Naszą wizytę w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Pan przewodnik pokazał nam m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Krzywą Wieżę i inne zabytki toruńskiej Starówki.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, w którym zapoznaliśmy się z odtworzonym średniowiecznym układem wnętrz i ich wystrojem oraz kolejami życia słynnego astronoma.
Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. „Wirująca Ziemia” i poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy, następstwo pór roku oraz rozpoznawaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory. Po filmie czekała na nas kolejna atrakcja, którą była Baza Marsa. To interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie mogliśmy poczuć się jak członkowie załogi. Wykonywaliśmy określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Baza Mars zrobiła na nas duże wrażenie, pobudziła kreatywność i zapewniła dobrą zabawę.
Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i zaopatrzeni w przepyszne pierniki.
Dnia 13 października 8-osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w niedzielnym Biegu Papieskim w Łowiczu,organizowanym w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.Uczniowie spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi,by następnie ulicami miasta dobiec do mety przy pomniku św.Jana Pawła II na Starym Rynku.Miejsce na mecie miało znaczenie drugorzędne,a najważniejszy był sam udział w imprezie.Wszyscy nasi uczniowie ukończyli bieg i godnie upamiętnili pamięć o tym dniu.
Dzień Edukacji Narodowej
Projekt nr RPLD.11.03.01-10-0018/17, pn. ”Kształcenie zawodowe i staże- drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”
Trwa rekrutacja do drugiej edycji Projektu Unijnego
nr RPLD.11.03.01-10-0018/17 pn” Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”
Okres realizacji projektu : 2018.09.01 – 2020.08.31
W ramach projektu można uczestniczyć w następujących wsparciach:
-
Kurs dietetyki – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Kurs grafiki komputerowej i poligrafii – dla uczniów kierunku: Technik fotografii i multimediów.
-
Kurs cukierniczy – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Fryzjerstwo i wizaż – dla uczniów kierunku: Technik usług fryzjerskich
-
Kurs barman/barista, kurs kipera herbaty – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Doradztwo zawodowe - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
język niemiecki zawodowy – dla uczniów kierunku: technik usług fryzjerskich
-
Język angielski zawodowy - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa,
-
Organizacja staży i praktyk zawodowych dla uczniów ZSP nr 3, kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, kucharz, technik usług fryzjerskich, technik fotografii i multimediów
Termin składania formularzy zgłoszeniowych do 15.10.2019r. Wszelkich informacji udziela Koordynator Projektu – Bożena Felczyńska-Pieklak.
Regulamin projektu wraz z zasadami rekrutacji oraz formularzem zgłoszenia uczestnika do pobrania w zakładce -projekty unijne oraz w biurze projektu.
Zawodowcy w łódzkiem - podsumowanie projektu
Dzisiaj 2 października 2019 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego odbyło się podsumowanie projektu "Zawodowcy w łódzkiem - stypendia dla najzdolniejszych". Na spotkaniu naszych stypendystów reprezentowała Martyna Wojda z klasy III TŻ, zaś przedstawicielem opiekunów dydaktycznych była pani Renata Caboń. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymane stypendia w wysokości od 6 do 10 tysięcy złotych przeznaczyli na urządzenia, sprzęty i pomoce związane z rozwojem zawodowym. Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego ogłosił nową edycję projektu, która ruszy niebawem.
Uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym, z przedmiotów zawodowych osiągnęli średnią ocen nie niższą niż 4,5 zachęcamy do udziału w tegorocznym projekcje.
Spotkanie z Szekspirem
W dniu 26 września 2019r. uczniowie klas drugich Technikum nr 3 (technik usług fryzjerskich, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych) wraz z opiekunami: Barbarą Starzec i Renatą Plichtą-Łazarską obejrzeli w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach spektakl Makbet w reż. Michała Hachłowskiego.
Przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza inscenizacja ponadczasowego dzieła Williama Szekspira, ukazująca obsesyjne dążenie do władzy i jej deprawującą, wyniszczającą siłę, miała na celu przestrzec młodego widza, uświadamiając mu, że żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka. Szekspir ostrzega, że decydując się na zdradę i krzywdzenie innych, nie można uciec od odpowiedzialności i wyrzutów sumienia. Podkreśla, że w świecie pełnym zła króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. A na końcu zawsze czeka na człowieka klęska
i samotność.. Makbet to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, wypełnione emocjami, ale niezwykle ważne, skłaniające do refleksji nad sensem życia i własnymi wyborami.
Po spektaklu uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z aktorami.
20 września 2019r. uczniowie klas fryzjerskich ZSP nr3 w Łowiczu pod opieką nauczycieli zawodu Pani Marleny Rondoś i Agnieszki Gajdy, brali udział w wycieczce do Nadarzyna. Młodzież uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych „Beauty Days”. Uczniowie mieli okazję obserwować pokazy strzyżenia i formowania fryzur damskich, nowoczesnych fryzur męskich oraz formowania zarostu męskiego. Była też możliwość spotkania i zrobienia sobie zdjęcia z wybitnymi kreatorami mody fryzjerskiej Andrzejem Wierzbickim i Tomaszem Schmidtem, znanymi z programu „Ostre cięcie”. Ponadto uczennice z klasy pierwszej- Natalia Zuchora, Marysia Janicka i Agata Tataj poddały się stylizacji włosów, natomiast uczennice klasy trzeciej- Jagoda Winnicka i Gabriela Sierota brały udział w pokazowej koloryzacji włosów firmy „SENSUS HAIRLOVERS”. Młodzież obserwowała też liczne pokazy z branży kosmetycznej. Odwiedzała stoiska profesjonalnym sprzętem fryzjerskim i kosmetycznym oraz stoiska z kosmetykami i preparatami do włosów i ciała znanych marek na polskim rynku, które mogła zakupić po bardzo przystępnych cenach. Wycieczka ta była nowym lub kolejnym doświadczeniem w życiu przyszłych fryzjerów.
Z związku z obchodami XXXIX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w dniu 8 września o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu odbyła się msza święta z udziałem pocztów sztandarowych zakładów pracy oraz szkół. Podczas uroczystości obecny był również dyrektor ZSP nr 3 p. Wojcjech Baleja, poczet sztandarowy szkoły pod opieką nauczycielek- p. A. Wojciechowskiej i p.M. Antosik.
Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy spotkali się przy pomniku błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele Ojców Pijarów , gdzie rozwinięto pięćdziesięciometrową biało-czerwoną flagę narodową. Ostatnim elementem uroczystości był przemarsz z flagą pod pomnik Jan Pawła II oraz krótka modlitwa w intencji ojczyzny.
02 września br. w sali gimnastycznej ZSP nr3 w Łowiczu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20. Podczas uroczystej inauguracji obecni byli: Starosta Powiatu Łowickiego- Marcin Kosiorek oraz przewodniczący rady Rodziców Zbigniew Światlak.
W trakcie uroczystości nawiązano do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz uczczono poległych minutą ciszy.
Dyrektor szkoły Wojciech Baleja zapoznał młodzież z nowymi nauczycielami, wychowawcami klas pierwszych , życząc całej społeczności szkolnej wielu sukcesów.
Po uroczystości uczniowie spotkali się w wychowawcami w salach lekcyjnych.
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W dalszej kolejności uroczystości pan dyrektor Wojciech Baleja i wychowawcy klas wręczyli uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach i konkursach. Wręczono także certyfikaty ukończenia kursów unijnych i Europassy. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Zuzanna Guz uczennica klasy I TH/TUF – 4,76 i otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem. Pożegnaliśmy również uczniów III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którym wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Następnie pan dyrektor podziękował za 4-letnią współpracę księdzu Jackowi Zielińskiemu, który odchodzi od nas do innej parafii. Na koniec pan dyrektor życzył wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych wakacji. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasę I TŻiUG pt: ”Pożegnanie jest po to, aby móc znów się spotkać”.
Egzaminy Zawodowe
Dzień Kariery w DoubleTree by Hilton w Łodzi dla uczniów ZSP nr 3
Dnia 10 czerwca 2019 roku dwunastoosobowa grupa uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa z ZSP nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu uczestniczyła w Dniu Kariery organizowanym przez hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi. Młodzież miała okazję usłyszeć wiele cennych informacji o hotelu, jego markach, działalności Komitetu Care oraz sieci Hilton Worldwide. Posiadaną wiedzę teoretyczną i praktyczną uczniowie mogli wykorzystać, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach z zakresu: sprzedaż i marketing, rezerwacja i zarządzanie ceną, dział obsługi gościa, dział utrzymania czystości oraz w warsztatach gastronomicznych. Kierownicy poszczególnych działów dzielili się z uczniami swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Pokazywali, jak wiele możliwości kariery daje praca w hotelu, przybliżali zakres obowiązków działów hotelowych oraz osób w nich zatrudnionych. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie otrzymywali nagrody. Podsumowując całe wydarzenie, hotel zorganizował dla uczniów quiz wiedzy o DoubleTree w Łodzi i sieci Hilton z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Pobyt w hotelu zakończył się wspólnym lunchem młodzieży i nauczycieli z pracownikami hotelu. Dla uczniów naszej szkoły wyjazd na warsztaty był bardzo ciekawym doświadczeniem. Mogli z bliska podejrzeć codzienne życie obiektu hotelowego. Wskazówki i rady, które otrzymali, z pewnością zmotywują ich do osobistego rozwoju i stawania się coraz lepszym w swojej dziedzinie.
W dniach 5, 7 czerwca 2019 r. w ZSP nr 3 w Łowiczu odbyły się warsztaty zawodowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jamnie, jak i Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu. Prowadzone były w pracowni fryzjerskiej oraz pracowni gastronomicznej. Uczniowie uczestniczący w nich mogli poznać tajniki zawodu fryzjerskiego, a także tajniki sztuki kulinarnej.
W pracowni fryzjerskiej skorzystali z doświadczenia starszych kolegów. Sami próbując wykonać fryzury, słuchali rad i wskazówek zarówno nauczyciela, jak i uczniów klasy fryzjerskiej. Z zaciekawieniem przyglądali się pracy przyszłego fryzjera oraz zadawali pytania dotyczące nowych trendów w modzie fryzjerskiej, jak również szkoły.
Niektórzy wyrazili chęć kontynuowania swojej edukacji w klasie technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich .
W pracowni gastronomicznej młodzież przybyła na warsztaty próbowała swych sił kulinarnych pod kierunkiem nauczyciela zawodu, jak i uczących się tego zawodu starszych kolegów. Wykonywali proste dania i napoje zgodnie z podanymi przepisami.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczestników chcących podjąć naukę na tym kierunku.
W tym tygodniu po raz kolejny odbyły się warsztaty gastronomiczne. W naszej szkole gościliśmy uczniów klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzież pod opieką pani Jadwigi Wiśniewskiej oraz przy pomocy naszych uczniów z klasy I TŻiUG oraz II BS przygotowali potrawy. Dania zostały wykonane prawidłowo i zostały ze smakiem skonsumowane. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w młodych osobach chęć kulinarnej przygody, być może w przyszłości wybiorą zawód związany z gastronomią.
PATOSFERA 2019
W dniu 30 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piątej edycji profilaktyki według Ekonomika pn. ,,Patosfera – profilaktyka według Ekonomika”. Ideą przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień, integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozwijanie zainteresowań, budowanie zaufania młodych ludzi do służb mundurowych oraz pokazanie, w jak różnorodny sposób można spędzać czas wolny.
Przedstawiciele ZSP nr 3 pod opieką pań: Małgorzaty Stępień oraz Anety Wojciechowskiej wzięli udział w trzech konkurencjach. Uczniowie klasy 1 TH/TUF w składzie: Aleksandra Szczepanik, Justyna Workowska, Aleksandra Janiak, Daria Brzozowska, Weronika Witerek, Klaudia Krzewicka, Samanta Łacheta, Kinga Majcher, Roksana Urbanek, Katarzyna Sibielak, Wiktoria Szymańska, Weronika Pietrzak, Magdalena Podkońska reprezentowali naszą społeczność w konkursie ,,Żywe warcaby”. W ,,morderczym” IV Armageddonie o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych zmierzyła się drużyna w składzie: Alicja Bielecka, Patrycja Dutkowska, Tomasz Szczepanik z klasy 3 TH/TUF oraz Aleksandra Paradowska, Piotr Kosiorek, Jakub Nowak z klasy 2 TŻiUG. Uczennice - Weronika Pawlata oraz Magda Witeczek z klasy 3 TH/TUF wykazały swoje umiejętności w Turnieju Wiedzy o Puchar Dyrektora ZSP nr 4.
Mocno kciuki za reprezentantów naszej szkoły trzymali uczniowie obecni na tej imprezie, a także nauczyciele wychowania fizycznego – p. Halina Kępka i p. Michał Stańczyk oraz wychowawcy klas p. Monika Michalak, p. Renata Plichta – Łazarska i p. Barbara Starzec.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 po raz kolejny odbyły się warsztaty dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas szkół gimnazjalnych. W ostatnich dniach gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bąkowie oraz ze szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Uczestnicy warsztatów gastronomicznych mieli okazję obejrzeć szkolne pracownie i spróbować sił w sztuce kulinarnej. Rezultatem ich działań, nad którymi czuwali: nauczyciel pani Jadwiga Wiśniewska i starsi koledzy - nasi uczniowie z klas 2BS i 1TŻiUG, były smacznie i efektownie wyglądające potrawy. Goście przygotowali pizzę, kanapki na ciepło, muffiny oraz bułeczki drożdżowe. Na zakończenie wizyty zwiedzili szkołę oraz zapoznali się z kierunkami kształcenia na rok szkolny 2019/2020.
100 lat PCK w Łowiczu
W piątek, tj. 24 maja br. w Parku Saskim odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości zostały wręczone medale, wyróżnienia i podziękowania placówkom oświatowym , instytucjom oraz osobom wspierającym łowicki PCK.
W imieniu społeczności szkolnej medal z okazji 60 –lecia Honorowego Dawstwa Krwi oraz wyróżnienie za wspieranie humanitarnej i charytatywnej działalności Polskiego Czerwonego Krzyża odebrała p. Ewa Perzankowska, opiekun SK PCK.
10 maja 2019 r., podczas imprezy plenerowej z okazji „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, młodzież ZSP nr 3 w Łowiczu, ucząca się w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik żywienia
i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa zaprezentowała swoje umiejętności zdobyte m.in.
w ramach kursu stylizacji włosów i paznokci, kursu dietetycznego, kursu kelnerskiego czy kursu kucharz w ramach projektu realizowanego dzięki środkom unijnym.
ZSP nr 3, jako beneficjenta projektu „Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 we współpracy z pracodawcami - gwarancją sukcesu na rynku pracy”, zaproszono do udziału w tym przedsięwzięciu pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Młodzież wraz z nauczycielami przygotowała wiele atrakcji – warsztaty fryzjerskie, porady dietetyczne (pomiar tkanki tłuszczowej), zaprezentowała carving – sztukę rzeźbienia w owocach i warzywach, pokazy kelnerskie.
Dyrektor ZSP nr 3, Wojciech Baleja, w rozmowie z prowadzącym Jackiem Kawalcem przedstawił założenia projektu, poinformował o pozyskanych środkach i korzyściach płynących dla szkoły, zachęcał innych do sięgania po środki unijne. Młodzież, jak powiedział dyrektor szkoły, poszerza na realizowanych kursach swoje umiejętności, staje się bardziej kreatywna, otwarta. Dowodem na to był wspaniały pokaz fryzjerski, głośno oklaskiwany przez zgromadzonych łowiczan. Uczniowie wykonali na miejscu awangardowe fryzury oraz piękne makijaże. Warsztaty prowadzone przez naszych uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Dzień pozostawił niezapomniane wrażenia i był nowym doświadczeniem w życiu naszych uczniów. Była to także doskonała okazja do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym
Staż w DEULA Nienburg rozpoczęty!
Po przybyciu na miejsce do ośrodka DEULA w Nienburgu grupa młodzieży z ZSP nr 3 przystąpiła do stażu w ramach programu Erasmus+. Pobyt rozpoczął sie od spotkania organizacyjnego. Przedstawiony został program szkolenia, przeanalizowane przepisy BHP i regulamin pobytu. Uczennice otrzymały niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania ośrodka DEULA. Następnie została im zaprezentowana baza noclegowa, gastronomiczna oraz sale konferencyjne i szkoleniowe. Celem stażu jest zapoznanie się z zasadami funkcjonowania niemieckich gospodarstw agroturystycznych. Turyści wypoczywający na wsi szukają regionalnych smaków kuchni, które zostaną na długo w pamięci. Stąd też w trakcie stażu uczennice przygotowywały rodzime wypieki - w tym znany słodki przysmak Niemców, ciasto z jabłkami - Apfelstrudel, muffinki czekoladowe i kokosowe. Ponadto zajmowały się również produkcją czekoladowych pralin na bazie mlecznej czekolady z rumem oraz z kruszoną pistacją i orzeszkami. Przygotowanie pralin było czasochłonne. Wymagało od uczennic precyzji kulinarnych przy formowanie i laniu masy czekoladowej oraz wyobraźni przy pakowaniu do dystrybucji. Kolejną próbą umiejętności kulinarnych było przygotowywanie przetworów z owoców – domowych konfitur, które wpisane są w menu śniadaniowe wielu gospodarstw agroturystycznych, a goście mogą rozkoszować swoje podniebienia niepowtarzalnymi smakami. Zauważyliśmy, że Niemcy zwracają uwagę na produkcję artykułów spożywczych na bazie naturalnych, miejscowych składników. Niewątpliwym wzorem do naśladowania są gospodarstwa agroturystyczne, w których dany artykuł spożywczy jest uprawiany, przerabiany i podawany na talerzu.
Matury czas zacząć….
Zakwitły kasztany, zielono wokół, słońce przygrzewa coraz mocniej… ,a zatem nadszedł długo oczekiwany czas matur i codziennych zmagań egzaminacyjnych.
W pierwszym dniu w Technikum nr 3 do egzaminu z języka polskiego przystąpiło 40 absolwentów, którzy zmierzyli się z problemem wolności i samotności człowieka oraz dokonali analizy tekstów poświęconych kwestiom językowego savoir-vivru i kształtowaniu się powieści historycznej.
Dzisiaj zmagania matematyczne, natomiast jutro z zakresu języka angielskiego. To jednak
nie koniec egzaminacyjnego maratonu. Kolejne dni dla naszych absolwentów będą równie pracowite
i pełne emocji, ponieważ będą przystępować do wybranych egzaminów na poziomie rozszerzonym oraz do egzaminów ustnych.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia i zdania wszystkich egzaminów.
Staż zawodowy uczniów ZSP nr 3 w Niemczech
28 kwietnia 2019 roku osiemnastoosobowa grupa uczniów z ZSP nr 3 w Łowiczu, wraz z opiekunami: pp. Eweliną Jabłońską i Katarzyną Wojciechowską ,wyjechała na 2- tygodniowy staż do Nienburga, miejscowości położonej w Dolnej Saksonii, w Niemczech. Podczas projektu realizowanego w programie Erasmus+ pn. „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim” uczniowie będą nabywać umiejętności obsługi gościa, tworzenia ciekawej oferty gastronomiczno – rekreacyjnej gospodarstwa agroturystycznego. Poznają również technologię wytwarzania produktów ekologicznych i regionalnych, a następnie pod opieką wykwalifikowanych specjalistów będą wytwarzać wyroby w oparciu o bazę surowcową gospodarstwa agroturystycznego. Opanują również w formie ćwiczeń praktycznych zasady planowania i organizowania przyjęć okolicznościowych.
Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki niemieckie i zdobyte umiejętności przeniosą na grunt rodzimy. Doświadczenie zdobyte podczas stażu będzie motywacją do stania się lepszym pracownikiem na rynku lokalnym i regionalnym. Kontakt z żywym językiem niemieckim umożliwi przełamie bariery językowej i poszerzenie zasobów słownictwa obowiązującego w terminologii zawodowej.
Życząc ciekawych doświadczeń oraz bezpiecznej podróży, uczniów i opiekunów żegnały: kierownik szkolenia praktycznego - Bożena Felczyńska – Pieklak oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych – Ewa Perzankowska.
4Z
Zakończenie roku klas czwartych
W piątek 26 kwietnia 2019 roku na uroczystej szkolnej akademii świadectwa ukończenia szkoły otrzymali absolwenci klas technikum, kształcący się w zawodach: technik organizacji reklamy, technik hotelarstwa i usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
Życzenia absolwentom złożyli dyrektor szkoły pan Wojciech Baleja, Starosta Łowicki pan Marcin Kosiorek, przewodniczący Rady Rodziców pan Zbigniew Światlak oraz była dyrektor szkoły pani Renata Pawlikowska. Dyrektor szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi i wychowawcami wręczyli uczniom nagrody za dobre wyniki w nauce, zaangażowanie społeczne, udział w zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach. Świadectwo z wyróżnieniem zostało wręczone Martynie Sołtysiak z klasy technik żywienia i usług gastronomicznych. Za aktywną pracę na rzecz szkoły podziękowania skierowano również do rodziców maturzystów. W imieniu uczniów klas kończących głos zabrali Klaudia Kordalewska, Daria Foks i Oktawian Zimny dziękując za wieloletnią pracę i okazane wsparcie.
Miłym akcentem były podziękowania skierowane do młodzieży aktywnie uczestniczącej w działalności grupy taneczno – wokalnej „Roma”.
W części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas trzecich, odbyła się gala wręczenia statuetek „Reymontek 2019”. Wyróżniono w 13 kategoriach uczniów, którzy zostali docenieni za osiągnięcia sportowe, naukowe, talenty oraz charakterystyczne cechy osobowości.
Ostatnim, ale najważniejszy momentem tej uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły przez wychowawców panią Renatę Caboń, Maję Sawczenko – Rondoś i Elżbietę Kotlarską. Wspaniałą pamiątką w naszej szkolnej kronice pozostaną zdjęcia, które zostały wykonane absolwentom.
Życzymy Wam dużo energii i optymizmu oraz dobrych wyników na egzaminie maturalnym.
Jak rodzą się prawdziwe pasje ? - i wiele innych tematów poruszył na spotkaniu z młodzieżą w sali barokowej Muzeum w Łowiczu Pan Krzysztof Wielicki.
W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klasy pierwszej Technik Hotelarstwa i Technik Usług Fryzjerskich.
Prelegent mówił o narodzinach własnej pasji i o tym, że ona po prostu przychodzi sama i nadaje cel całemu życiu. Tylko śmierć jest porażką.
Pan Krzysztof Wielicki to polski alpinista, piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, który zdobył Mount Everest zimą we wspólnej wyprawie z Leszkiem Cichym, kierowników dwóch zimowych wypraw na K2.
Celem spotkania było przybliżenie sportowego dorobku Pana Wielickiego oraz jego wybitnych dokonań wspinaczkowych.
Zgodnie z założeniami projektu Erasmus+ w naszej szkole odbywają się kolejne zajęcia przygotowawcze do stażu w Niemczech. Obecnie uczniowie uczęszczają na zajęcia z przygotowania kulturowego i zawodowego. Po odbyciu zajęć z przygotowania kulturowego uczniowie będą znali kulturę, obyczaje oraz warunki życia w Niemczech, a w szczególności Dolnej Saksonii. Dzięki znajomości podobieństw i różnic kulturowych, łatwiej zrozumieją zachowania obywateli obcego kraju i odnajdą się w czasie stażu w nowym środowisku.
Z uwagi na to, że projekt dotyczy zagadnienia agroturystyki, prowadzący zajęcia o tej tematyce przybliży uczniom zasady prowadzenia działalności agroturystycznej zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, regiony turystyki wiejskiej na terenie Polski, typy usług świadczonych przez gospodarstwa agroturystyczne, a także perspektywy rozwoju i promocję działalności agroturystycznej. Na zajęciach poruszane będą również tematy dotyczące kierunków rozwoju agroturystyki w Polsce i Niemczech, a także dobre praktyki w tej dziedzinie naszych zachodnich sąsiadów.
„Tropem niezwykłych hoteli” – wycieczka do Warszawy.
29.03.2019 roku hotelarze z ZSP nr 3 po raz kolejny wyruszyli „tropem niezwykłych hoteli”. W Warszawie odwiedzili dwa hotele, tj. Renaissance Warsaw Airport Hotel zlokalizowany przy lotnisku Fryderyka Chopina oraz położony w centrum miasta hotel Holiday Inn. Hotel Renaissance liczy pięć gwiazdek, a swoją działalność rozpoczął pod koniec kwietnia 2018 roku. Jego atrybuty to modernistyczne, przestronne i ciche pokoje oraz strefa SPA z basenem i siłownią. Młodzież zwiedziła zlokalizowaną na pierwszym piętrze część konferencyjną, która składa się z 8 sal o łącznej powierzchni 844 m2, salonik Club Lounge, restaurację Challenge 32, salę kinową i nGinBar. Bardzo życzliwie przyjęto grupę również w czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn. Zaproszona została do jednej z sal konferencyjnych, gdzie dyrektor sprzedaży, pani Iwona Głuchowska, omówiła zasady funkcjonowania Holiday Inn jako jednej z 12 marek Inter Continental Hotels Group, a także opowiedziała uczniom o stanowiskach pracy w hotelu i możliwości awansu zawodowego. Przyszli hotelarze zwiedzili pokoje hotelowe, w tym: jeden z 12 apartamentów, siłownię, open lobby – wielofunkcyjną przestrzeń z restauracją oraz centrum biznesowe. Dla wielu uczniów, a szczególnie klasy pierwszej, było to nowe doświadczenie, możliwość zobaczenia ciekawych przestrzeni hotelowych i zastosowanych tam rozwiązań. Z zainteresowaniem i uwagą słuchali, a także zadawali pytania. Mamy nadzieję, że taki wyjazd utwierdził ich w przekonaniu, że wybrali właściwą drogę przyszłej kariery zawodowej.
27 marca 2019r. gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Seligowie i Szkoły Podstawowej w Kalenicach.
Nasi goście wzięli udział w warsztatach fryzjerskich i hotelarskich.
W pracowni fryzjerskiej uczestnicząca w warsztatach młodzież mogła obserwować odbywające się zajęcia , zapoznać się z tajnikami zawodu fryzjera, zabiegami jakie są wykonywane przez przyszłych fryzjerów, ich doświadczeniem i umiejętnościami. Uczniowie mieli też możliwość spróbowania własnych sił wykonując proste czynności fryzjerskie z pomocą naszych uczennic i pod czujnym okiem nauczycielek zawodu. Z zainteresowaniem słuchali co oferuje ten zawód i jakie daje możliwości
Celem warsztatów hotelarskich, które odbywały się w naszej szkole było zaprezentowanie uczniom zawodu, jego usługowego charakteru. Wygląd zewnętrzny oraz sposób bycia, spełniają istotną rolę w pracy w zakładach hotelarskich. Uczniowie poznali niezbędne do wykonywania tego zawodu cechy fizyczne, psychiczne, wymagane cechy zewnętrzne, elementy uniformu hotelowego. Próbkę swojej wiedzy i umiejętności przedstawiły uczennice klasy II podczas przygotowanej scenki z procedury rejestracji gościa. W kolejnej części zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą niekonwencjonalnych obiektów noclegowych tj. hotele lodowe, hotele w dawnych więzieniach, hotele w skale, w rurach kanalizacyjnych, hotele-kapsuły. Mamy nadzieję, że dla ósmoklasistów był to czas spędzony ciekawie i zaowocuje wyborem naszej szkoły jako kolejnego etapu w ich edukacji.
Do you know English very well?
Uczennice naszej szkoły miały szansę sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego podczas XVI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się 26 marca 2019 roku w II LO im. M.Kopernika w Łowiczu.
W konkursie wzięły udział uczennice z klasy czwartej technikum kształcącego w zawodzie technik usług fryzjerskich: Marta Więcek i Paulina Pryk.
Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu znajomości środków językowych,zagadnień gramatycznych i leksykalnych oraz kultury i historii Wielkiej Brytanii.
Uczniowie ZSP nr 3 uczestnikami Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego
26 marca 2019r. uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik usług fryzjerskich w ZSP nr 3 w Łowiczu brali udział w XI Konkursie Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie w kategorii Fryzjerstwo damskie- fryzura upięcie – pt. ” AWANGARDA NA CO DZIEŃ ”.
„Awangarda jest dla pozytywnych szaleńców, którzy nie boją się płynąć pod prąd, ponieważ kiedy tworzą, wyrażają siebie. W tym szaleństwie jest metoda na postrzeganie świata w różowych okularach i przetwarzanie swoich twórczych myśli pozwalając im działać. Właśnie wtedy czuje się wolność i właśnie wtedy powstają dzieła, które wyznaczają nowe trendy we fryzjerstwie”- takie przesłanie do uczestników kierowali organizatorzy.
Nasi uczniowie podjęli to niełatwe wyzwanie i zmierzyli się z konkurentami szkół fryzjerskich z całej Polski. Z roku na rok wymagania stawiane uczestnikom są coraz większe. Wyobraźnia, zdobyta wiedza to cechy, które pozwoliły startującym w konkursie uwierzyć we własne siły i stworzyć coś niepowtarzalnego.
Do konkursu przystąpili uczniowie wszystkich poziomów nauczania:
Natalia Ogórek z klasy IV TUF,
Krzysztof Osojca z klasy IIITUF,
Natalia Miśkiewicz z klasy II TUF,
Zuzanna Guz z klasy I TUF.
Nasi uczniowie otrzymali w tym konkursie cztery wyróżnienia:
- Natalia Ogórek – dwa
- po jednym Krzysztof Osojca i Natalia Miśkiewicz.
Uczestnictwo w konkursie dostarczyło wielu ciekawych wrażeń i nowych doświadczeń. Zadowoleni z osiągniętych wyników i pełni nadziei na kolejne sukcesy uczniowie ZSP nr 3 wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnych konkursach fryzjerskich.
W środę 20 marca uczestniczyliśmy w XIX Targach Edukacyjnych dla gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkoły podstawowej, które odbyły się na Szkiełkach. Nasze kolorowe stoisko cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Prezentując ofertę pokazaliśmy fragmenty działań praktycznych związanych z naszymi zawodami. Dziewczyny z III TŻiUG Julia Siekiera, Ewa Polit, Klaudia Strojna serwowały kolorowe koktajle i pyszną kawę z ekspresu. Gabriela Ziąbska, Julia Drożdżewska i Weronika Kędziora z IV i III TUF badały chętnym, stan włosów i skóry cyfrowym analizatorem, następnie udzielając szybkich porad pielęgnacyjnych. Hotelarki : Natalia Pruk i Aleksandra Piaskowska przedstawiały naszą ofertę rozmawiając z uczniami i pokazując bogate zbiory zdjęciowe z życia szkoły za pomocą komputerów z ekranami dotykowymi, co było niemałą atrakcją. Duży podziw wzbudziła „ wystawka” dekoracji carwingowych o tematyce kwiatowej. W targach uczestniczyły nauczycielki: Bożena Felczyńska-Pieklak – kierownik szkolenia praktycznego, Elżbieta Kotlarska, Ewa Perzankowska, Agnieszka Gajda.
Równolegle z targami w budynku na Powstańców był zorganizowany „Dzień Otwarty”, gdzie młodzież mogła zobaczy,ć w jakich warunkach prowadzone są zajęcia w proponowanych przez nas kierunkach kształcenia.
,,Znamię! Znam je?”
W naszej szkole od dnia 8 marca 2019 roku rozpoczęła się realizacja programu edukacyjnego pn. ,,Znamię! Znam je?” w ramach profilaktyki chorób.
Celem społecznej kampanii jest przekazywanie wiedzy na temat nowotworu złośliwego, jakim jest czerniak oraz budowanie odpowiedzialnych zachowań i prozdrowotnych postaw młodzieży w zakresie dbania o skórę. Program powstał dzięki współpracy z Akademią Czerniaka, Polskim Towarzystwem Onkologicznym, Fundacją Gwiazda Nadziei. Ten program edukacyjny, przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, jest próbą zmiany alarmujących statystyk. Każdego roku polscy onkolodzy odnotowują 2500 – 3000 przypadków nowych zachorowań na czerniaka. Niestety, blisko 40% chorych umiera z powodu tego nowotworu, gdyż zbyt późno trafia do lekarza. Wcześnie wykryty czerniak jest łatwo uleczalny. Obecnie, częściej niż w poprzednich latach, spotyka się przypadki tego nowotworu u młodych osób. Przyczyn należy upatrywać m. in. w zmianie stylu życia – moda na opaloną skórę, większa popularność solariów.
W zajęciach, prowadzonych przez pedagoga szkolnego p. Małgorzatę Stępień, uczestniczyły już klasy 1 TH/TUF, 3 K i 3 TH/TUF. Młodzież została zapoznana z podstawowymi informacjami na temat tej choroby. Dowiedziała się, jakie są charakterystyczne cechy czerniaka i jak się przed nim chronić oraz kto jest w grupie ryzyka. Młodzież obejrzała film edukacyjny dotyczący samobadania skóry. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki, które zawierają podstawowe informacje na temat nowotworu.
Martyna Sołtysiak - STYPENDYSTĄ Prezesa Rady Ministrów
238 najlepszych uczniów szkół średnich województwa łódzkiego w dniu 13 marca 2019 r. odebrało z rąk Pana Zbigniewa Raua – Wojewody Łódzkiego i Pana Grzegorza Wierzchowskiego – Łódzkiego Kuratora Oświaty - stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich znalazł się Martyna Sołtysiak, uczennica klasy IV Technikum nr 3 kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, która w minionym roku szkolnym osiągnęła średnią ocen 4,88 oraz wzorowe zachowanie. Uroczystość odbyła się w gmachu Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Martyna otrzymała również gratulacje i upominki od Pana Piotra Malczyka – Wicestarosty Łowickiego.
Serdecznie gratulujemy naszej Stypendystce i życzymy powodzenia na zbliżających się egzaminach!
W dniu 12 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w XVII Targach Kariery „Szkoła dla gimnazjalisty i ósmoklasisty” w Skierniewicach, których celem było promowanie szkół i kierunków nauczania oraz docieranie z ofertą kształcenia do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ekipa w składzie Ewelina Jabłońska, Agnieszka Polak, Barbara Starzec, Aleksandra Piaskowska i Natalia Pruk przygotowała stoisko oraz prezentowała naszą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Młodzież przeglądała kronikę szkolną, oglądała prezentację oraz zadawała wiele pytań dotyczących naszej oferty. Stoisko cieszyło się dużą frekwencją. Mamy nadzieję, że Ci najbardziej zainteresowani odwiedzą nas w czasie dni otwartych, czyli 20 marca i 12 kwietnia. Serdecznie zapraszamy.
SUKCES NASZYCH HOTELARZY
W VII REGIONALNYM KONKURSIE WIEDZY HOTELARSKIEJ
W poniedziałek 11 marca 2019 roku trzy uczennice z naszej szkoły: Aleksandra Piaskowska, Paulina Kroc i Karolina Jaros wzięły udział w drugim etapie VII Regionalnego Konkursu Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się w czterogwiazdkowym hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi. Po pierwszej części finału składającego się z 50 pytań testowych Paulina Kroc i Aleksandra Piaskowska znalazły się wśród 6 najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do części praktycznej. Wykonywały losowo wybrane trzy zadania: jedno z zakresu obsługi konsumenta oraz dwa dotyczące tematyki usług podstawowych i dodatkowych z uwzględnieniem wypowiedzi w języku obcym. Po zsumowaniu wyników z części pisemnej i praktycznej wyłonieni zostali najlepsi uczniowie. Aleksandra Piaskowska uzyskała szóste miejsce, a Paulina Kroc drugie miejsce i tytuł „Najlepszego ucznia – wicemistrza hotelarstwa w regionie łódzkim 2019 roku”. Uczennice otrzymały dyplomy i upominki, a Paulina za zajęcie drugiego miejsca dodatkowo voucher o wartości 200 złotych do wykorzystania w restauracji Miska Qastro Bowls w czterogwiazdkowym hotelu PURO w Łodzi. Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy naszym uczennicom sukcesu!
W dniu 7.03.2019 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu odbyło się spotkanie w ramach programu Szef dla Młodych Talentów, prowadzone przez MAKRO Polska dla uczniów kształcących się na kierunkach gastronomicznych. Celem programu jest integrowanie szkół gastronomicznych z sektorem HoReCa. Paweł Kosiorek, uczeń łowickiej szkoły jest „junior ambasadorem” i laureatem programu sieci hurtowni MAKRO „Szef dla Młodych talentów”. W ramach spotkania odbył się pokaz kulinarny oraz prezentacja produktowa. Dwóch szefów kuchni pokazowej MAKRO w Warszawie – Cezary Powała i Michał Grzywacz sporządzili: pierś z kaczki z galaretką żurawinowo-kwiatową i puree ziemniaczano-musztardowym oraz pianką jarmużową; meksykańską kanapkę z kurczakiem zagrodowym, majonezem z fasoli i surówką z czerwonej cebuli i ogórka; rosół z perliczką, kurczaka kukurydzianego z warzywami w sosie śmietanowo-winnym. Odbyła się również prezentacja produktów firmy Drosed, największego w kraju producenta wyrobów drobiarskich. Najbardziej aktywni uczniowie szkolenia dostali nagrody ufundowane przez MAKRO.
PRACOWICIE W „HOTELARSKIEJ”
Jak co roku w czasie ferii, w ZSP nr 3 odbywają się zajęcia pozwalające poszerzyć umiejętności zainteresowanym uczniom. W ramach nowego Projektu Unijnego pn.: „ Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr3 w Łowiczu” przez dwa tygodnie młodzież będzie uczestniczyć w następujących kursach: barman – barista i kiper oraz wizażu. Życzymy kursantom wspaniałych wrażeń i cierpliwości w jakże mozolnych ćwiczeniach, zgodnie z dewizą: „trening czyni mistrza”.