PROJEKTY UNIJNE
Projekt unijny 2022
Szkoła rozpoczyna realizację nowego przedsięwzięcia pod tytułem „Europejskie Praktyki Zagraniczne ZSP nr 3 Łowicz” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056267. Przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej.
Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość uczestnictwa w międzynarodowych praktykach zawodowych, które pozwolą zdobyć nowe umiejętności oraz cenne doświadczenie na europejskim rynku pracy. Projekt dedykowany jest uczniom kształcącym się na kierunkach technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminali. Pozyskane środki pozwolą na realizację działań dla 26 osób oraz trzech opiekunów.
Projekt realizowany jest w ramach posiadanej przez ZSP3 w Łowiczu Akredytacji w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe na lata 2021-2027, całość projektu finansowana jest z przyznanego dofinansowania, tak więc udział dla zakwalifikowanych osób będzie całkowicie darmowy.
Poprzez przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym chcemy realizować ambitne cele, które wzmacniają potencjał naszej placówki, poprawiają jakość i efektywność kształcenia oraz pomagają budować pozytywny wizerunek szkoły na arenie europejskiej.
Głównym celem naszych działań będzie zwiększenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych uczniów kształcących się na kierunkach technik fotografii i multimediów oraz technik eksploatacji portów i terminal, którzy to poprzez praktykę w zagranicznych przedsiębiorstwach nabędą oczekiwane efekty kształcenia. Poprzez projekt chcemy wzmacniać również potencjał młodzieży w zakresie posługiwania się językiem obcym, ekspresji kulturowej, samodzielności, odpowiedzialności. Celem działań jest także wsparcie osób o zmniejszonych szansach poprzez zapewnienie im dogodnych warunków do rozwoju zawodowego, społecznego oraz osobistego. Pozostałe rezultaty, jakie zamierzamy osiągnąć dotyczą kadry nauczycielskiej oraz administracyjnej oraz ich kompetencji kluczowych, niezbędnych do realizacji wysokiej jakości działań dydaktycznych i projektowych. Przedsięwzięcie ma także budować prestiż placówki, zwiększać jej rozpoznawalność oraz promować kształcenie zawodowe na szczeblu lokalnym oraz regionalnym.
Głównym działaniem w ramach projektu będzie dwutygodniowa mobilność, w ramach której młodzież realizować będzie zadania zawodowe przygotowane specjalnie pod kątem ich potrzeb kształcenia. Pod okiem wykwalifikowanych mentorów uczniowie będą realizować zadania które przyczynią się do osiągnięcia zamierzonych efektów kształcenia. Uzupełnieniem wyjazdu będzie atrakcyjny program kulturowy, który pozwoli lepiej poznać kulturę Grecji, zwyczaje mieszkańców oraz zapierające dech w piersiach zabytki.
Więcej informacji o przedsięwzięciu już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie na bieżąco publikowane będą aktualne wydarzenia.
Za chwilę rozpoczyna się rekrutacją do której serdecznie zapraszamy uczniów wskazanych w grupie docelowej.
Aktualności o projekcie można śledzić na stronie Facebook na profilu "Na Europejskim Szlaku - Mobilności ZSP3 Łowicz"
Zaczynamy rekrutację!
Rusza nabór do projektu „Europejskie Praktyki Zagraniczne ZSP nr 3 Łowicz” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056267. Przedsięwzięcie finansowane ze środków Unii Europejskiej.
W terminie od 09.02.2023 do 16.02.2023 do godziny 11:00 do Kierownika Praktycznej Nauki Zawodu składać można formularze rekrutacyjne.
Nabór kierowany jest do uczniów:
• Technik fotografii i multimediów – 10 osób (klasy III – 10 miejsc);
• Technik eksploatacji portów i terminali – 16 osób (klasa III – 8 miejsc, klasa IV – 8 miejsc)
W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest mobilność kształcenia zawodowego, która realizowana będzie w terminie 17.04.2023r. – 28.04.2023r. Podczas wyjazdu młodzież odbędzie dwutygodniowe praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach, a pozytywne zaliczenie stażu potwierdzają certyfikaty, które stanowią duży atut na rynku pracy. W programie wyjazdu zaplanowana jest także cześć kulturowa, a w niej zwiedzanie, animacje, gry terenowe czy wieczory z kulturą grecką.
Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny, wszystkie koszty związane z realizacją projektu pokrywa szkoła z pozyskanego dofinansowania.
Prosimy dokładnie zapoznać się z regulaminem rekrutacji oraz załącznikami, które szczegółowo opisują proces aplikowania oraz wyboru uczestników.
W przypadku pytań i wątpliwości wsparciem służą koordynatorzy projektu, Panie Aleksandra Flis-Lepieszka i Pani Agnieszka Kowalczyk.
Zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji !!!
Projekty unijne 2021
Ruszyła rekrutacja do projektu nr:
2021-1-PL01-KA121-VET-000010399
Ruszyła rekrutacja do projektu nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000010399, współfinansowanego przez Unię Europejską, w ramach którego 35 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji.
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 35 uczniów klas I, II, III i IV Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii
i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
35 osób z czterech profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 17.01.2022 – 31.01.2022 dla czterech kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe w Grecji.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Koordynatora projektu, gdzie można je pobrać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki.
Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Podsumowanie I mobilności
Zakończyła się I mobilność w ramach projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, realizowanego we Włoszech! W ramach I mobilności projektu wsparciem zostało objętych 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie.
Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do zdobycia nowych kompetencji przez naszych uczniów i nauczycieli, poprzez rozwój współpracy międzynarodowej, wdrożenie kompleksowego wsparcia w zakresie organizacji praktycznych form nauki dla 4 zawodów, a także wymianę dobrych praktyk z zagranicznymi podmiotami sektora, przekładające się na kompleksowy rozwój edukacyjny i zawodowy szkolnej społeczności ZSP Nr 3 w Łowiczu.
Wyjazd przyczynił się do rozwoju wielu elementów zdiagnozowanych w szkolnych analizach potrzeb, wpisując się tym samym w kolejne obszary wymagające poprawy. Wpływ projektu obejmuje zarówno rozwój zawodowy, językowi oraz społeczny samych uczestników, ale także zaangażowanej kadry oraz ZSP Nr 3 mającego okazję współpracować z włoskimi podmiotami sektora kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym pracodawcami, będąc beneficjentem transferu wiedzy, wymiany dobrych praktyk. Projekt pomaga w rozwoju europejskiego wymiaru szkoły, a także przyczynia się do rozwoju oferty edukacyjnej i narzędzi, którymi ZSP może pozytywnie wpływać na lokalną społeczność.
Uczniowie odbyli 10 dni roboczych praktyk z podziałem na każdy z kierunków zawodowych, gdzie wykonywali profesjonalne czynności związane z ich profesją oraz uczestniczyli w 2 dniach programu kulturowego, dzięki czemu mogli zwiedzić i zobaczyć ciekawe włoskie zabytki w tym miasta takie jak Padwa, Werona, Wenecja.
Zakończyła się rekrutacja do projektu
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Zakończyła się rekrutacja 2 grupy do projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Włoch!
W ramach II mobilności projektu wsparciem zostanie objętych 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostali wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji. Nabór miał charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie następujących warunków:
1. Przynależność do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
2. Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
3. Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostały przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostali wybrani na podstawie weryfikacji składanych Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
40 osób z czterech profili trafiło na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzyły listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Lista osób zakwalifikowanych znajduje się w gabinecie projektowym w szkole. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Ruszyła rekrutacja II mobilności w ramach projektu
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Ruszyła rekrutacja 2 grupy do projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Włoch!
W ramach II mobilności projektu wsparciem zostanie objętych 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję Rekrutacyjną.
40 osób z czterech profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 07.06.2021 – 21.06.2021 dla czterech kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe we Włoszech.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Koordynatora projektu, gdzie można je pobrać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki.
Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Zakończyła się rekrutacja do projektu
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Zakończyła się rekrutacja 1 grupy do projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Włoch!
W ramach I mobilności projektu wsparciem zostanie objętych 40 uczniów klas I, II i III Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostali wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przeszli proces rekrutacji. Nabór miał charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie następujących warunków:
-
Przynależność do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostały przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostali wybrani na podstawie weryfikacji składanych Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję Rekrutacyjną.
40 osób z czterech profili trafiło na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzyły listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Lista osób zakwalifikowanych znajduje się w gabinecie projektowym w szkole. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Ruszyła rekrutacja do projektu
„ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”
nr 2020-1-PL01-KA102-078918
Ruszyła rekrutacja 1 grupy do projektu „ZSP nr 3 w Łowiczu na europejskie praktyki”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, w ramach którego 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Włoch!
W ramach I mobilności projektu wsparciem zostanie objętych 40 uczniów klas II i III Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych/Kucharz, Technik Fotografii i Multimediów oraz Technik Usług Fryzjerskich, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
40 osób z czterech profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie 22.02.2021 – 12.03.2021 dla czterech kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe we Włoszech.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Koordynatora projektu, gdzie można je pobrać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki.
Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Zakończyła się rekrutacja do projektu
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”
nr 2019-1-PL01-KA102-061937
22 stycznia 2021 zakończyła się rekrutacja 2 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 41 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji!
W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy zostali wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokonała Komisja Rekrutacyjna, w skład której weszli przedstawiciele szkoły.
Do udziału w II mobilności zostało zakwalifikowanych 41 uczniów z kierunków Technik Hotelarstwa (18) oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych (23). Ponadto
w przygotowaniach weźmie udział osoba z listy rezerwowej.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu było spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostały przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostali wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Lista zakwalifikowanych uczniów do projektu znajduje się w gabinecie projektowym
w szkole. Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i wyników rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Ruszyła rekrutacja II mobilności do projektu
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”
nr 2019-1-PL01-KA102-061937
Ruszyła rekrutacja 2 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staże zagraniczne do Grecji!
W ramach drugiej mobilności, wsparciem zostanie objętych 41 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu, uczących się w zawodach Technik Hotelarstwa oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy zostaną wybrani wg określonych kryteriów rekrutacyjnych, pozwalających na zapewnienie wszystkim uczniom zainteresowanym uczestnictwem równych szans udziału w projekcie. Wyboru dokona Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą przedstawiciele szkoły.
Do udziału w projekcie zostaną wybrani uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji. Nabór ma charakter dobrowolny – oparty na zgłoszeniach do udziału w mobilności.
Podstawą kwalifikowania osób do udziału w projekcie i realizacji praktyk zagranicznych w ramach projektu będzie spełnienie następujących warunków:
-
Przynależności do grupy określonej grupy docelowej, opisanej w § 2 Regulaminu Rekrutacji;
-
Złożenie poprawnie wypełnionego formularza rekrutacyjnego;
-
Uzyskanie wystarczającej liczby punktów w procesie rekrutacyjnym, zgodnie z określonymi kryteriami.
Punkty za poszczególne kategorie zostaną przyznane przez Komisję na podstawie weryfikacji formularzy zgłoszeniowych z osiągniętymi wynikami w nauce.
Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie weryfikacji składanych przez uczestników Formularzy zgłoszeniowych, ocenianych zgodnie z zasadami Regulaminu Rekrutacji przygotowanego przez powołaną Komisję rekrutacyjną.
40 osób z dwóch profili trafi na listę główną. Pozostałe osoby biorące udział w rekrutacji, utworzą listę rezerwową, która będzie brać udział we wszystkich przygotowaniach, tak aby w przypadku pojawienia się konieczności wycofania któregoś z zakwalifikowanych uczestników, być gotowym do jego zastąpienia.
Każdy uczeń, który nie znajdzie się na liście osób zakwalifikowanych, ma możliwość odwołania się od decyzji Komisji. Odpowiednie pismo należy złożyć w ciągu 7 dni od momentu opublikowania wyników. Pismo złożone Koordynatorowi projektu musi zawierać uzasadnienie odwołania. Komisja ma 3 dni robocze na rozpatrzenie wniosku.
Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w terminie do 22 stycznia 2021 roku dla obu kierunków/zawodów mających odbyć staże zawodowe w Grecji.
Poniżej można znaleźć Regulamin rekrutacji oraz Formularz zgłoszeniowy, wskazujące szczegółowe zasady i kryteria rekrutacji, a także procedury, które kandydaci powinni przejść celem zgłoszenia się do udziału w projekcie. Wszelkie dokumenty dot. realizacji procesu rekrutacji, w tym także Formularze zgłoszeniowe w formie papierowej, znajdują się także w sekretariacie szkoły lub w gabinecie Koordynatora projektu, gdzie można je pobrać celem uzupełnienia. Wypełnione formularze należy składać do wychowawców, zatwierdzających deklarowane wyniki. Wyjazd jest zaplanowany na przełom kwietnia/maja 2021 roku.
Wszelkie pytania dot. realizowanego projektu i procesu rekrutacji uczestników można kierować do Koordynatora projektu.
Projekt nr: 2019-1-PL01-KA102-061937 „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu
W dniu 05.10.2020 roku nasza grupa rozpoczęła swoje praktyki zagraniczne w Grecji.
Projekt „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu" jest organizowany przez nasza placówkę dla uczniów, którzy kształcą się w następujących kierunkach zawodowych: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa. Projekt ma na celu pomoc w rozpoczęciu życia zawodowego młodzieży, a opracowany został przy uwzględnieniu potrzeb uczniów, szkoły oraz regionalnych pracodawców, którym brakuje kreatywnych, samodzielnych i wyedukowanych pracowników z doświadczeniem zagranicznym.
Cel główny projektu to umożliwienie czerpania wiedzy i doświadczeń przez naszych uczniów u zagranicznych przedsiębiorców, co przełoży się na ich komplementarny rozwój edukacyjny i zawodowy.
Pozostałe cele to:
- wyjazd na zagraniczne dwutygodniowe praktyki do Grecji dla 80 uczniów w podziale na dwie grupy po 40 osób w ramach 2 kierunków kształcenia zawodowego, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa;
- umożliwienie wyjazdu na staż zagraniczny 40 uczniom o mniejszych szansach;
- wspieranie młodzieży kształcącej się w konkretnych zawodach w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji przekładających się na rozwój osobisty;
- udoskonalenie umiejętności językowych uczniów, wzbogacenie słownictwa branżowego oraz poznanie kultury Grecji;
- zapoznanie się ze standardami pracy obowiązującymi w Europie;
- zachęcenie nauczycieli do urozmaicenia standardowych sposobów przekazywania wiedzy, w celu podniesienia prestiżu szkoły i popularyzacji kierunków zawodowych takich jak: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa;
- wymiana doświadczeń między partnerami a pracodawcami, która wniesie nowe spojrzenie na kształcenie teoretyczne oraz praktyczne i jednocześnie stworzy konfrontację z europejskimi standardami edukacji i pracy;
- poznanie nowych osób i ich podejście do życia oraz stosunku do pracy, i nawiązanie nowych znajomości, co nauczy młodzież otwartości do innej kultury.
W ramach mobilności młodzież odbywa staż według określonego wcześniej harmonogramu, 10 dni roboczych na zajęcia praktyczne oraz 2 dni na program kulturowy, lokalne wycieczki.
Uwaga! Konieczny kontakt kursantów z p. Renatą Pawlikowską w sprawie ustalenia warunków ostatnich zajęć kursu
„CUDAWIANKI” W ZESPOLE SZKÓŁPONADPODSTAWOWYCH NR 3 W ŁOWICZU
Realizowane w ramach drugiej edycji projektu unijnego pn.: „Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” dwa ostatnie zajęcia z kursu cukierniczego, prowadzone przez p. Renatę Pawlikowską poświęcone były dekoracjom z kremu maślanego
i lukru plastycznego. Po ich zakończeniu uczestnicy potrafią już samodzielnie zrobić lukier królewski, lukier plastyczny czy krem maślany na bazie bezy szwajcarskiej. Umieją prawidłowo łączyć barwniki, aby uzyskać pożądany kolor, posługiwać się narzędziami modelarskimi czy też dobrać odpowiednie tylki w celu otrzymania określonego wzoru.
Jak realnie wyglądają róże, piwonie, chryzantemy czy stokrotki z lukru lub kremu i jak fantastycznie można nimi udekorować tort lub babeczki możecie zobaczyć na zdjęciach.
Nabyte na zajęciach z kursu cukierniczego umiejętności nasi uczniowie prezentują na spotkaniach z młodzieżą klas ósmych. Podczas takich warsztatów prowadzonych pod okiem p. Jadwigi Wiśniewskiej i p. Renaty Pawlikowskiej udowadniamy, że „świat kuchni jest sztuką – sztuką smaku i dekoracji”.
W ramach drugiej edycji Projektu Unijnego pn.: „Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” 10 uczniów z drugiej i trzeciej klasy technikum kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyło w 40 godzinnym kursie dietetyki, który prowadziła Elżbieta Kotlarska.
W ramach kursu uczestnicy nabyli wiedzę w zakresie m.in.: racjonalnego żywienia człowieka, stosowania zasad racjonalnego żywienia, suplementacji w dietach, żywienia w profilaktyce chorób cywilizacyjnych, planowania diet i układania jadłospisów przy użyciu programów komputerowych.
W dzisiejszych czasach, gdy świadomość prozdrowotna Polaków ciągle wzrasta niezwykle przydatne okazują się wiadomości nabyte w ramach kursu. Każdy z nas chce pięknie wyglądać, dlatego należy wiedzieć jakie składniki żywności wpływają na naszą skórę, włosy czy paznokcie.
Idzie wiosna i chcemy powrócić do szczupłej sylwetki. Po dokonaniu pomiaru analizerem składu ciała każdy uczestnik ułożył korzystając z programu komputerowego dietę, która pozwoli osiągnąć i na długo zatrzymać zgrabną sylwetkę.
Barman / Barista /Kiper
Od 10 stycznia 2020r odbywał się w naszej szkole w ramach drugiej edycji Projektu Unijnego „Kształcenie zawodowe i staże – droga sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” Kurs barman – barista -kiper, w którym uczestniczyło 15 „hotelarzy” i „gastronomików” z klas drugich i trzecich prowadzony przez Centrum Szkolenia Barmanów Jerzego Czapli. Uczestnicy kursu poznali sylwetkę barmana, baristy i kipera, sztukę prowadzenia baru, niezbędne wyposażenie, podstawowe urządzenia i akcesoria barmańskie, profesjonalną obsługę gości. Wykonywali kawy alternatywne stosując zasady i testowanie sensoryczne oraz pomiary właściwości chemicznych odpowiednim sprzętem a także tworzyli desery kawowe i napoje deserowe na bazie kawy. Poznali historię powstawania herbaty, ich podział i klasyfikację na czarne ,białe, zielone, turkusowe, żółte, PuErh. Uczyli się parzenia herbat fermentowanych i niefermentowanych korzystając z specjalnych zaparzaczy i imbryków stanowiących specjalistyczny zestaw kipera. Kurs zakończył się uzyskaniem certyfikatów.
Nasze metamorfozy.
W ramach drugiej edycji Projektu Unijnego pn.: „Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” 14 techników usług fryzjerskich zdobywało umiejętności sztuki wizażu pod okiem doświadczonego instruktora p. Izabeli Haczykowskiej. Kurs łączył w sobie naukę wykonywania atrakcyjnych makijaży na różne okazje w połączeniu z dopasowaniem fryzury, ubioru i dodatków oraz zdobnictwa ciała. Szkolenie dało większą swobodę posługiwania się różnymi preparatami kosmetycznymi, zapoznanie z nowościami pojawiającymi się na rynku co na pewno poszerzyło umiejętności przyszłych techników usług fryzjerskich, niektóre efekty zobaczcie sami.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ERASMUS+
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu zakończył się realizowany od 01.12.2017 roku do 30.11.2019 roku projekt w ramach programu ERASMUS+ o numerze 2017-1-PL-01-KA102-037322 pod nazwą „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim”.
Uczestnikami projektu byli uczniowie ZSP nr 3 w Łowiczu kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. W projekcie wzięło udział łącznie 36 uczniów kształcących się w ww. kierunkach. Wśród uczniów było 31 dziewcząt i 5 chłopców. Była to młodzież pełnoletnia, z klas III Technikum.
Celem przystąpienia do projektu było wspieranie uczniów kształcących się w zawodach technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych w zdobywaniu i wykorzystaniu wiedzy i umiejętności uzyskanych podczas trwania dwóch edycji staży do realizacji przyszłych planów zawodowych w obszarze agroturystyki. Dodatkowo równie ważnym celem było doskonalenie umiejętności językowych uczestników, przełamanie bariery językowej i poszerzenie zasobów słownictwa obowiązującego w terminologii zawodowej.
Po pomyślnym przejściu przez etap rekrutacji młodzież przystępowała do realizacji projektu. Przed wjazdami na staże realizowali zajęcia z przygotowania językowego, kulturowego, zawodowego, psychologiczno – pedagogicznego oraz BHP i dokumentacji projektowej
W trakcie realizacji projektu młodzież odbywała staże u partnera z Niemiec w dwóch terminach: 26.02.2018 – 09.03.2018 r. oraz 29.04.2019 – 10.05.2019 r. DEULA Nienburg jest spółką jednostki samorządu terytorialnego - powiatu Nienburg i Izby Rolniczej. Prowadzi kształcenie i doskonalenie zawodowe w obszarze techniczno-gastronomicznym oraz agroturystycznym. W ośrodku DEULA Nienburg zatrudnieni są wykwalifikowani pracownicy, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu funkcjonowania i prowadzenia gospodarstw agroturystycznych oraz wykorzystania produktów naturalnych na potrzeby wyżywienia. Ośrodek posiada pracownie do nauki zawodów, multimedialną, sale dydaktyczne i konferencyjne. Ma również własne zaplecze hotelowe. Na terenie obiektu znajdują się również kawiarnia oraz sala gimnastyczna.
Po zakończonych stażach uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie stażu od organizacji przyjmującej Wszyscy beneficjenci otrzymali dokumenty potwierdzające nabyte umiejętności tj. Europass Mobilność. Szkoła macierzysta wystawiła zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie i odbycie stażu zagranicznego.
Na każdym etapie realizacji projektu odbywało się jego upowszechnianie, dzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami.
Założenia projektu w zakresie wiedzy, umiejętności i postaw uczniów zostały w pełni zrealizowane. Projekt był zgodny z potrzebami uczestników.
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji projektu znajdują się w sprawozdaniu z zakończenia projektu ERASMUS+
II EDYCJA KURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ZAWODOWEGO
W ramach projektu ” Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” w listopadzie 2019 roku rozpoczęły się zajęcia z kursu języka angielskiego zawodowego. To już II edycja, w której uczestniczy 11 uczniów z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarstwa. Młodzież nabywa nowe umiejętności językowe z zakresu gastronomiczno-hotelarskiego. Poznaje słownictwo i wyrażenia niezbędne w procedurze meldowania i wymeldowywania gościa hotelowego, dokonywaniu rezerwacji, jak również w przygotowaniu potraw mięsnych i warzywnych. Wcielając się w role recepcjonisty, gościa hotelowego czy kucharza, oglądając ciekawe filmiki i wykonując różnorodne zadania utrwalają nowo poznane zwroty i mogą poczuć klimat pracy w hotelu oraz restauracji.
KURS CUKIERNICZY RUSZYŁ PONOWNIE
W ramach projektu ” Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu” od listopada 2019 rozpoczęły się zajęcia z kursu cukierniczego – II edycja. Pod kierunkiem p. Renaty Pawlikowskiej 9 uczniów z klas technikum żywienia i usług gastronomicznych i technikum hotelarstwa nabywa nowe umiejętności z zakresu sztuki cukierniczej. Poznaje techniki i metody wytwarzania różnych rodzajów ciast, dekoruje różnorodny asortyment wyrobów cukierniczych. Efekt własnej pracy zaskakuje samych uczestników. Już potrafią zrobić gąbkę jadalną, karmel waniliowy, krem angielski, pate sablee, cremeux malinowe, mirror glaze, ganache czy krem patissiere. Pięknie wyglądają monoporcje oblewane mirror glaze, chryzantemy drożdżowe, ozdoby piernikowe, ptysie z kruszonką lub z czekoladowym ganache.
Sami zobaczcie!
Zakończyła się rekrutacja do projektu
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”
nr 2019-1-PL01-KA102-061937
12 listopada 2019 zakończyła się rekrutacja 1 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji!
Ruszyła rekrutacja do projektu
„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”
nr 2019-1-PL01-KA102-061937
Dziś, 28 października 2019 ruszyła rekrutacja 1 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staż zagraniczny do Grecji!
Harmonogramy kursów
Projekt nr RPLD.11.03.01-10-0018/17, pn. ”Kształcenie zawodowe i staże- drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”
Trwa rekrutacja do drugiej edycji Projektu Unijnego
nr RPLD.11.03.01-10-0018/17 pn” Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”
Okres realizacji projektu : 2018.09.01 – 2020.08.31
W ramach projektu można uczestniczyć w następujących wsparciach:
-
Kurs dietetyki – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Kurs grafiki komputerowej i poligrafii – dla uczniów kierunku: Technik fotografii i multimediów.
-
Kurs cukierniczy – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Fryzjerstwo i wizaż – dla uczniów kierunku: Technik usług fryzjerskich
-
Kurs barman/barista, kurs kipera herbaty – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
Doradztwo zawodowe - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.
-
język niemiecki zawodowy – dla uczniów kierunku: technik usług fryzjerskich
-
Język angielski zawodowy - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa,
-
Organizacja staży i praktyk zawodowych dla uczniów ZSP nr 3, kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, kucharz, technik usług fryzjerskich, technik fotografii i multimediów
-
Termin składania formularzy zgłoszeniowych do 15.10.2019r. Wszelkich informacji udziela Koordynator Projektu – Bożena Felczyńska-Pieklak.
Regulamin projektu wraz z zasadami rekrutacji oraz formularzem zgłoszenia uczestnika do pobrania w zakładce -projekty unijne oraz w biurze projektu.
Mini słownik języka niemieckiego
Podczas zajęć z przygotowania językowego w drugiej edycji projektu ERASMUS+ pn. „ Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim” pod kierunkiem prowadzącego zajęcia - Pani Katarzyny Wojciechowskiej uczniowie opracowali „mini słownik języka niemieckiego”.
Zajęcia projektowe w DEULA Nienburg
Gospodarstwa agroturystyczne w swojej ofercie mogą proponować oprócz usług noclegowych i gastronomicznych, szereg usług dodatkowych. Jedną z nich jest przygotowywanie przyjęć okolicznościowych. Aranżacja stołu nierzadko decyduje o powodzeniu przyjęcia. Dbałość o szczegóły, dobór zastawy, szkła, sztućców i elementów dekoracyjnych stanowi nie lada wyzwanie. Należy stworzyć na stole kompozycję, która dla gości będzie estetycznym przeżyciem. Podczas stażu nasi uczniowie nabywali takie umiejętności. Nakrywali stoły zgodnie z obowiązującymi zasadami. Następnie dobierali odpowiednie elementy dekoracyjne (serwety, świece) oraz przygotowywali kompozycje z żywych kwiatów i ciętej zieleni. Kompozycje w zależności od inwencji uczniów mogły mieć formę podłużną, okrągłą lub umieszczane były w dekoracyjnych pojemnikach. Uczennice musiały kierować się zasadami harmonii i dobrego smaku przy doborze wielkości oraz koloru kwiatów i dodatków. Dzięki zaangażowaniu, aktywnej postawie, dobrej energii w zespołach, efekty były imponujące.
Staż w DEULA Nienburg rozpoczęty!
Po przybyciu na miejsce do ośrodka DEULA w Nienburgu grupa młodzieży z ZSP nr 3 przystąpiła do stażu w ramach programu Erasmus+. Pobyt rozpoczął sie od spotkania organizacyjnego. Przedstawiony został program szkolenia, przeanalizowane przepisy BHP i regulamin pobytu. Uczennice otrzymały niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania ośrodka DEULA. Następnie została im zaprezentowana baza noclegowa, gastronomiczna oraz sale konferencyjne i szkoleniowe. Celem stażu jest zapoznanie się z zasadami funkcjonowania niemieckich gospodarstw agroturystycznych. Turyści wypoczywający na wsi szukają regionalnych smaków kuchni, które zostaną na długo w pamięci. Stąd też w trakcie stażu uczennice przygotowywały rodzime wypieki - w tym znany słodki przysmak Niemców, ciasto z jabłkami - Apfelstrudel, muffinki czekoladowe i kokosowe. Ponadto zajmowały się również produkcją czekoladowych pralin na bazie mlecznej czekolady z rumem oraz z kruszoną pistacją i orzeszkami. Przygotowanie pralin było czasochłonne. Wymagało od uczennic precyzji kulinarnych przy formowanie i laniu masy czekoladowej oraz wyobraźni przy pakowaniu do dystrybucji. Kolejną próbą umiejętności kulinarnych było przygotowywanie przetworów z owoców – domowych konfitur, które wpisane są w menu śniadaniowe wielu gospodarstw agroturystycznych, a goście mogą rozkoszować swoje podniebienia niepowtarzalnymi smakami. Zauważyliśmy, że Niemcy zwracają uwagę na produkcję artykułów spożywczych na bazie naturalnych, miejscowych składników. Niewątpliwym wzorem do naśladowania są gospodarstwa agroturystyczne, w których dany artykuł spożywczy jest uprawiany, przerabiany i podawany na talerzu.
Staż zawodowy uczniów ZSP nr 3 w Niemczech
28 kwietnia 2019 roku osiemnastoosobowa grupa uczniów z ZSP nr 3 w Łowiczu, wraz z opiekunami: pp. Eweliną Jabłońską i Katarzyną Wojciechowską ,wyjechała na 2- tygodniowy staż do Nienburga, miejscowości położonej w Dolnej Saksonii, w Niemczech. Podczas projektu realizowanego w programie Erasmus+ pn. „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim” uczniowie będą nabywać umiejętności obsługi gościa, tworzenia ciekawej oferty gastronomiczno – rekreacyjnej gospodarstwa agroturystycznego. Poznają również technologię wytwarzania produktów ekologicznych i regionalnych, a następnie pod opieką wykwalifikowanych specjalistów będą wytwarzać wyroby w oparciu o bazę surowcową gospodarstwa agroturystycznego. Opanują również w formie ćwiczeń praktycznych zasady planowania i organizowania przyjęć okolicznościowych.
Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki niemieckie i zdobyte umiejętności przeniosą na grunt rodzimy. Doświadczenie zdobyte podczas stażu będzie motywacją do stania się lepszym pracownikiem na rynku lokalnym i regionalnym. Kontakt z żywym językiem niemieckim umożliwi przełamie bariery językowej i poszerzenie zasobów słownictwa obowiązującego w terminologii zawodowej.
Życząc ciekawych doświadczeń oraz bezpiecznej podróży, uczniów i opiekunów żegnały: kierownik szkolenia praktycznego - Bożena Felczyńska – Pieklak oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych – Ewa Perzankowska.
Zajęcia projektowe – przygotowanie zawodowe
Zajęcia z przygotowania zawodowego zakończyły cykl zajęć przygotowujących uczniów do stażu w ramach projektu Erasmus + pn. „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowicki”. Uczniowie zapoznani zostali z podstawowymi pojęciami z zakresu agroturystyki, jej funkcjonowania, korzyści płynących z prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego na terenach wiejskich jako dodatkowego źródła dochodów. Rozwój agroturystyki jest możliwy dzięki atrakcyjnym walorom środowiska przyrodniczego, ale też antropogenicznego i dziedzictwu kulturowo – historycznemu. Poprzez ćwiczenia i pracę w grupach uczniowie uczyli się rozpoznawać różne rodzaje walorów turystycznych i ich rozmieszczenia w najbliższym otoczeniu, innych regionach Polski i na obszarze Dolnej Saksonii, w pobliżu Nienburga. Na przykładzie polskich i niemieckich gospodarstw agroturystycznych omówiona została baza noclegowa, żywieniowa i towarzysząca ( rekreacyjno – sportowa). Zajęcia poświęcone były również tematyce zasad zakładania gospodarstwa agroturystycznego i promocji działalności agroturystycznej. Uczniowie w grupach wykonywali prace, w których proponowali własną ofertę gospodarstwa agroturystycznego z uwzględnieniem wspomnianych wcześniej walorów w formie zapisu graficznego – piktogramów.
KOMUNIKAT
Zajęcia z przygotowania zawodowego do projektu pn. „ Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim, wniosek nr: 2017-1-PL01-KA102-037322 w dniach 5 i 6.04.2019 roku są odwołane. Odbędą się one w dniach 12.04.2019 roku w godzinach 14:30 – 19:45 oraz 13.04.2019 roku w godzinach 9:00 – 15:15.
Zgodnie z założeniami projektu Erasmus+ w naszej szkole odbywają się kolejne zajęcia przygotowawcze do stażu w Niemczech. Obecnie uczniowie uczęszczają na zajęcia z przygotowania kulturowego i zawodowego. Po odbyciu zajęć z przygotowania kulturowego uczniowie będą znali kulturę, obyczaje oraz warunki życia w Niemczech, a w szczególności Dolnej Saksonii. Dzięki znajomości podobieństw i różnic kulturowych, łatwiej zrozumieją zachowania obywateli obcego kraju i odnajdą się w czasie stażu w nowym środowisku.
Z uwagi na to, że projekt dotyczy zagadnienia agroturystyki, prowadzący zajęcia o tej tematyce przybliży uczniom zasady prowadzenia działalności agroturystycznej zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi, regiony turystyki wiejskiej na terenie Polski, typy usług świadczonych przez gospodarstwa agroturystyczne, a także perspektywy rozwoju i promocję działalności agroturystycznej. Na zajęciach poruszane będą również tematy dotyczące kierunków rozwoju agroturystyki w Polsce i Niemczech, a także dobre praktyki w tej dziedzinie naszych zachodnich sąsiadów.
PRACOWICIE W „HOTELARSKIEJ”
Jak co roku w czasie ferii, w ZSP nr 3 odbywają się zajęcia pozwalające poszerzyć umiejętności zainteresowanym uczniom. W ramach nowego Projektu Unijnego pn.: „ Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr3 w Łowiczu” przez dwa tygodnie młodzież będzie uczestniczyć w następujących kursach: barman – barista i kiper oraz wizażu. Życzymy kursantom wspaniałych wrażeń i cierpliwości w jakże mozolnych ćwiczeniach, zgodnie z dewizą: „trening czyni mistrza”.
Malowanie twarzy to jedna z podstawowych umiejętności animatora. Jest to niezwykle popularna atrakcja podczas imprez dla dzieci. Przeszkoleni animatorzy namalują dziecku na twarzy każdą postać. Animatorów malujących dziecięce twarze można spotkać wszędzie: na piknikach, festynach, urodzinach, imprezach w szkołach i przedszkolach.
Przedstawiamy próbkę możliwości uczestników kursu „Animacja czasu wolnego w hotelu”, którzy dzięki swej pomysłowości i zmysłowi artystycznemu farbami na twarzach wyczarowali takie oto ciekawe wzory.
Kurs animacji czasu wolnego w hotelu
– balonowe kreacje, odsłona II
Na zajęciach w sobotę 26 stycznia 2019 roku uczniowie dalej doskonalili modelowanie balonów. Tworzyli ozdoby na włosy, balonowe kwiaty i zwierzęta. Dobra atmosfera, zaangażowanie i chęci zaowocowały ciekawymi pracami.
ZAJĘCIA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU ERASMUS+
Dniu 18 stycznia 2019 roku rozpoczęły się zajęcia przygotowawcze w ramach drugiej edycji projektu ERASMUS+ pn. „ Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim”.
Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach projektowych z języka niemieckiego, przygotowania kulturowego, psychologiczno-pedagogicznego, zawodowego, BHP i dokumentacji projektowej. Dzięki takiemu przygotowaniu poszerzą m.in swoje umiejętności w zakresie znajomości słownictwa i języka zawodowego. Zdobędą wiedzę z działalności gospodarczej w branży agroturystycznej. W trakcie 2- tygodniowego pobytu w Niemczech wzbogacą ją o poznawanie zasad funkcjonowania lokalnych gospodarstw agroturystycznych w oparciu o bioprodukcje oraz wykorzystanie własnej produkcji roślinnej i zwierzęcej w żywieniu zbiorowym. Dodatkowo na zajęciach przygotowawczych uczniom przybliżony zostanie kraj stażu, jego specyfika, kultura pracy, mentalność, region wyjazdu pod względem geograficznym, historycznym i wypoczynkowym. W szczególności poznają walory turystyczne, miasta Nienburg i walory turystyczno-krajoznawcze okolicy. Wyjazd będzie wiązał się ze zmianą otoczenia, pozostaniem przez pewien czas poza swoim rodzinnym domem. W celu zintegrowania grupy, poprawy komunikacji interpersonalnej oraz adaptacji w nowym środowisku pracy odbywać się będą zajęcia z przygotowania psychiczno-pedagogicznego.
KURS ANIMACJI CZASU WOLNEGO W HOTELU
BALONOWE KREACJE – ODSŁONA I
Balony doskonale przyciągają uwagę. Ich żywe kolory widoczne są z daleka i budują pozytywne skojarzenia w naszej podświadomości. Oprócz malowania buziek, modelowanie balonów są nieodłącznym elementem większości eventów dla dzieci.
Dlatego podczas kursu animacji w naszej szkole uczniowie nabywają umiejętności „skręcania balonów”. Zaczynają od prostych kreacji, poprzez bardziej skomplikowane wzory z łączenia kilku balonów. Krok po kroku uczą się, jak z podłużnego balona wykonać m.in. pieska, kwiatek, żyrafę. Dobra zabawa i nabycie nowych umiejętności gwarantowane!
W okresie od listopada 2018 r. do stycznia 2019, w ramach realizacji projektu unijnego pn. :"Kształcenie zawodowe i staże - drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu'', odbywał się kurs fryzjerski obejmujący dwie części: teoretyczną i praktyczną. Uczestnicy kursu przyswoili wiedzę z zakresu budowy i właściwości włosów oraz technik koloryzacji, strzyżenia, pielęgnacji i przedłużania włosów oraz doboru formy i koloru fryzury do twarzy i typu urody klienta. Doskonale radzili sobie w przekładaniu wiedzy teoretycznej na praktykę.
Zdobyte umiejętności pomogą im w przyszłości w podejmowaniu decyzji zawodowych i poszukiwaniu pracy.
Szanowni uczniowie,
Z dniem 3 grudnia 2018 roku rozpoczynamy rekrutację dla klas III Technikum nr 3 w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych do drugiej edycji projektu „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim” o numerze 2017-1-PL01-KA102-037322 realizowanego w okresie od 01.12.2017 do 30.11.2019 roku ze środków Unii Europejskiej na zasadach Programu Erasmus + Akcja 1, kształcenie i szkolenie zawodowe. Projekt w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów.
W celu zgłoszenia się do projektu należy zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji oraz wypełnić i złożyć osobiście formularz rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami na adres wskazany w regulaminie rekrutacji. Rekrutacja trwa w okresie od 3.12.2018 roku do 20.12.2018 roku.
ZAPRASZAMY
Wszelkie informacje o projekcie udziela koordynator projektu p. Ewelina Jabłońska
Harmonogram kursu dietetyki
Harmonogram kursu doradztwo zawodowe
Harmonogram kursu cukierniczego
Harmonogram kursu fryzjerskiego
Harmonogram kursu: Animacja czasu wolnego
Harmonogram kursu język angielski zawodowy
Harmonogram kursu grafiki komputerowej i poligrafii
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn. 27.09.2018
Harmonogram kursu kwalifikacyjnego kucharz w roku szkolnym 2018/2019
Rozpoczynamy realizację nowego projektu unijnego
Od 10 września 2018 r. rozpoczęliśmy procedurę rekrutacyjną uczniów do udziału w Projekcie nr RPLD.11.03.01-10-0018/17, pn. ”Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.
Okres realizacji projektu : 2018.09.01 – 2020.08.31
OGŁOSZENIE 5
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naborze
na stanowisko specjalisty ds.rozliczeń/sprawozdawczości
"Kształcenie zawodowe i staże - drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu".
OGŁOSZENIE 4
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naborze
na stanowisko specjalisty ds.monitoringu /administracji
"Kształcenie zawodowe i staże - drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu.
OGŁOSZENIE 3
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naborze
na stanowisko specjalisty ds.monitoringu /administracji
"Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. W.S. Reymonta we współpracy z pracodawcami - gwarancją sukcesu na rynku pracy".
Projekt współfinansowany ze środków EFS w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. łódzkiego na lata 2014 - 2020
OGŁOSZENIE 2
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w naborze
na stanowisko koordynator projektu
"Kształcenie zawodowe i staże - drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu.
OGŁOSZENIE 1
Poszukujemy osób zainteresowanych pełnieniem funkcji
koordynatora w projekcie
"Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. W.S. Reymonta we współpracy z pracodawcami - gwarancją sukcesu na rynku pracy".
Projekt współfinansowany ze środków EFS w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. łódzkiego na lata 2014 - 2020
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn. 14. 06.2018
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn. 31. 05.2018
Materiały do uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn. 17.05.2018
Szkolenie BHP dla uczestników staży u pracodawców
Materiały do uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn. 19.04.2018
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dnia 12. 04. 2018
Praktyki na terenie Niemiec:
Nienburg
Autostadt Wolfsburg
Byliśmy także w gospodarstwach agroturystycznych
Odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne państwa Holste. Państwo Holste prowadzą gospodarstwo produkujące ziemniaki rożnego rodzaju jeżyny. Na miejscu mają kuchnię, która przetwarzane dane produkty. Produkty te są sprzedawane na bieżąco w sklepie.Ponadto obore przerobili na kawiarnię
W wolnym czasie uczestniczyliśmy w targach dekoracji
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn, 1.03.2018r
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz z dn, 15.02.2018r
U W A G A uczestnicy kursu grafika komputerowa!
Zajęcia rozpoczynają się w piątek 02 marca br.
W ostatnich dniach stycznia rozpoczynamy następujące kursy; barman/ barista oraz obsługa kasy fiskalnej
Uczestnicy kursu dietetyk rozpoczną zajęcia już w pierwszy tygodniu lutego.
Kurs kelnerski rozpoczynamy od ostatniego tygodnia marca.
Zajęcia kursu stylizacja włosów i paznokci rozpoczęły się
Podajemy aktualną listę uczestników kursu kelner
Niebawem rozpoczynamy zajęcia kursu obsługi kasy fiskalnej
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 14.12.2017r.
Lista uczestników
Harmonogram grafika komputerowa
Harmonogram barman - barista
Harmonogram kucharz
Harmonogram kasa fiskalna
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 23. 11. 2017
Lista osób zakwalifikowanych do II edycji projektu "Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami – gwarancją sukcesu na rynku pracy”
Zagraniczne praktyki uczniów technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w ramach Programu Erasmus Plus
„Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim”
- to nazwa projektu, jaki został przygotowany przez nauczycielki naszej szkoły (p. Renatę Pawlikowską, p. Ewelinę Jabłońską, p. Katarzynę Wojciechowską, p. Agnieszkę Polak oraz niepracującą już u nas p. Paulinę Kosińską) i w wyniku postępowania konkursowego uzyskał całkowite dofinansowanie z Programu Erasmus Plus. Koordynatorem projektu jest dyrektor naszej szkoły Mirosław Kret.
W projekcie w 2018 roku (w dwóch terminach) wezmą udział uczniowie Technikum kształcącego w zawodach technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Obecnie ruszyła rekrutacja - 18 uczniów z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w terminie 25 luty - 11 marca 2018 r. weźmie udział w 2 - tygodniowych praktykach zawodowych. Pierwszeństwo do udziału w projekcie będą mieli uczniowie mieszkający na wsi oraz ci, którzy planują prowadzić (lub już prowadzą wraz z rodzicami) gospodarstwo agroturystyczne. Z uczniami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna, której celem będzie zbadanie zainteresowania problematyką projektu. Podczas rozmowy uczeń może uzyskać 0 -10 pkt.
Ponadto w trakcie rekrutacji uwzględniane będą: pod uwagę będą wzięte:
1) frekwencja: 1 - 5 pkt.
2) ocena zachowania za poprzedni rok szkolny: 1 - 5 pkt.
3) ocena z j. niemieckiego za poprzedni rok szkolny: 1 - 5 pkt.
4) średnia ocen z przedmiotów zawodowych za poprzedni rok szkolny: 2 - 5 pkt.
5) aktywne uczestnictwo w życiu szkoły: 1 - 3 pkt.
6) opinia nauczycieli zajęć praktycznych: 1 - 4 pkt.
7) ocena z praktycznej nauki zawodu za poprzedni rok szkolny: 1 - 5 pkt.
W przypadku, gdy dwóch uczestników otrzyma taką samą ilość punktów przeprowadzona zostanie z nimi dodatkowa rozmowa na temat ich motywacji do udziału w stażu, po której Komisja podejmie ostateczną decyzję.
Partnerem niemieckim jest Ośrodek DEULA Nienburg. DEULA posiada bardzo duże doświadczenie w zakresie organizacji i prowadzenia form kształcenia ustawicznego dla młodzieży i dorosłych oraz w wymianie międzynarodowej.
Każdy z uczestników projektu przed wyjazdem na praktyki do Niemiec weźmie udział w zajęciach projektowych przygotowawczych zawodowych, z języka zawodowego niemieckiego, zajęciach kulturowych oraz z przygotowania psychologiczno – pedagogicznego w wymiarze 140 godzin.
Po zakończeniu praktyk uczestnicy projektu otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział w projekcie i odbycie stażu zagranicznego oraz europejski dokument "Europass Mobilność" wystawiony przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu. Dokument ten będzie opracowany przez obu partnerów i potwierdzony przez Krajowe Centrum Europass. Ponadto niemiecki partner, DEULA Nienburg, wystawi dla uczestników stażu certyfikaty potwierdzające opanowanie umiejętności zawodowych przez każdego uczestnika, określonych w programie stażu.
Młodzież, uczestnicząca w projektach praktyk zagranicznych otrzymuje nie tylko cenne certyfikaty, ale z pewnością jest także bogatsza o unikalne umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz kompetencje społeczne, co zapewni jej po ukończeniu szkoły lepszą pozycję na rynku pracy. Możliwe, że niektórzy przyszłe stanowiska pracy obejmą w swoich zagranicznych miejscach praktyk.
źródło grafiki: http://www.erasmusplus.gob.es/paises-participantes.html
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 05.10.2017
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 28.09.2017
Harmonogram kursu kwalifikacyjnego kucharz
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 31.08.2017
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 29.06.2017
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 01.06.2017
BANKIET 13.05.2017 R.
W dniu 13.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali poczęstunek dla uczestników gali finałowej czwartej edycji wyborów Księżaka i Księżanki Roku. Potrawy przygotowały dziewczęta z kursu kwalifikacyjnego kucharz, realizowanego w ramach zadania nr 4 projektu "Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 - gwarancją sukcesu na rynku pracy". Opiekę nad dziewczętami sprawowały p. R. Pawlikowska i p. J. Wiśniewska.
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 11.05.2017
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 19.04.2017
ZAJĘCIA PROJEKTOWE 31 MARCA - 1 KWIETNIA 2017
Piątek, 31 marca, oraz sobotę, 1 kwietnia, dziewczęta z kursu kwalifikacyjnego kucharz spędziły w sali nr 20, gdzie pierwszego dnia zdobywały wiedzę teoretyczną z zakresu technologii gastronomicznej z towaroznawstwem, zaś drugiego - rozwijały swoje umiejętności kulinarne, gotując między innymi zupę meksykańską.
1 kwietnia, mimo przepięknej pogody, odbyły się również zajęcia kursu grafiki komputerowej. 12 uczestników zdobywało umiejętności obsługiwania programu Photoshop.
Po raz ostatni odbyły się zajęcia I edycji kursu kelnerskiego, w czasie których młodzi ludzie ćwiczyli obsługiwanie ekspresu ciśnieniowego. Następnie przystąpili do egzaminu końcowego.
ZAJĘCIA PROJEKTOWE 17-18 MARCA 2017
W piątek i w sobotę po raz kolejny szkoła tętniła życiem. W ramach projektu "Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 - gwarancją sukcesu na rynku pracy" odbywały się zajęcia: kursu dietetyki, kelnerskiego, grafiki komputerowej oraz kursu kwalifikacyjnego kucharz.
NOWY SPRZĘT DO PRACOWNI FRYZJERSKIEJ
W ramach realizowanego projektu "Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 - gwarancją sukcesu na rynku pracy", w ostatnich dniach dokonaliśmy zakupu sprzętu do pracowni fryzjerskiej. Jesteśmy przekonani, że w znacznym stopniu podniesie on jakość kształcenia praktycznego w zawodzie technik usług fryzjerskich.
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 16.03.2017
DOPOSAŻENIE SZKOŁY W RAMACH PROJEKTU
W związku z realizacją Projektu ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy” w pierwszych tygodniach marca dokonaliśmy zakupów sprzętu komputerowego do pracowni reklamy, sprzętu AGD do pracowni gastronomicznej oraz drobnego sprzętu kelnerskiego. Doposażyliśmy również pracownię fryzjerską. Mamy nadzieję, że w/w zakupy ułatwią codzienną naukę, jak również podniosą jakość kształcenia w naszej szkole.
Harmonogram kursu grafiki komputerowej
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 02.03.2017
KOLEJNY WEEKEND PRZYSWAJANIA WIEDZY
W dniach 17-18 lutego 2017 r. w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”. Tym razem młodzież zdobywała wiedzę i umiejętności praktyczne na kursie barista, stylizacji włosów i paznokci oraz kursie kwalifikacyjnym kucharz.
W ramach zajęć baristy, w piątek uczniowie wykonywali
poprawne espresso oraz próbowali wyłapać błędy w jego wykonaniu. Poznali również nowe sposoby wykonywania jego rodzaju kawy, a także dokonywali pomiarów jej poprawności. W sobotę natomiast ćwiczyli odpowiednie spienianie mleka, jak również próbowali je we właściwy sposób połączyć z kawą. Nie jest to wcale taka prosta sztuka.
W czasie zajęć fryzjerskich, dziewczęta poznawały budowę włosa, a także szacowały jego kondycję w praktyce. W części praktycznej dokonały zmiany własnego wizerunku dzięki przefarbowaniu włosów. Na zajęciach z zakresu stylizacji paznokci uczennice uczyły się stylizacji paznokci metodą hybrydową.
Dzięki zajęciom w ramach kursu kwalifikacyjnego kucharz, w całej szkole pachniało pieczarkami, podsmażaną cebulką i zapiekanym mięsem. W piątek, 10-osobowa grupa dziewcząt w czasie zajęć praktycznych poznawała tajniki właściwego sporządzania zapiekanek. W związku ze zbliżającym się tłustym czwartkiem, uczestniczki kursu posiadły również umiejętność wykonywania i właściwego smażenia faworków.
Materiały dla uczestników kursu kwalifikacyjnego kucharz - szkolenie z dn. 16.02.2017
PRACOWITY WEEKEND W ZSP NR 3
W piątek i w sobotę, 10-11 lutego, w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”. Tym razem były to zajęcia praktyczne w ramach kursów: stylizacji paznokci oraz barmaństwa.
ZAJĘCIA KURSOWE W RAMACH PROJEKTU
Wraz z początkiem ferii zimowych rozpoczęliśmy realizację zajęć kursowych w ramach projektu ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. W I tygodniu uczniowie wzięli udział w zajęciach kursu dietetyki i
kelnerskiego, natomiast od 23 stycznia trwają kursy: obsługi kasy fiskalnej, barman – barista oraz stylizacji włosów i paznokci i kursu kwalifikacyjnego kucharz.
Powyżej zamieszczamy zdjęcia z zajęć odbywających się w II tygodniu ferii.
Łowicz, 13.01.2017
Łowicz, 02.01.2017
Wyniki rekrutacji uczniów do udziału w Projekcie nr RPLD.11.03.01-10-0034/16, pn. ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Z dniem 2 stycznia 2017 r. rozpoczęliśmy procedurę rekrutacyjną uczniów do udziału w Projekcie nr RPLD.11.03.01-10-0034/16, pn. ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 zgodnie z załączonym formularzem rekrutacyjnym:
formularz rekrutacyjny
dla ucznia:
formularz postępowania rekrutacyjnego:
regulamin rekrutacji
do projektu:
"Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę"
Działanie to realizowane jest przez ZSP nr 3 w Łowiczu – beneficjenta Projektu w partnerstwie z INTER International Education & Trainings s.c. w Warszawie (partner wysyłający) oraz Vitalis GmbH w Schkeuditz – Niemcy (partner pośredniczący).
Głównym celem Projektu pt. "Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę" jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności zawodowych uczestników, zgodnie z programem kształcenia oraz ze specyficznymi wymaganiami pracodawców UE, czyli przygotowanie dobrze wykształconej kadryw branży hotelarskiej i gastronomicznej. Zaś celem długofalowym - zwiększenie szans uczestników na rynku pracy poprzez rozwój ich zdolności adaptacyjnych i zdobycie wiedzy na temat warunków i specyfiki pracy w niemieckich bazach hotelowych
i firmach gastronomicznych. Równie ważnym celem jest rozwój kompetencji językowych uczniów i uczennic, ze szczególnym uwzględnieniem języka zawodowego, a także rozwój osobisty uczestników, wzrost ich samodzielności, kształtowanie postaw tolerancji wobec innych kultur poprzez pracę w zespole międzynarodowym.
Udział w Projekcie jest bezpłatny. W ramach budżetu Projektu uczestnicy mają zapewnione środki finansowe na odbycie stażu.
Każdy uczestnik stażu, po jego zakończeniu, otrzyma Europass Mobility oraz Certyfikat potwierdzający odbycie stażu, wydany wspólnie przez organizację wysyłającą i pośredniczącą: INTER International Education & Trainings s.c. i Vitalis GmbH, a także poświadczenie uczestnictwa w Projekcie i zajęciach kulturowo – pedagogiczno – językowych, wydane przez organizację wysyłającą INTER International Education & Trainings s.c.. Wpis o uczestnictwie w Projekcie zostanie umieszczony także na świadectwie ukończenia szkoły.
Partner wysyłający Projektu:
Wyłaczną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi Beneficjent Projektu pt. "Staże zawodowe - szansa na dobrą pracę" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu. Komisja Europejska nie odpowiada za wykorzystanie informacji związanych
z Projektem i zamieszczanych na stronie internetowej Beneficjenta, w jakikolwiek sposób.
Uczestnicy Projektu brali udział, przed wyjazdem na dwutygodniowy staż do Niemiec, w zajęciach z przygotowania kulturowo - językowo - pedagogicznego, zorganizowanych na terenie szkoły przez INTER International Education & Trainings.
Dnia 09.06.2014 r. o godzinie 16:00 rozpoczęło się spotkanie organizacyjne dla uczestników Projektu „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę”, ich rodziców, opiekunów grup wyjazdowychi wychowawców klas, w którym brała udział także p. Agnieszka Kowalska – Dyrektor Wykonawczy INTER. Na zebranie przybyli licznie uczniowie i uczennice, wyjeżdżający na staże oraz ich rodzice. Spotkanie prowadził p. Jan Sałajczyk – Dyrektor szkoły przy współudziale p. Anny Słupskiej – Koordynatora Projektu i p. Agnieszki Kowalskiej, reprezentującej Partnera wysyłającego Projektu. Rodzicom i młodzieży oraz pozostałym osobom zainteresowanym zostały przedstawione w sposób wyczerpujący, istotne sprawy związane z wyjazdem na staż i pobytem w Niemczech. Prowadzący spotkanie chętnie udzielali odpowiedzi na wszelkie stawiane im pytania, zarówno ze strony rodziców, jak i uczniów. Dokonano również, z użyciem środków multimedialnych
i łączy internetowych, prezentacji miejsca pobytu Uczestników Projektu.
Młodzież z naszej szkoły, biorąca udział w Projekcie pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę”, miała okazję porównać niemieckie rozwiązania branżowe ze stosowanymi w Polsce i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w aspekcie praktycznym. Staż zagraniczny był także dla uczestników i uczestniczek doskonałą praktyczną lekcją nauki języka niemieckiego i angielskiego. Podczas pobytu w Niemczech uczniowie i uczennice mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe nie tylko w czasie wykonywania pracy w niemieckich przedsiębiorstwach, ale i w wolnym od obowiązkowych zajęć.
Wyjazd młodzieży za granicę nie wiązał się wyłącznie z nauką. Program pobytu obejmował również poznanie atrakcji i walorów turystycznych oraz historii, kultury, tradycji, odmiennych od rodzimych zwyczajów i zachowań mieszkańców Niemiec, głównie regionu Saksonii, gdzie przebywali stażyści. Partner zagraniczny Projektu zorganizował dla każdej z grup dwie wycieczki: do Berlina i do Lipska.
Uczniowie i uczennice, podczas pobytu w Niemczech, mieli także okazję poznać charakterystyczną kuchnię regionalną i różniące się od polskich, zwyczaje kulinarne.
Czas spędzony za granicą sprzyjał nawiązywaniu nowych oraz umacnianiu już istniejących kontaktów rówieśniczych. Stażyści poznali również osoby zarządzające i pracujące w przedsiębiorstwach, w których realizowali program praktyk, co w przyszłości może zwiększyć ich szansę na znalezienie zatrudnienia u niemieckich pracodawców.
Odbycie staży zagranicznych w Niemczech przez uczniów i uczennice ZSP nr 3 w Łowiczu potwierdzają certyfikaty Europass – Mobilność, dzięki którym nabyte przez młodzież umiejętności i kwalifikacje zawodowe przyjmują postać formalną i uznawaną u europejskich pracodawców, co z pewnością ułatwi również start na rynku pracy po ukończeniu szkoły.
Dnia 29.08.2014 r., tuż po godzinie 14-ej, rozpoczęło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane na przestrzeni ostatnich siedmiu miesięcy i związane z realizacją przez ZSP nr 3 w Łowiczu Projektu pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę".
Szczególnie radosną i sympatyczną częścią tej uroczystości były wystąpienia młodzieży. Uczestnicy i uczestniczki staży w Niemczech dokonali prezentacji wizualnych poszczególnych grup, które opatrzyli swoimi dodatkowymi komentarzami. Podzielili się również z zebranymi wrażeniami z pobytu za granicą i wyrazili swoje zadowolenie z udziału w Projekcie.
Podczas spotkania, uczniom i uczennicom wręczone zostały certyfikaty Europass – Mobilność oraz inne dokumenty związane z ich udziałem w Projekcie.
Koordynator Projektu – Pani Anna Słupska podziękowała za współpracę młodzieży oraz wszystkim członkom Zespołu ds. Zarządzania Projektem, tj.: zastępcy koordynatora Projektu – Pani wicedyrektor dr Renacie Plichcie – Łazarskiej, opiekunom grup podczas pobytu za granicą – Pani mgr Paulinie Kosińskiej i Panu mgr Adamowi Wrońskiemu, a także księgowej Projektu –Pani mgr Małgorzacie Łapie, jak również – w imieniu całego Zespołu – Panu dyrektorowi mgr inż. Janowi Sałajczykowi, który był inicjatorem przystąpienia i realizacji europejskiego edukacyjnego Programu Leonardo da Vinci przez ZSP nr 3 w Łowiczu.
Na podkreślenie zasługuje, jak powiedziała Pani koordynator i z czym zgadza się kadra Projektu, „że młodzież wykazała się odpowiedzialnością i zaangażowaniem na wszystkich etapach tego przedsięwzięcia, a podczas stażu w Niemczech godnie reprezentowała szkołę i nasz kraj.”
W niedzielę 15.06.2014 r. ok. godziny 9-tej pierwsza grupa stażystów i stażystek wraz z opiekunem - p. Adamem Wrońskim żegnana przez rodziców oraz Dyrektora szkoły - p. Jana Sałajczyka i koordynatora Projektu - p. Annę Słupską, udała sie w podróż do Niemiec.
Po dwóch tygodniach pobytu w Niemczech na stażach zawodowych, zorganizowanych przez zagranicznego partnera Projektu – Vitalis GmbH ze Schkeuditz w Saksonii, w sobotę 28.06.2014 r. do kraju wrócili uczniowie i uczennice naszej szkoły. Stażyści i stażystki oddelegowani do przedsiębiorstw branżowych w Lipsku, w których w okresie od 16.06.2014 r. do 27.06.2014 r. zdobywali kwalifikacje w zawodzie właściwym dla realizowanej ścieżki kształcenia, tj.: technik hotelarstwa – 9 osób, kelner – 5 osób i kucharz – 1 osoba.
Druga grupa uczniów i uczennic, zakwalifikowanych do udziału w Projekcie pt. „Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę”, a także ich opiekun - Pani Paulina Kosińska, w niedzielę 29.06.2014 r. przed godziną 9-tą stawiła się na przedwyjazdową odprawę z Dyrekcją naszej szkoły.
Ubogaceni doświadczeniami z pobytu w Niemczech pierwszej grupy stażystów, osoby odpowiedzialne za realizację Projektu, dokonały niezbędnych uzgodnień z uczniami, uczennicami i ich rodzicami oraz opiekunem. Podjęte ustalenia miały na celu organizację wszelkich działań związanych z udziałem młodzieży w stażach tak, aby przyniosły one, jak największe efekty.
W radosnym nastroju uczniowie i uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem pojechali do Niemiec, które na kolejne dwa tygodnie staną się ich drugim domem oraz polem doskonalenia w zawodach: kucharz dla dziewięciu osób i technik organizacji usług gastronomicznych dla sześciu dziewcząt.
Grupa piętnastu uczniów i uczennic wróciła w sobotę 12.07.2014 r. ze staży zawodowych, które odbyła w Lipsku.
"Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę" - to tytuł projektu o numerze 2013-1-PL1-LEO01-38416, realizowanego w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014 w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu systemowego POKL „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” beneficjentem, którego jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
W ramach Projektu "Staże zawodowe – szansa na dobrą pracę", na dwutygodniowe praktyki zawodowe wraz z opiekunem, do Niemiec wyjedzie w czerwcu 2014 r. pierwsza grupa piętnastu uczniów/ uczennic klas trzecich technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu, tj.: kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa - 7 osób i kelner – 8 osób, zaś na przełomie czerwca i lipca 2014 r. – druga grupa, również piętnastu uczniów/ uczennic, kształcących się w zawodach: technik organizacji usług gastronomicznych – 7 osób i kucharz – 8 osób.