top of page

AKTUALNOŚCI

Baczyński bez filtra.

Konkurs organizowany jest  przez Fundację na rzecz Wielkich Historii. 

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  1. Wybrać wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  2. Wykonać zdjęcie ilustrujące wybrany wiersz

  3. Zatytułować pracę

  4. Wysłać zdjęcie na adres baczynski@wielkiehistorie.pl podając swoje dane i kategorię szkoły ponadpodstawowe 

Lista osób zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok 2021/2022

Uwaga! 

Jeśli zobaczyłaś/eś swoje nazwisko na liście zakwalifikowanych, to pamiętaj o tym, żeby dostarczyć oryginał świadectwa i zaświadczenie o wynikach egzaminu lub poinformuj, że rezygnujesz z nauki w danym zawodzie.

Konkurs fotograficzny

Wakacje z aparatem

Tematem tegorocznej 14 edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Tczewie są Kontrasty

Zdjęcia wykonane podczas tegorocznych wakacji można przesłać tylko drogą elektroniczną do 30 września 2021 po uprzednim wypełnieniu karty zgłoszenia

Julita Kołaczyńska, Paweł Felczyński i Marcel Drabik z klasy II kształcącej w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uzyskali certyfikaty fundacji VCC, która prowadzi działania badawczo - rozwojowe w zakresie kształcenia zawodowego oraz transferu wiedzy i innowacji z wykorzystaniem zasobów kapitału intelektualnego.

Julita, Paweł i Marcel otrzymali bezpłatne vouchery na przystąpienie do certyfikowanego egzaminu z kwalifikacji VCC "Własny biznes - jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą". Możliwość przystąpienia do tych egzaminów otrzymało 600 uczniów z całej Polski w tym 24 uczniów z naszej szkoły z klas pierwszych i drugich. Egzaminy kończą się 31 października i mamy nadzieję, że pozostali uczniowie też uzyskają certyfikaty.

IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii – Rydułtowy 2021

Konkurs fotograficzny, którego tematem jest ochrona Ziemi i jej mieszkańców przed dewastacją środowiska.

Każdy może przesłać do 5 zdjęć.

Zdjęcia można przesyłać do 31 sierpnia 2021 r.

 

 

 

 

 

[Grecja – 18.06.2021 – Piątek]

Technicy żywienia i organizacji usług dzisiaj rozpoczęli pracę w kuchni restauracyjnej od przygotowania półproduktów: rozdrabniali warzywa zgodnie z przeznaczeniem, wędliny i sery oraz inne surowce, z których kolejne grupy praktykantów sporządzały potrawy. Porcjowano lasagne do bufetu obiadowego, przygotowano mini zapiekankę i rybę na kolację. Uczniowie wykonywali potrawy starannie, zgodnie z zasadami obowiązującymi w gastronomii. Podczas praktyki młodzież obsługiwała bufet z napojami zimnymi i gorącymi, nakrywała stoły, zbierała brudną zastawę stołową. Natomiast Technicy hotelarstwa w tym czasie, w dziale służby pięter wykonywali czynności porządkowe w pokojach zwolnionych przez gości. Zbierali brudną bieliznę pościelową, pakowali i przewozili do pralni. Inni praktykanci segregowali i umieszczali w pralkach. Uprane komplety pościelowe były maglowane, składane i przewożone do magazynu. Stażyści sprzątali przestrzeń ogólnodostępna i rekreacyjną.

Po tak intensywnym dniu, po praktykach przyszedł czas na relaks: odpoczynek nad basenem oraz spacer wzdłuż morza.

Projekt „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu” numer 2019-1-PL01-KA102-061937 realizowany w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków z Europejskiego Funduszu Społecznego

Uwaga, konkurs!

Zrób zdjęcie radości i wygraj wspaniałe nagrody

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie powinny do dnia 30 czerwca 2021 roku zgłosić swój udział, przesyłając – z pomocą rodzica/opiekuna prawnego – wypełniony formularz zgłoszenia oraz zdjęcie wraz z imieniem i nazwiskiem autora, i informacją o kategorii wiekowej – na adres email: konkurs@brpd.gov.pl. Jeśli jesteś pełnoletni, możesz dokonać zgłoszenia samodzielnie.

Fotografia może być wykonana aparatem, tabletem lub smartfonem, można wysłać tylko 1 sztukę, a przesłany plik może mieć nie więcej niż 10 MB. Dopuszczone formaty pliku to JPG oraz PNG. Plik musi być oryginalny, organizatorzy dopuszczają jednak niewielkie przeróbki cyfrowe polegające na korekcie kolorystyki, kontrastu czy ostrości, a także drobnym retuszu.

Uwaga! Jeśli fotografujesz twarz kogoś innego, musisz mieć na to jego zgodę – a jeżeli osoba ta jest niepełnoletnia, zgodę jego rodzica/opiekuna prawnego.

Projekt "Uczniowie dla Niepodległej" łączący fotografię z historią klas 1TM i 2MP (technik fotografii i multimediów) zaowocował pięknymi zdjęciami portretowymi wykonanych przez Naszych uczniów na zajęciach fotografii prowadzonych przez nauczyciela Piotra Kowalskiego oraz lekcjach historii, których w Naszej szkole naucza Pan  Maciej Dębski..

Zapraszamy do Reymonta w Łowiczu

Dzisiaj 4 maja 2021 o godzinie 9 rano egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczęła się matura 2021. Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 20 maja. Egzaminy ustne odbędą się od 19 do 21 maja.

Matura przebiega w reżimie sanitarnym

Trzymamy kciuki!

UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIÓW PREZESA RADY MINISTRÓW

Dziś (29 kwietnia 2021 r.) dwoje uczniów naszej szkoły otrzymało z rak dyrektora szkoły Wojciecha Balei  dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Nagrodzeni uczniowie to Zuzanna Guz z klasy III kształcącej w zawodzie Technik usług Fryzjerskich oraz Paweł Felczyński z klasy II kształcącej w zawodzie Technik eksploatacji portów i terminali. Wymienieni uczniowie w ubiegłym roku szkolnym uzyskali promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole.

Zuzi ulubionymi lekcjami są przedmioty zawodowe i języki obce. Interesuje się książką, filmem oraz ogólnie pojętą sztuką. Jej pasją jest fryzjerstwo, dlatego też wybrała taki zawód. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, na obecną chwilę Zuzia myśli głównie o

zdaniu egzaminów zawodowych i maturalnych. Natomiast po ukończeniu szkoły, chciałaby zdobyć kwalifikacje na dodatkowych kursach i szkoleniach fryzjerskich, które jeszcze bardziej poszerzą jej umiejętności i ułatwią prowadzenie własnej działalności

gospodarczej w przyszłości. Nie wyklucza też podjęcia studiów.

Paweł również bardzo lubi przedmioty zawodowe i rozwiązywanie zadań praktycznych z zawodu, w którym się uczy. Poza tym bardzo lubi historię najbardziej fakty związane z I i II wojną światową aż do upadku komunizmu i powstania współczesnego ładu politycznego. Interesuje się również sportem z perspektywy widza. W wolnym czasie zajmuje się rękodziełem, robi różne ozdoby z cekinów i decoupage na każdą okazję.

Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

klas maturalnych

koniec roku 2021 matur2.jpg

30 kwietnia 2021

Bez tradycyjnych akademii, uroczystych apeli, hucznego wręczania nagród. Z powodu epidemii koronawirusa tak wygląda zakończenie roku szkolnego klas IV u Reymonta w Łowiczu.

Życzymy Wam, abyście nie zatracili przyjaźni między sobą, gdyż przyjaźń podwaja radość. Życzymy Wam owocnej dalszej nauki na studiach bądź pracy, która sprawi radość i pozwoli żyć..

koniec roku 2021 matur3.jpg
koniec roku 2021 matur1.jpg

PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM

W piątek 19 marca poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”, którego organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości z siedzibą w Warszawie. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadpodstawowych realizujących program „Moje Finanse”. Konkurs przebiega III etapach, a jego celem jest wzrost poziomu wiedzy ekonomiczno-finansowej oraz

poziomu umiejętności uczniów w zakresie przedsiębiorczości, a także rozwijanie kompetencji społecznych.

W eliminacjach międzyszkolnych naszą szkołę reprezentował zespół w składzie:

1. Justyna Kudelska

2. Maciej Brzózka

3. Piotr Kolec

Wymienieni uczniowie awansowali do II etapu tego konkursu i znaleźli się w gronie 22 szkół z całej Polski.

W drugim etapie uczniowie będą musieli przygotować 3 minutowy film, w którym pokażą jak szukać pracy, jak napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak powinna przebiegać ta rozmowa.

Liczymy na ich pomysłowość i życzymy awansu do III Etapu.

TELETURNIEJ „SUKCES NA BANK”

Dzisiaj poznaliśmy wyniki teleturnieju „Sukces na Bank”, który w dniu 09.03.2021 r. został przeprowadzony w naszej szkole. Do turnieju zarejestrowało się aż 265 szkół, a poziom rozgrywek w Etapie Eliminacyjnym był bardzo wysoki.

Drużyna naszej szkoły w składzie:

1. Zuzanna Guz kl. III THF

2. Wiktoria Pawlata kl. III THF

3. Weronika Witerek kl. III THF

4. Konrad Kosmatka kl. III THF

5. Patryk Pytt kl. II FEG

zajęła 63 miejsce w kraju uzyskując wynik 37/40 punktów, tak niewiele brakło aby zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek.

Uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z dziedziny ekonomii, bankowości, finansów i statystyki. Organizatorem Turnieju jest Fundacja BIT MASTERS z siedzibą w Toruniu.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy!

W naszej szkole wręczono dyplomy i nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego ,,Tolerancja, akceptacja słowa namalowane”. Pierwsze miejsce zajęła wyjątkowa praca Wiktorii Kędziory, drugie Sandry Gładkiej, a trzecie ex aequo Adrianny Moszczyńskiej i Olgi Muras (wszystkie uczennice z klasy 2 MG). Tolerancja jest jedną z najważniejszych postaw człowieka, która przejawia się w życiu osobistym, społecznym i kulturowym. Cechuje się m.in. akceptacją i uznaniem bogactwa różnorodności kultur na świecie, szacunkiem dla osób chorych, niepełnosprawnych, wyznających inną religię, mających odmienne poglądy.

Organizatorkami konkursu były panie: Agnieszka Kowalczyk i Małgorzata Stępień

ETAP REGIONALNY VIII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

„POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych i ich opiekunów z całego województwa łódzkiego, uczestników zmagań konkursowych. Organizatorem etapu regionalnego był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi zaś nasza szkoła była współorganizatorem. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół

ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

Naszą szkołę w tym etapie reprezentowali następujący uczniowie:

1. Zuzanna Guz z klasy III TUF

2. Patryk Pytt z klasy II TEPiT

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne gadżety ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Opiekunami uczniów były Panie Renata Caboń i Barbara Starzec, które są koordynatorkami programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Kultura bezpieczeństwa” w naszej szkole.

Poczęstunek dla gości przygotowali nasi uczniowie z klas o profilu żywieniowym na zajęciach praktycznych pod kierunkiem nauczycielek przedmiotów gastronomicznych Pani Jadwigi Wiśniewskiej i Agnieszki Polak.

Praktyki zagraniczne stały się nieodłączną, ważną i niezwykle atrakcyjną częścią kształcenia w Naszej szkole. Uczniowie odbywają praktyki we Włoszech bądź Grecji. Oprócz bardzo ważnego zdobycia doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku oraz kompetencji społecznych poznają sposoby poruszania się na europejskim i krajowym rynku pracy, ale również poszerzeniu wiedzy na temat kultury i obyczajów Włoch lub Grecji.

Uczeń biorący udział w projekcie ma zapewniony min. kurs języka , spotkanie integracyjne na którym ma możliwość bliższego poznania się z uczestnikami projektu oraz poznania kultur innych narodów...

Każdy uczeń ZSP nr 3 w Łowiczu, ma szansę zostać uczestnikiem projektu praktyk zagranicznych. Warto być uczniem naszej Szkoły

ZAPRASZAMY

Ruszyła rekrutacja II mobilności do projektu

 

„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu” nr 2019-1-PL01-KA102-061937

Ruszyła rekrutacja 2 grupy do realizowanego przez naszą szkołę projektu „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu”, w ramach projektu Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków
z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach którego 80 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu wyjedzie na staże zagraniczne do Grecji!

Projekt nr: 2019-1-PL01-KA102-061937

„Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu

W dniu 05.10.2020 roku nasza grupa rozpoczęła swoje praktyki zagraniczne w Grecji.

Projekt „Zawodowy rozwój w nowoczesnej Europie z ZSP nr 3 w Łowiczu" jest organizowany przez nasza placówkę dla uczniów, którzy kształcą się w następujących kierunkach zawodowych: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa.

SUKCES UCZENNIC „HOTELARZA”

                    

            W dniu dzisiejszym poznaliśmy wyniki Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” Zespół z naszej szkoły zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego tej olimpiady. W drugim etapie naszą szkołę będą reprezentowały:

Weronika Wężowska z klasy III THF

Mariola Sobczak z klasy III THF

Paulina Kroc z klasy IVTHF

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 20 marca 2020 r. w Tomaszowie Mazowiecki.

            Dzisiaj  z uczennicami i Dyrektorem szkoły spotkały się:

Pani Romana Mierzejewska – Dyrektor I Oddziału ZUS w Łodzi

Pani Joanna Jarosińska – Kierownik Inspektoratu ZUS w Łowiczu

Pani Michalina Figurska – koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w I Oddziale ZUS w Łodzi.

            Pani Dyrektor przekazała dyplomy i drobne upominki uczennicom oraz podziękowanie Pani Barbarze Starzec za przygotowanie uczennic do Olimpiady. Pani Kierownik Inspektoratu w Łowiczu zadeklarowała pomoc w przygotowaniu uczennic do II etapu.

 

            Gratulujemy awansu i życzymy na dalszych sukcesów w tej Olimpiadzie.

X Szkolny Konkurs Aranżacja Stołów Świątecznych

16.12.2019 r. w gabinecie Starosty Powiatu Łowickiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego "Jesień w Księstwie" . Autorzy najlepszych prac odebrali nagrody które osobiscie wreczył Starosta Marcin Kosiorek. Laureatami konkursu zostały m.in. dwie uczennice z Naszej szkoły Wiktoria Kociak i Ludwika Galaj z 1MG - Technik fotografii i multimediów. Szczerze Gratulujemy oraz dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

PIERWSZE MIEJSCE NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE BHP

 

10 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej. Współorganizatorem konkursu i honorowym patronem był Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Konkurs jest realizowany w ramach programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”, adresowanego do uczniów szkół średnich. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony i bezpiecznych warunków pracy.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań, dotyczących przepisów BHP zarówno ogólnych jak i obowiązujących w branży spożywczej i gastronomicznej, przepisów przeciwpożarowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Do rywalizacji przystąpiło 27 uczniów z 6 szkół województwa łódzkiego.

Naszą szkołę reprezentowały:

Ewa Polit z klasy IV TŻiUG, Malwina Jabłońska z klasy III TŻiUG, Paulina Kroc z klasy IV TH, Aleksandra Szkup z klasy II TŻiUG oraz Agata Tomczak z klasy II TżiUG, które do zawodów przygotowała Pani Agnieszka Polak.

O tym, że uczniowie byli doskonale przygotowani, świadczy fakt, że aby wyłonić zwycięzców, potrzebna była runda dodatkowa, w której wzięło udział 4 zawodników. Lista laureatów przedstawia się następująco:

  • I miejsce – Aleksandra Szkup – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Łowiczu,

  • II miejsce – Milena Bugaj – uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych

    nr 2 w Łowiczu,

  • III miejsce – Dariusz Dejnakowski – uczeń Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.

Na laureatów czekały cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, a także okolicznościowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaprojektowane przez Panią Urszulę Czapnik. Miłym akcentem tego dnia były pyszne słodkości przygotowane przez Panie Renatę Pawlikowską i Jadwigę Wiśniewską z uczniami klas gastronomicznych. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały Panie Renata Caboń i Barbara Starzec.

Serdecznie gratulujemy Oli Szkup, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach tego konkursu.

REGIONALNY KONKURS WIEDZY O HOTELARSTWIE

W dniu 28.11.2019 roku w murach ZSP nr 3 odbył się etap szkolny VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystyczno – Hotelarskich im. Władysława Grabskiego w Łodzi. Partnerami tegorocznego VIII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie są: firma Hotelcareer oraz hotele Puro, Double Tree by Hilton i Andels. W etapie szkolnym, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań wzięło udział 16 uczniów. Po rozstrzygnięciu konkursu, do etapu regionalnego, który w tym roku będzie się odbywał w hotelu PURO w Łodzi zakwalifikowali się następujący uczniowie:

  1. Wiktoria Pawlata klasa II TH

  2. Weronika Wężowska klasa III TH

  3. Anna Muras klasa IV TH

Uczennicom gratulujemy, licząc jednocześnie na powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu Pauliny Kroc, która zajęła II miejsce uzyskując tytuł „Wicemistrza hotelarstwa w regionie łódzkim 2019 roku”.

20 listopada 2019r. w ZSP nr 3 w Łowiczu odbył się konkurs fryzjerski

w klasie II technik usług fryzjerskich pt. „BAŚNIOWE STYLIZACJE”, pod kierunkiem nauczycielek zawodu : Pani Agnieszki Gajdy i Pani Marleny Rondoś

Uczniowie inspirowali się w swoich pracach postaciami z bajek i baśni .

Oprócz fryzury, istotny był też makijaż oraz stój dzięki czemu młodzież mogła odwzorować

ulubione bajkowe postacie. Przez chwilę można było wrócić do lat dzieciństwa i powspominać oglądane i opowiadane bajki i baśnie.

Podczas przegotowań do konkursu młodzież ucząca się z zawodzie technik fotografii pod okiem opiekuna Pana Piotra Kowalskiego wykonywała zdjęcia uczestnikom konkursu, a następnie wykonywała zdjęcia już gotowych prac konkursowych.

Jury konkursu w składzie: dyrektor szkoły Wojciech Baleja,

nauczycielki: Pani Bożena Felczyńska-Pieklak,

Marlena Rondoś i Agnieszka Gajda

przedstawiciel samorządu uczniowskiego- Natalia Antczak

wyłoniło trzy pierwsze miejsca, które przyznano:

I miejsce- Klaudii Krzewickiej – za postać „Diaboliny”

II miejsce- Jakubowi Dąbek- za postać „Królowej Śnniegu”

III miejsce – Ilonie Jabłońskiej – za postać „Królowej Śnniegu”

Komisja konkursowa miała trudny wybór w wyłonieniu najlepszych prac. Wszystkie stylizacje były bardzo ciekawe i dopracowane w swoich szczegółach. Oprócz Diaboliny i Królowej Śniegu młodzież wystylizowała również takie postacie jak: Czerwona Królowa, Merida Waleczna, Arielka, Księżniczka z Alladyna-Jasmina, Myszka Mini, Grinch, Dzwoneczek, Bella i Kopciuszek

Hotelarstwo bez tajemnic – wartościowa lekcja w 5-gwiazdkowych hotelach

Intercontinental i Marriott w Warszawie

W dniu 23 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych technikum 4 - i 5 - letniego oraz klasy II zgłębiali tajniki wiedzy hotelarskiej na przykładzie dwóch warszawskich hoteli: Intercontinental i Marriott. Zapoznali się z wyposażeniem, układem funkcjonalnym i wystrojem pokoi. Obejrzeli zarówno standardowe j.m. jak i apartamenty. Zaprezentowana została również oferta gastronomiczna dotycząca restauracji, kawiarni, lobby baru. Uczniowie poznali także szeroką ofertę usług dodatkowych proponowanych przez hotele. Zwiedzili część rekreacyjno – sportową: basen, siłownię , a także strefę spa&wellness. Oprowadzający nas pracownicy hoteli opowiadali o organizacji pracy i zakresach obowiązków na poszczególnych stanowiskach, odpowiedzialności zakładu hotelarskiego względem gościa, programach lojalnościowych, podejmowanych działaniach marketingowych, sprawdzaniu poziomu zadowolenia gości z świadczonych usług. Uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji i wskazówek na temat swojego przyszłego zawodu, możliwości pracy i rozwoju. Z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania. Podczas spotkania w sali konferencyjne w hotelu Intercontinental zostaliśmy miło przywitani poczęstunkiem. Niewątpliwą atrakcją było również nieplanowane, ale bardzo miłe spotkanie z Panem Karolem Okrasą, z którym grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wykazywali wzorową postawę. Byli aktywni i zaangażowani.

Dnia 22 października klasa 3TH/TUF z kilkoma uczniami z klasy 2TH/TUF wybrała się na całodniową wycieczkę krajoznawczą do Torunia.

Naszą wizytę w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Pan przewodnik pokazał nam m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Krzywą Wieżę i inne zabytki toruńskiej Starówki.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, w którym zapoznaliśmy się z odtworzonym średniowiecznym układem wnętrz i ich wystrojem oraz kolejami życia słynnego astronoma.

Następnie udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. „Wirująca Ziemia” i poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy, następstwo pór roku oraz rozpoznawaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory. Po filmie czekała na nas kolejna atrakcja, którą była Baza Marsa. To interaktywna przestrzeń zaaranżowana w formie bazy kosmicznej, gdzie mogliśmy poczuć się jak członkowie załogi. Wykonywaliśmy określone czynności niezbędne do tego, by przeżyć poza Ziemią. Baza Mars zrobiła na nas duże wrażenie, pobudziła kreatywność i zapewniła dobrą zabawę.

Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i zaopatrzeni w przepyszne pierniki.

Dnia 13 października 8-osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w niedzielnym Biegu Papieskim w Łowiczu,organizowanym w ramach obchodów XIX Dnia Papieskiego.Uczniowie spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi,by następnie ulicami miasta dobiec do mety przy pomniku św.Jana Pawła II na Starym Rynku.Miejsce na mecie miało znaczenie drugorzędne,a najważniejszy był sam udział w imprezie.Wszyscy nasi uczniowie ukończyli bieg i godnie upamiętnili pamięć o tym dniu.

Dzień Edukacji Narodowej

Projekt nr RPLD.11.03.01-10-0018/17, pn. ”Kształcenie zawodowe i staże- drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”

Trwa rekrutacja do drugiej edycji Projektu Unijnego

nr RPLD.11.03.01-10-0018/17 pn” Kształcenie zawodowe i staże – drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3 w Łowiczu”

Okres realizacji projektu : 2018.09.01 – 2020.08.31

W ramach projektu można uczestniczyć w następujących wsparciach:

  1. Kurs dietetyki – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.

  2. Kurs grafiki komputerowej i poligrafii – dla uczniów kierunku: Technik fotografii i multimediów.

  3. Kurs cukierniczy – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.

  4. Fryzjerstwo i wizaż – dla uczniów kierunku: Technik usług fryzjerskich

  5. Kurs barman/barista, kurs kipera herbaty – dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.

  6. Doradztwo zawodowe - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa, Kucharz.

  7. język niemiecki zawodowy – dla uczniów kierunku: technik usług fryzjerskich

  8. Język angielski zawodowy - dla uczniów kierunków: Technik żywienia i usług gastronomicznych, Technik hotelarstwa,

  9. Organizacja staży i praktyk zawodowych dla uczniów ZSP nr 3, kierunków: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, kucharz, technik usług fryzjerskich, technik fotografii i multimediów

 

Termin składania formularzy zgłoszeniowych do 15.10.2019r. Wszelkich informacji udziela Koordynator Projektu – Bożena Felczyńska-Pieklak.

 

Regulamin projektu wraz z zasadami rekrutacji oraz formularzem zgłoszenia uczestnika do pobrania w zakładce -projekty unijne oraz w biurze projektu.

Zawodowcy w łódzkiem - podsumowanie projektu

Dzisiaj 2 października 2019 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego odbyło się podsumowanie projektu "Zawodowcy w łódzkiem - stypendia dla najzdolniejszych". Na spotkaniu naszych stypendystów reprezentowała Martyna Wojda z klasy III TŻ, zaś przedstawicielem opiekunów dydaktycznych była pani Renata Caboń. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymane stypendia w wysokości od 6 do 10 tysięcy złotych przeznaczyli na urządzenia, sprzęty i pomoce związane z rozwojem zawodowym. Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego ogłosił nową edycję projektu, która ruszy niebawem.

Uczniów, którzy w poprzednim roku szkolnym, z przedmiotów zawodowych osiągnęli średnią ocen nie niższą niż 4,5 zachęcamy do udziału w tegorocznym projekcje.

​​​​

Spotkanie z Szekspirem

W dniu 26 września 2019r. uczniowie klas drugich Technikum nr 3 (technik usług fryzjerskich, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych) wraz z opiekunami: Barbarą Starzec i Renatą Plichtą-Łazarską obejrzeli w kinoteatrze Polonez w Skierniewicach spektakl Makbet w reż. Michała Hachłowskiego.

Przygotowana przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza inscenizacja ponadczasowego dzieła Williama Szekspira, ukazująca obsesyjne dążenie do władzy i jej deprawującą, wyniszczającą siłę, miała na celu przestrzec młodego widza, uświadamiając mu, że żądza władzy może przemienić osobowość i wpłynąć na zmianę postępowania człowieka. Szekspir ostrzega, że decydując się na zdradę i krzywdzenie innych, nie można uciec od odpowiedzialności i wyrzutów sumienia. Podkreśla, że w świecie pełnym zła króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. A na końcu zawsze czeka na człowieka klęska
i samotność.. Makbet to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, wypełnione emocjami, ale niezwykle ważne, skłaniające do refleksji nad sensem życia i własnymi wyborami.

Po spektaklu uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

20 września 2019r. uczniowie klas fryzjerskich ZSP nr3 w Łowiczu pod opieką nauczycieli zawodu Pani Marleny Rondoś i Agnieszki Gajdy, brali udział w wycieczce do Nadarzyna. Młodzież uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Fryzjersko-Kosmetycznych „Beauty Days”. Uczniowie mieli okazję obserwować pokazy strzyżenia i formowania fryzur damskich, nowoczesnych fryzur męskich oraz formowania zarostu męskiego. Była też możliwość spotkania i zrobienia sobie zdjęcia z wybitnymi kreatorami mody fryzjerskiej Andrzejem Wierzbickim i Tomaszem Schmidtem, znanymi z programu „Ostre cięcie”. Ponadto uczennice z klasy pierwszej- Natalia Zuchora, Marysia Janicka i Agata Tataj poddały się stylizacji włosów, natomiast uczennice klasy trzeciej- Jagoda Winnicka i Gabriela Sierota brały udział w pokazowej koloryzacji włosów firmy „SENSUS HAIRLOVERS”. Młodzież obserwowała też liczne pokazy z branży kosmetycznej. Odwiedzała stoiska profesjonalnym sprzętem fryzjerskim i kosmetycznym oraz stoiska z kosmetykami i preparatami do włosów i ciała znanych marek na polskim rynku, które mogła zakupić po bardzo przystępnych cenach. Wycieczka ta była nowym lub kolejnym doświadczeniem w życiu przyszłych fryzjerów.

Z związku z obchodami XXXIX rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w dniu 8 września o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej w Łowiczu odbyła się msza święta z udziałem pocztów sztandarowych zakładów pracy oraz szkół. Podczas uroczystości obecny był również dyrektor ZSP nr 3 p. Wojcjech Baleja, poczet sztandarowy szkoły pod opieką nauczycielek- p. A. Wojciechowskiej i p.M. Antosik.

Po mszy świętej wszyscy jej uczestnicy spotkali się przy pomniku błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele Ojców Pijarów , gdzie rozwinięto pięćdziesięciometrową biało-czerwoną flagę narodową. Ostatnim elementem uroczystości był przemarsz z flagą pod pomnik Jan Pawła II oraz krótka modlitwa w intencji ojczyzny.

02 września br. w sali gimnastycznej ZSP nr3 w Łowiczu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20. Podczas uroczystej inauguracji obecni byli: Starosta Powiatu Łowickiego- Marcin Kosiorek oraz przewodniczący rady Rodziców Zbigniew Światlak.

W trakcie uroczystości nawiązano do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz uczczono poległych minutą ciszy.

Dyrektor szkoły Wojciech Baleja zapoznał młodzież z nowymi nauczycielami, wychowawcami klas pierwszych , życząc całej społeczności szkolnej wielu sukcesów.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w wychowawcami w salach lekcyjnych.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, wszystkich zebranych powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W dalszej kolejności uroczystości pan dyrektor Wojciech Baleja i wychowawcy klas wręczyli uczniom nagrody książkowe za bardzo dobre i dobre wyniki w nauce oraz sukcesy w olimpiadach i konkursach. Wręczono także certyfikaty ukończenia kursów unijnych i Europassy. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała Zuzanna Guz uczennica klasy I TH/TUF – 4,76 i otrzymała świadectwo z czerwonym paskiem. Pożegnaliśmy również uczniów III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którym wręczono świadectwa ukończenia szkoły. Następnie pan dyrektor podziękował za 4-letnią współpracę księdzu Jackowi Zielińskiemu, który odchodzi od nas do innej parafii. Na koniec pan dyrektor życzył wszystkim uczniom bezpiecznych i udanych wakacji. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasę I TŻiUG pt: ”Pożegnanie jest po to, aby móc znów się spotkać”.

Egzaminy Zawodowe

Dzień Kariery w DoubleTree by Hilton w Łodzi dla uczniów ZSP nr 3

 Dnia 10 czerwca 2019 roku dwunastoosobowa grupa uczniów kształcących się w zawodzie  technik hotelarstwa z ZSP nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu uczestniczyła w Dniu Kariery organizowanym przez hotel DoubleTree by Hilton w Łodzi. Młodzież miała okazję usłyszeć wiele cennych informacji o hotelu, jego markach, działalności Komitetu Care oraz sieci Hilton Worldwide. Posiadaną wiedzę teoretyczną i praktyczną uczniowie mogli wykorzystać, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach z zakresu: sprzedaż i marketing, rezerwacja i zarządzanie ceną, dział obsługi gościa, dział utrzymania czystości oraz w warsztatach gastronomicznych. Kierownicy poszczególnych działów dzielili się z uczniami swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Pokazywali, jak wiele możliwości kariery daje praca w hotelu, przybliżali zakres obowiązków działów hotelowych oraz osób w nich zatrudnionych. Najbardziej aktywni i zaangażowani uczniowie otrzymywali nagrody.                                                                                                  Podsumowując całe wydarzenie, hotel zorganizował dla uczniów quiz wiedzy o DoubleTree w Łodzi  i sieci Hilton z wykorzystaniem aplikacji kahoot. Pobyt w hotelu zakończył się wspólnym lunchem młodzieży i nauczycieli z pracownikami hotelu.  Dla uczniów naszej szkoły wyjazd na warsztaty był bardzo ciekawym doświadczeniem. Mogli z bliska podejrzeć codzienne życie obiektu hotelowego. Wskazówki i rady, które otrzymali, z pewnością zmotywują ich do osobistego rozwoju  i stawania się coraz lepszym w swojej dziedzinie.

W dniach 5, 7 czerwca 2019 r. w ZSP nr 3 w Łowiczu odbyły się warsztaty zawodowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jamnie, jak i Szkoły Podstawowej nr 1 w Łowiczu. Prowadzone były w pracowni fryzjerskiej oraz pracowni gastronomicznej. Uczniowie uczestniczący w nich mogli poznać tajniki zawodu fryzjerskiego, a także tajniki sztuki kulinarnej.

W pracowni fryzjerskiej skorzystali z doświadczenia starszych kolegów. Sami próbując wykonać fryzury, słuchali rad i wskazówek zarówno nauczyciela, jak i uczniów klasy fryzjerskiej. Z zaciekawieniem przyglądali się pracy przyszłego fryzjera oraz zadawali pytania dotyczące nowych trendów w modzie fryzjerskiej, jak również szkoły.

Niektórzy wyrazili chęć kontynuowania swojej edukacji w klasie technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich .

W pracowni gastronomicznej młodzież przybyła na warsztaty próbowała swych sił kulinarnych pod kierunkiem nauczyciela zawodu, jak i uczących się tego zawodu starszych kolegów. Wykonywali proste dania i napoje zgodnie z podanymi przepisami.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród uczestników chcących podjąć naukę na tym kierunku.

W tym tygodniu po raz kolejny odbyły się warsztaty gastronomiczne. W naszej szkole gościliśmy uczniów klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 oraz uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2. Młodzież pod opieką pani Jadwigi Wiśniewskiej oraz przy pomocy naszych uczniów z klasy I TŻiUG oraz II BS przygotowali potrawy. Dania zostały wykonane prawidłowo i zostały ze smakiem skonsumowane. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w młodych osobach chęć kulinarnej przygody, być może w przyszłości wybiorą zawód związany z gastronomią.

PATOSFERA 2019

W dniu 30 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w piątej edycji profilaktyki według Ekonomika pn. ,,Patosfera – profilaktyka według Ekonomika”. Ideą przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży mody na życie bez uzależnień, integracja uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozwijanie zainteresowań, budowanie zaufania młodych ludzi do służb mundurowych oraz pokazanie, w jak różnorodny sposób można spędzać czas wolny.

Przedstawiciele ZSP nr 3 pod opieką pań: Małgorzaty Stępień oraz Anety Wojciechowskiej wzięli udział w trzech konkurencjach. Uczniowie klasy 1 TH/TUF w składzie: Aleksandra Szczepanik, Justyna Workowska, Aleksandra Janiak, Daria Brzozowska, Weronika Witerek, Klaudia Krzewicka, Samanta Łacheta, Kinga Majcher, Roksana Urbanek, Katarzyna Sibielak, Wiktoria Szymańska, Weronika Pietrzak, Magdalena Podkońska reprezentowali naszą społeczność w konkursie ,,Żywe warcaby”. W ,,morderczym” IV Armageddonie o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu z uczniami innych szkół ponadgimnazjalnych zmierzyła się drużyna w składzie: Alicja Bielecka, Patrycja Dutkowska, Tomasz Szczepanik z klasy 3 TH/TUF oraz Aleksandra Paradowska, Piotr Kosiorek, Jakub Nowak z klasy 2 TŻiUG. Uczennice - Weronika Pawlata oraz Magda Witeczek z klasy 3 TH/TUF wykazały swoje umiejętności w Turnieju Wiedzy o Puchar Dyrektora ZSP nr 4.

Mocno kciuki za reprezentantów naszej szkoły trzymali uczniowie obecni na tej imprezie, a także nauczyciele wychowania fizycznego – p. Halina Kępka i p. Michał Stańczyk oraz wychowawcy klas p. Monika Michalak, p. Renata Plichta – Łazarska i p. Barbara Starzec.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 po raz kolejny odbyły się warsztaty dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas szkół gimnazjalnych. W ostatnich dniach gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej w Bąkowie oraz    ze szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu. Uczestnicy warsztatów gastronomicznych mieli okazję obejrzeć szkolne pracownie i spróbować sił w sztuce kulinarnej. Rezultatem ich działań, nad którymi czuwali: nauczyciel pani Jadwiga Wiśniewska i starsi koledzy - nasi uczniowie z klas 2BS i 1TŻiUG, były smacznie i efektownie wyglądające potrawy. Goście przygotowali pizzę, kanapki na ciepło, muffiny oraz bułeczki drożdżowe. Na zakończenie wizyty zwiedzili szkołę oraz zapoznali się z kierunkami kształcenia na rok szkolny 2019/2020.

100 lat PCK w Łowiczu

W piątek, tj. 24 maja br. w Parku Saskim odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 – lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża. Podczas uroczystości zostały wręczone medale, wyróżnienia i podziękowania placówkom oświatowym , instytucjom oraz osobom wspierającym łowicki PCK.

W imieniu społeczności szkolnej medal z okazji 60 –lecia Honorowego Dawstwa Krwi oraz wyróżnienie za wspieranie humanitarnej i charytatywnej działalności Polskiego Czerwonego Krzyża odebrała p. Ewa Perzankowska, opiekun SK PCK.

Staż w DEULA Nienburg rozpoczęty!

Po przybyciu na miejsce do ośrodka DEULA w Nienburgu grupa młodzieży z ZSP nr 3  przystąpiła do stażu w ramach programu Erasmus+. Pobyt rozpoczął sie od spotkania  organizacyjnego. Przedstawiony został program szkolenia, przeanalizowane przepisy BHP i regulamin pobytu. Uczennice otrzymały niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania ośrodka  DEULA. Następnie została im zaprezentowana baza noclegowa, gastronomiczna oraz sale  konferencyjne i szkoleniowe.    Celem stażu jest zapoznanie się z zasadami funkcjonowania niemieckich gospodarstw agroturystycznych. Turyści  wypoczywający na wsi szukają regionalnych smaków kuchni, które zostaną na długo w pamięci. Stąd też w trakcie stażu uczennice przygotowywały rodzime wypieki -  w tym znany słodki przysmak Niemców, ciasto z jabłkami  - Apfelstrudel, muffinki czekoladowe i kokosowe. Ponadto zajmowały się również produkcją czekoladowych pralin na bazie mlecznej czekolady z rumem oraz z kruszoną pistacją i orzeszkami. Przygotowanie pralin było czasochłonne. Wymagało od uczennic precyzji kulinarnych przy formowanie i laniu masy czekoladowej oraz wyobraźni przy pakowaniu do dystrybucji. Kolejną próbą umiejętności kulinarnych było przygotowywanie przetworów z owoców – domowych konfitur, które wpisane są w menu śniadaniowe wielu gospodarstw agroturystycznych, a goście mogą rozkoszować swoje podniebienia niepowtarzalnymi smakami. Zauważyliśmy, że Niemcy zwracają uwagę na produkcję artykułów spożywczych na bazie naturalnych, miejscowych składników. Niewątpliwym wzorem do naśladowania są gospodarstwa agroturystyczne, w których dany artykuł spożywczy jest uprawiany, przerabiany i podawany na talerzu.

Staż zawodowy uczniów ZSP nr 3 w Niemczech

 28 kwietnia 2019 roku osiemnastoosobowa grupa uczniów z ZSP nr 3 w Łowiczu, wraz   z  opiekunami: pp. Eweliną Jabłońską i Katarzyną Wojciechowską ,wyjechała na  2- tygodniowy staż do Nienburga, miejscowości położonej w Dolnej Saksonii, w Niemczech. Podczas projektu realizowanego w programie Erasmus+ pn. „Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta  w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim” uczniowie będą nabywać umiejętności obsługi gościa, tworzenia ciekawej oferty gastronomiczno – rekreacyjnej gospodarstwa agroturystycznego. Poznają również technologię wytwarzania produktów ekologicznych i regionalnych, a następnie pod opieką wykwalifikowanych specjalistów będą wytwarzać wyroby w oparciu o bazę surowcową gospodarstwa agroturystycznego. Opanują również w formie ćwiczeń praktycznych zasady planowania  i organizowania przyjęć okolicznościowych.

Jesteśmy przekonani, że dobre praktyki niemieckie i zdobyte umiejętności przeniosą na grunt rodzimy. Doświadczenie zdobyte podczas stażu będzie motywacją do stania się lepszym pracownikiem na rynku lokalnym i regionalnym. Kontakt z żywym językiem niemieckim umożliwi przełamie bariery językowej i poszerzenie zasobów słownictwa obowiązującego w terminologii zawodowej.

Życząc ciekawych doświadczeń oraz bezpiecznej podróży, uczniów i opiekunów żegnały: kierownik szkolenia praktycznego - Bożena Felczyńska – Pieklak oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych – Ewa Perzankowska.

 4Z

bottom of page