ARCHIWUM IX - XII 2017
Pracowite ferie zimowe w ZSP nr 3 w Łowiczu.
Dyrektor ZSP nr 3 Mirosław Kret informuje, że w miesiącu styczniu 2018 r. rozpoczęła się druga edycja kursów realizowanych w ramach Projektu pn.: ,,Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami – gwarancją sukcesu na rynku pracy” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Wartość dofinansowania wynosiła 776.000,00zł. W ramach w/w projektu realizowanych jest 7 zadań - kursów. Uczniowie ZSP nr3 w Łowiczu mogą uczestniczyć w kursach: barman/ barista, kelnerskim, dietetyka, obsługi kasy fiskalnej, stylizacji włosów i paznokci, grafiki komputerowej oraz w kursie kwalifikacyjnym – kucharz.
Od listopada do grudnia 2017r. odbywała się rekrutacja uczestników do drugiej edycji projektu oraz ustalono harmonogramy zajęć w poszczególnych kursach. W styczniu/lutym 2018r rozpoczęła się realizacja kursu stylizacji włosów i paznokci, w której uczestniczy 11 uczennic. Podczas ferii zaczęły się zajęcia na kursach: barman/ barista – 10 uczestników, obsługa kasy fiskalnej – 6 uczestników, dietetyk -12 uczestników, a w marcu rozpocznie się kurs kelnerski i grafiki komputerowej. Uczestnikami ww. kursów są uczniowie klas II, III i IV technikum hotelarskiego, żywienia i usług gastronomicznych, usług fryzjerskich, organizacji reklamy oraz uczniowie zasadniczej szkoły zawodowej kucharz. Po zakończeniu kursu uczniowie w lipcu i sierpniu będą odbywać 150 h staże i praktyki zawodowe u lokalnych pracodawców, by doskonalić umiejętności praktyczne w swoim zawodzie i otrzymają z projekty stypendium stażowe w wysokości 1800,00zł „na rękę”.
Natomiast w ramach projektu Erasmus + o wysokości dofinansowania ponad 62.000,00 euro, grupa 18 uczniów z klas III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum hotelarskiego w ferie kończy okres przygotowania językowego i zawodowego. 25 lutego wyjeżdżają bowiem na dwutygodniowy staż zawodowy do Niemiec – do Nienburga. Celem wyjazdu jest zapoznanie z organizacją, funkcjonowaniem i sposobami pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie własnego gospodarstwa agroturystycznego na terenie Ziemi Łowickiej.
W tym samym czasie został rozstrzygnięty przez Urząd Marszałkowski w Łodzi projekt wspomagający kształcenie zawodowe nr PRLD.11.03.01-10-0018/17 pt.:” Kształcenie zawodowe i staże- drogą sukcesu uczniów ZSP nr 3”. Wartość projektu wynosi 813.335,00zł i dyrekcja szkoły przygotowuje dokumenty w celu podpisania umowy.
Również w okresie ferii część nauczycieli szkoły jest zaangażowana w pisanie nowego projektu unijnego wspomagającego kształcenie ogólne i zawodowe oraz w pisanie kolejnej edycji programu Erasmus +, oba projekty muszą być ukończone do 05.02.2018r.
Cieszę się, że są nauczyciele, którzy mimo ferii poświęcają swój czas na pisanie a później realizowanie zadań dla rozwoju zawodowego i osobowego uczniów naszej szkoły.
Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości oraz sukcesów w tych działaniach.
PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ . . .
Dokładnie 99 dni przed maturą, 35 maturzystów naszej szkoły zatańczyło staropolskiego poloneza na sali w restauracji „Szkiełka” w Łowiczu. Wśród zaproszonych gości, oprócz Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi i rodziców, byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Łowiczu –p.A.Bogucki i p.K.Górski oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łowiczu – p.B.Bończak i p.H.Zasępa
W dniu 26 stycznia odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach realizowanego już od czterech lat cyklu ,,Ludzie z pasją ''. Zaproszenie na spotkanie przyjął absolwent ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu Piotr Malczyk, który jest również zawodnikiem Łowickiej Akademii Sportu. Nasz gość to wielokrotny medalista w zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych Taekwondo, pracownik KPPSP w Łowiczu na stanowisku ratownik-kierowca oraz instruktor kajakarstwa. Celem spotkania było przekazanie uczniom zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, w tym na skutek zatrucia tlenkiem węgla. Ważne jest to, aby młodzież wiedziała jak powinna zachować się podczas wypadku. Odbył się też pokaz ćwiczeń jak sprawdzić czynności życiowe oraz wykonać sztuczne oddychanie. Uczniowie mogli spróbować swoich sił, dowiedzieli się także o sposobie niesienia pomocy dzieciom i noworodkom. Nasza młodzież podczas spotkania ćwiczyła na fantomie. Uczniowie zdobyli także cenne informacje i wskazówki, co zrobić, aby zostać zawodowym strażakiem.
Organizatorami spotkania były Małgorzata Antosik i Aneta Wojciechowska
Lekcja wychowawcza - Maski depresji
Studniówkowe stylizacje fryzur 2018r
Studniówka to jedna z najważniejszych i niezapomnianych chwil w naszym życiu. Tego dnia wszystkie dziewczęta chcą wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie. Eleganckie uczesanie powinno podkreślić charakter każdej stylizacji. Na balu maturalnym liczy się przede wszystkim elegancja i skromność.
W tym roku królować będą fale - zarówno klasyczne, jak i w gwiazdorskim wydaniu. Szykowne fryzury na studniówkę to np. fryzury z warkoczem - czyli koki, plecione upięcia, korony z warkocza, kłos czy luźne warkocze. Wśród innych fryzur można wymienić końskie ogony z subtelnymi lokami, ponadczasowe klasyczne koki – wysokie i niskie z włosów prostych lub lekko skręconych, loki w nowej odsłonie lekko rozwiane z asymetrycznym przedziałkiem lub zupełnie proste włosy zdobione dużą biżuteryjną klamrą.
Natomiast gładka, prosta, długa grzywka i kręcone końcówki długich włosów to z kolei kontrast wyglądający zniewalająco. Kolejną rzeczą, o której nie można zapomnieć to objętość obowiązująca przy rozpuszczonych włosach. Upięcia z włosów dodają charakteru całemu wizerunkowi.
Dopełnieniem fryzur mogą być dodatki w postaci opaski urozmaiconej perełkami czy kwiecistymi motywami oraz kontrastowe spinki i ozdobne klamry. Ozdoby we włosach sprawiają, że fryzura zyskuje wyjątkowy charakter.
Fryzury powinny być jednak eleganckie, lekkie, ale jednocześnie olśniewające. W studniówkowych stylizacjach warto postawić na umiar, smak i skromność nie tylko w uczesaniach, ale również w makijażu podkreślającym naturalne walory, dopasowanym do typu urody, kształtu twarzy i typu kolorystycznego.
Nie zapominajmy także o panach, bowiem dla nich ten wieczór też ma ogromne znaczenie. W swoich stylizacjach chcą dorównać swoim partnerkom.
W męskich fryzurach najważniejsze jest umiejętnie wykonane strzyżenie, wówczas ułożenie i stylizacja włosów nie sprawi problemów. Przede wszystkim fryzura musi pasować do owalu twarzy.
Uczesania męskie mają być nietuzinkowe i różnorodne, perfekcyjnie ostrzyżone, pozostawione w lekkim nieładzie lub utrwalone przy pomocy pasty, gumy, pianki czy żelu do włosów.
W tym roku dominują strzyżenia z dłuższymi włosami na szczycie głowy, a krótszymi po bokach, co pozwala na różne wariacje we włosach.
We fryzurze z wygolonym przedziałkiem- charakterystyczny jest ostrzyżony przedziałek na jednym boku lub po obu stronach. Jest to łatwa stylizacja dla każdego faceta.
Inną fryzurą dla młodzieńców nie lubiących eksperymentować jest zagarnięta góra na jeden bok zgodnie z naturalnym kierunkiem ułożenia włosów, a boki zaczesane do tyłu – czyli fryzura ponadczasowa i zawsze modna.
W ostatnich dniach stycznia rozpoczynamy następujące kursy; barman/ barista oraz obsługa kasy fiskalnej
Uczestnicy kursu dietetyk rozpoczną zajęcia już w pierwszy tygodniu lutego.
Kurs kelnerski natomiast rozpoczynamy od ostatniego tygodnia marca.
Szczegółowe terminy w plikach z harmonogramami poszczególnych kursów w zakładce projekty unijne
GABINET PROFILAKTYKI ZDROWOTNEJ
Na podstawie art.31 d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej warunków realizacji świadczeń gwarantowanych pielęgniarki, określonych w załączniku nr 4 część III pkt 4 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 24 września 2013r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej ( Dz. U. 2016. poz.86)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu pozyskał wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej, które jest finansowane ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.
Szkoła otrzymała następuję wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej w którym pracuje pielęgniarka szkolna.
-
Kozetka – stół rehabilitacyjny
-
stolik zabiegowy lub stanowisko pracy - urządzone i wyposażone stosownie do zakresu zadań pielęgniarki szkolnej
-
szafka przeznaczona do przechowywania leków wyrobów medycznych i środków pomocniczych wraz z szafka kartoteczną
-
biurko oraz 2 krzesła
-
waga medyczna ze wzrostomierzem
-
parawan
-
aparat do pomiaru ciśnienia tętniczego krwi z kompletem mankietów dla dzieci i dorosłych
-
stetoskop
-
tablice Snellena do badania ostrości wzroku
-
tablice - siatki centylowe wzrostu i masy ciała oraz inne pomoce do wykonywania testów przesiewowych i interpretacji ich wyników
-
glukometr oraz paski
-
przenośna apteczka pierwszej pomocy – neseser pielęgniarki
DYREKTOR
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
im. W. S/ Reymonta w Łowiczu
mgr Mirosław Kret
Sukces Filipa Iwańskiego.
Filip Iwański, uczeń klasy czwartej technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu , w piątek 12.01.2018 r. brał udział w eliminacjach okręgowych XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Był jedynym reprezentantem Powiatu Łowickiego w tych eliminacjach.
Zawody okręgowe odbyły się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego i wzięło w nim udział 48 uczniów z 17 szkół województwa łódzkiego.
Organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, a mecenasami i partnerami są: Ministerstwo Rozwoju, Narodowy Bank Polski, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.Mennica Polska, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem Olimpiady jest upowszechnianie nauki o gospodarce, wiedzy ekonomicznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, co sprzyja szeroko rozumianej przedsiębiorczości młodego pokolenia i jest to wiedza przydatna każdemu przy podejmowaniu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym, 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz rozwiązywali zadanie z analizy finansowej.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi "Wyzwania współczesnego rynku pracy".
Otwarcia eliminacji okręgowych dokonała pani Elżbieta Ratyńska, Łódzki Wicekurator Oświaty. Wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach okręgowych przekazano książkę "Zarządzanie kapitałem ludzkim" autorstwa Marty Juchnowicz.
Filipowi gratulujemy i czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 10 lutego 2018 roku.
"POLONEZA CZAS ZACZĄĆ..."
JUŻ CZAS NA EGZAMINY ZAWODOWE
Początek roku kalendarzowego w naszej szkole to czas egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Uczniowie klas czwartych TUF, TH, TŻiUG, Kelner, TOR od 10 stycznia rozpoczynają bitwę o dyplom zawodowy przystępując do egzaminów z drugiej kwalifikacji. Egzaminy będą trwały do 23 stycznia. Wszystkim zdającym życzymy powodzenia, a później wspaniałej zabawy na studniówce.
Nasze zainteresowania historią.
W dniu 9 stycznia2018r odbył się w naszej szkole konkurs Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę! pod patronatem IPN/o. w Łodzi oraz posłów i senatorów RP.W etapie szkolnym brało udział 12 uczennic klas I i II TH i TŻiUG, które rozwiązały test 30 pytań jednokrotnego wyboru. Do etapu regionalnego zostały zakwalifikowane trzy osoby: Martyna Wojda, Alicja Bielecka, Mariola Sobczak, wyróżniona została również Anna Muras. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych etapach konkursu.
OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ
W poniedziałek 8 stycznia 2018 roku odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem „Nietypowe obiekty noclegowe”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy czwartej w zawodzie technik hotelarstwa: Oliwia Włodarczyk i Patrycja Garus. Dziewczyny zmagały się z sześćdziesięcioma pytaniami testowymi, które dotyczyły wiedzy z czterech lat nauki. Celem olimpiady jest przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem i turystyką oraz podnoszenie poziomu umiejętności zawodowych ujętych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa, a także motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach hotelarsko-turystycznych szkół wyższych. W założeniach organizatorów olimpiady istotne jest również stworzenie dla młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień i zainteresowań. Pozostając w duchu wspomnianego współzawodnictwa i czekając na wyniki trzymamy mocno kciuki za nasze dziewczyny.
Podajemy aktualną listę uczestników kursu kelner
Zajęcia kursu stylizacja włosów i paznokci rozpoczęły się
Niebawem rozpoczynamy zajęcia kursu obsługi kasy fiskalnej
GWIAZDY NA GWIAZDKĘ
Udziałem w pięknym i bardzo wzruszającym wydarzeniu rozpoczął się rok 2018 dla szkolnych cheerleaderek.
05 stycznia dziewczęta zatańczyły podczas czternastej edycji charytatywnego turnieju piłkarskiego Gwiazdy na Gwiazdkę pod patronatem Macieja Rybusa, który w tym roku odbył się dla Olusia Szymańskiego z Łowicza.
Oluś jest wcześniakiem, o którego życie lekarze walczyli już w pierwszych chwilach po porodzie. U chłopca zdiagnozowano czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Latem ubiegłego roku dzielny malec przeszedł operację kręgosłupa w USA. Dzięki intensywnej rehabilitacji Oluś zaczyna samodzielnie siadać i chodzić z pomocą asysty. Wciąż jednak wymaga stałej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, a także opieki specjalistów.
Przypomnijmy, że grupa cheerleaderek działająca przy ZSP nr 3 w Łowiczu uczestniczy ła już po raz trzeci w turnieju „ Gwiazdy na Gwiazdkę” .
To ogromny zaszczyt móc brać udział w tak prestiżowej imprezie, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by móc choć przez chwile być blisko sportowych, muzycznych i gwiazd stacji telewizyjnych.
Największą radość sprawił nam jednak uśmiech bohatera dzisiejszego wieczoru, jego radość i wspólna zabawa.
Oluś trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do pełnej sprawności i pozdrawiamy tak ciepło, jak Ty dzisiaj do nas się uśmiechałeś
PODSUMOWANIE U REYMONTA
W dniu 04 stycznia 2018r., na pierwszym po świątecznej przerwie apelu szkolnym, dyrektor Mirosław Kret i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu podsumowali pracę z młodzieżą w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Wicedyrektor Renata Plichta-Łazarska przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej uczniów technikum i branżowej szkoły I stopnia oraz klas zasadniczej szkoły zawodowej, wskazując mocne strony i problemy dydaktyczne do rozwiązania w II semestrze.
Krwiodawcy w akcji !
04.01.2018 roku po raz kolejny uczniowie oddali krew. Po wstępnej ocenie stanu zdrowia duża grupa krwiodawców została zakwalifikowana i mogła bez przeszkód wspomóc Centrum Krwiodawstwa w bezcenny dar jakim jest krew. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy do udziału w marcowej akcji.
Uczniowie ZSP nr 3 pomagają
22.12.2017 roku w Gimnazjum nr 1 odbyła się Wigilia Miejska dla osób ubogich i samotnych , pod patronatem burmistrza Krzysztofa Kalińskiego i przy współudziale łowickich restauratorów, którzy przygotowali poczęstunek dla najbardziej potrzebujących. Swój udział w tym przedsięwzięciu mieli również nasi uczniowie, którzy już po raz drugi z wielkim zaangażowaniem i w pełni profesjonalnie obsługiwali przybyłych gości. Dziękujemy.
Uczniowie, którzy wzięli udział
II TŻi UG
Natalia Stadnik
Kinga Felczyńska
Ewa Polit
Julia Nićka
IV Fr
Martyna Szatkowska
I TŻiUG
Agnieszka Grzyb
Katarzyna Leszczyńska
Miłosz Kępka
OSTATNIA WIGILIA KLASY IVTH
W dniu 21 grudnia 2017 r. zgodnie z tradycją tuż przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy uroczystą wigilię klasową. Wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Stępniewską po raz ostatni w murach szkoły łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. A później przy świątecznym stole z tradycyjnymi potrawami, długo rozmawialiśmy w miłej, serdecznej atmosferze, która pozostanie na zawsze w naszej pamięci
Oprawa cateringowa miejsko – powiatowego spotkania opłatkowego.
Jak co roku w Łowickim Muzeum , 20 grudnia odbyła się uroczystość opłatkowa, których gospodarzami były władze miasta i powiatu. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście spotkali się przy stole z potrawami wigilijnymi, które przygotowała w pracowniach szkolnych młodzież klas I, II, III i IV – technik żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli zawodów gastronomicznych. Profesjonalną oprawą kelnerską zaprezentowali uczniowie klasy IV kelner pod czujnym okiem p. Ewy Perzankowskiej. Uczestnicy spotkania bardzo chwalili nowoczesną aranżację stołu i nowatorskie ,ale mieszczące się w kanonie tradycji bożonarodzeniowej, przygotowane przez nas potrawy. Niektórzy z nich w rozmowach z p. kierownik szkolenia praktycznego dziękując za przygotowane pyszności, prosili o przepisy i mówili, że zostali zainspirowani do wprowadzenia ich na swoich stołach.
WIGILIA U REYMONTA
Widowiskiem pt.” Wigilia u Reymonta” kończy się rok 2017 w ZSP nr 3 w Łowiczu.
To jedno z trzech „spotkań z patronem szkoły” zorganizowanych przez nauczycielki M. Antosik oraz Anetę Wojciechowską w ramach obchodów roku Wł. S. Reymonta w związku ze 150 rocznicą narodzin Noblisty.
KONKURS FRYZJERSKI
We wtorek 12 grudnia 2017r. w ZSP nr3 odbył się konkurs fryzjerski klasy II TUF pt.” Fryzura moich snów”. W konkursie wzięło udział 18 osób.
Do oceny brana była pod uwagę precyzja wykonania, pomysł i estetyka pracy ucznia.
Komisja w składzie : dyrektor Mirosław Kret,
kierownik szkolenia praktycznego Bożena Felczyńska-Pieklak
oraz nauczyciele zawodu : Agnieszka Gajda i Marlena Rondoś
miała duży problem z wyłonieniem najlepszych prac, ponieważ poziom uczniów okazał się być dość wysoki. Wszystkie fryzury były bardzo pomysłowe , zgodne z tematem i starannie wykonane.
W konkursie wyróżnione zostały IV miejsca :
I miejsce zajęła Alicja Bielecka
II miejsce zajęła Iwona Seńkowska
i ex aequo III miejsce zajęły Magda Witeczek i Agata Fijołek
Wyróżnione uczennice następnie przystąpią do konkursu międzyklasowego, który odbędzie się w przyszłym semestrze bieżącego roku szkolnego.
FINAŁ ,,SZLACHETNEJ PACZKI 2017” W NASZEJ SZKOLE
W dniach 8-10 grudnia 2017 miał miejsce wielki finał ,,Szlachetnej paczki”. Sala gimnastyczna naszej szkoły stała się głównym magazynem PACZKI, do którego trafiały dary od darczyńców dla potrzebujących rodzin. Na terenie Powiatu łowickiego paczki otrzymały 62 rodziny, czyli wszystkie zgłoszone. Wsród prezentów znalazły się m.in. artykuły spożywcze, chemiczne, gospodarstwa domowego, elementy wyposażenia mieszkań, opał, pościel, odzież, obuwie, zabawki, ozdoby świąteczne, artykuły szkolne, talony do apteki, sprzęt rehabilitacyjny, laptopy i inne przedmioty. Ofiarodawcami były: zakłady pracy, instytucje, przedsiębiorcy, rodziny, społeczności szkolne w tym nasza szkoła. Udało się nam zebrać wszystkie rzeczy, o które prosiła objęta przez nas pomocą Rodzina. Stało się to możliwe dzięki ofiarności pracowników i uczniów naszej szkoły. Serdecznie za to dziękujemy! Podziękowania należą się również osobom, które zaangażowały się w pracę na rzecz PACZKI: panie Monika Michalak, Ewa Perzankowska, Małgorzata Stępień, Agnieszka Stępniewska, Aneta Wojciechowska oraz uczniowie Daria Foks, Tomasz Wiankowski, Natalia Bronner, Patryk Domińczak z klasy 3 TOR, Karolina Jaros z klasy 2 TH/TUF, Natalia Jachurska, Weronika Wężowska, Kinga Więcek z klasy 1 TH/TUF. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny włączyć się w tą szlachetną akcję. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas dary oraz dołączone życzenia świąteczne przyniosą radość obdarowanym i nadzieję na lepsze jutro.
MIKOŁAJKOWE CZYTANIE BAJEK
06 grudnia br. młodzież ZSP nr 3,pod kierunkiem nauczycieli:
p. Anety Wojciechowskiej i Małgorzaty Antosik, zagościła w Przedszkolu nr 1 w Łowiczu.
W tak szczególnym dniu Święty Mikołaj w asyście uczniów zaniósł maluchom niecodzienne podarunki, jakimi były bajki, wiersze i kolędy, które złożyły się na : MIKOŁAJKOWE CZYTANIE BAJEK. Nasi milusińscy z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści o gwiazdce, Mikołaju oraz przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci bardzo chętnie śpiewały wspólnie z młodzieżą kolędy, które grali na skrzypcach oraz akordeonie: Natalia Jachurska, Arkadiusz Jasiński. Wokalnie przedszkolaki wspomagała Martyna Wojda. W świat bajek i wierszy przenieśli maluchów czytający: Natalia Wiśniewska, Weronika Pawlata i Sebastian Andrzejczyk.
Ekopracownia
„Środowisko, w którym żyjemy ma wpływ na to co jemy”, to myśl przewodnia ekopracowni, która powstała w naszej szkole. To motto łączy ze sobą przedmioty ogólnokształcące: biologię, chemię, ochronę środowiska i ekologię z przedmiotami zawodowymi, szczególnie z zasadami żywienia.
Środki na remont pomieszczeń, zakup wyposażenia i pomocy naukowych pozyskano w ramach konkursu pn. „Nasza Eko-pracownia” ogłoszonego w marcu br. przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Łączny koszt dotacji to 35 000 zł, z czego 11387 zł przeznaczono na prace hydrauliczne i elektryczne, 11109,7 zł wyposażenie pracowni, 7363 zł zakup pomocy naukowych, 5230 zł zakup sprzętu multimedialnego. Całkowity koszt projektu to 43 739,00 zł - 8 739,00 zł wkład własny.
Utworzona pracownia mieści się w starej części szkoły powstała z połączenie dwóch izb lekcyjnych po wyburzeniu ściany i przeprowadzeniu gruntownego remontu cała powierzchnie pomieszczenie o wymiarach 4,80x14,20m podzielono na ekopracownię o wymiarach 4,80x11,40m, a od strony północnej usytuowano zaplecze o wymiarach 4,80x2,90m. Na zaplecze doprowadzono wodę zainstalowano zlew do którego doprowadzona bieżącą wodą oraz kanalizację.
Na ścianach w ekopracowni umieszczono fototapety tematyczne oraz tablica multimedialna i wizualizer, zakupiono nowe meble. Ekopracownię wyposażono w nowe pomoce naukowe m.in.: modele roślin i zwierząt, filmy i programy multimedialne. Nauka w ekopracowni będzie sprzyjała rozwojowi uczniów, przyczyni się do wzrostu zainteresowania ochroną przyrody i zainspiruje młodzież do podejmowania działań na rzecz środowiska przyrodniczego, a które przełożą się na jakość pożywienia.
Projekt ekopracowni opracowała p. E.Kotlarska wspólnie p. dyr. p. M.Kretem oraz p. R.Caboń. Pani E.Kotlarska jest jednocześnie opiekunem ekopracowni.
sny tekst albo mnie edytować. To proste.
W poniedziałek 04.12.2017r. w ZSPnr3 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.” Kobieta Galaktyczna „.
Konkurs zorganizowała Pani Marlena Rondoś nauczyciel fryzjerskich przedmiotów zawodowych dla klas II, III I IV technikum usług fryzjerskich.
Celem konkursu było zaprojektowanie fryzury, stroju i makijażu w stylu galaktycznym.
Prace były pełne ciekawych pomysłów, które mogą być pomocne dla uczniów w stworzeniu wizerunku modelek na Ogólnopolski Konkurs Fantazji Fryzjerskiej w Warszawie, który odbędzie się w marcu 2018r.
Do konkursu przystąpiły 23 osoby przedstawiając swoje jakże twórcze prace. Młodzież wykazała się olbrzymią wyobraźnią i talentem plastycznym (manualnym), co jest ogromnie ważne w projektowaniu fryzur i całego wizerunku .
Komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Renata Plichta-Łazarska, Marlena Rondoś, Agnieszka Gajda i Aneta Wojciechowska, przyznała pierwsze trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia:
I miejsce -zajęła praca Angeliki Sawickiej z kl. III TUF
II miejsce – zajęły ex aequo prace : Pauliny Pryk z kl. III TUF
i Alicji Bieleckiej z kl. II TUF
III miejsce -zajęła praca Patrycji Sawickiej z kl. III TUF
Wyróżnienia przyznano : Natalii Stramik i Paulinie Zielińskiej z kl. IV TUF oraz Krzysztofowi Osojcy z kl. II TUF
Dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym
autor tekstu- Marlena Rondoś
II miejsce Filipa Sapińskiego z ZSP nr 3 w konkursie "KULTURA BEZPIECZEŃSTWA"
Dnia 29 listopada 2017 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi odbyło się podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Kultura Bezpieczeństwa". To jedna z form współzawodnictwa, towarzysząca programowi edukacyjnemu, szerzącemu zasady bezpieczeństwa, w której bierze udział młodzież łowickiej szkoły. Na konkurs wpłynęło 86 prac wykonanych przez 79 uczniów z 31 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Tematyka dotyczyła zagadnień prawnej ochrony pracy, technicznego bezpieczeństwa i higieny pracy, ergonomii, ochrony przeciwpożarowej i zasad udzielania pierwszej pomocy.
W konkursie tym ZSP nr 3 reprezentowali następujący uczniowie z klasy II technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Klaudia Strojna, Klaudia Smyk i Filip Sapiński. Bardzo duży sukces osiągnął Filip Sapiński, którego praca została nagrodzona i zdobyła II miejsce w województwie. Uczeń otrzymał cenne nagrody, a jego finałowa praca została zamieszczona w kalendarzu na rok 2018 wydanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.
Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy
30 listopada 2017r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Branży Spożywczej i Gastronomicznej. Konkurs ten towarzyszy programowi edukacyjnemu „Kultura Bezpieczeństwa” i został zorganizowany przez Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Kopeć (3TH), Natalia Wiśniewska (3TH) oraz Martyna Sołtysiak (3TŻiUG). W starciu z uczniami z Łodzi, Poddębic, Zgierza i Kutna dziewczyny wypadły bardzo dobrze, szczególnie Natalia Wiśniewska, która po zaciętej dogrywce zajęła III miejsce. Gratulujemy.
POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY
W dniu 25 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się etap szkolny konkursu "Poznaj Swoje Prawa w Pracy". Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.W zmaganiach wzięli udział uczniowie z klas 3TOR, 4FiR i 3THF. Ten etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 25 zadań zamkniętych. Do kolejnego etapu na szczeblu regionalnym zakwalifikowały się Ewelina Chlebna z klasy 4FiR i Marta Więcek z klasy 3THF.
Warsztaty edukacyjne uczniówZSP nr 3
27 listopada 2017 roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Rational oraz Międzynarodową Szkołę Sztuki Kulinarnej Ashanti w Łodzi, w której swoją wiedzą dzielą się najlepsi specjaliści z Polski i świata.
„Wyrwani z niewoli”- koncert profilaktyczny
Dzisiaj,tj. we wtorek 28 października, ponownie gościliśmy w murach naszej szkoły Jacka Heresa Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego,młodych ludzi, dających świadectwo swojego życia i wiary, realizujących niezwykle interesujący program profilaktyczny, skierowany do młodzieży. Dzieląc się własnymi doświadczeniami z przeszłości, słowem i muzyką hip- hopową, przekonywali młodych przyjaciół, że można się wyrwać z niewoli narkotyków, alkoholu i pornografii. Trzeba tylko „ dostrzec w sobie piękno”, a każdy je ma!
Matury próbne
W naszej szkole, podobnie jak w wielu innych, w dniach 21 - 24 listopada 2017 roku odbywa się matura próbna z Operonem, Wirtualną Polską i British Council.
Uczniowie klas czwartych mają już za sobą egzaminy pisemne z języka polskiego i matematyki. Jutro przystąpią do testu z języka obcego a następnie zaprezentują swoją wiedzę z przedmiotu wybranego, np.: geografii, biologii lub historii. Wszystkim życzymy jak najlepszych wyników.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Uczennica naszej szkoły Marta Więcek otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Znalazła się ona w gronie 230 uczniów z województwa łódzkiego, których praca została w ten sposób doceniona. W dniu 17 listopada 2017 roku w auli Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przez wojewodę łódzkiego Zbigniewa Rau i kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego.
Marta jest uczennicą klasy trzeciej technikum kształcącym w zawodzie technik usług fryzjerskich i jej średnia ocen to 5, 0.
Warsztaty kulinarne w ZSP nr 3 – sous vide bez tajemnic.
W środę22 listopada br., na zaproszenie ucznia klasy IV TŻiUG,Norberta Stępniewskiego, w pracowni gastronomicznej w tajniki sous vide – jednej z metod obróbki cieplnej- wprowadził uczniów klas gastronomicznych Mateusz Latoszewski – absolwent naszej szkoły, rocznik 2009.
Uczniowie pod kierunkiem Mateusza i Norberta przygotowali:
-
farfalle z sosem serowym, szpinakiem baby, pomidorkiem koktajlowym i kurczakiem sous vide,
-
polędwiczki wieprzowe sous vide w sosie grzybowym z ziemniakiem opiekanym i batonami warzywnymi
- pstrąga sous vide aromatyzowanego koprem z grillowaną cukinią
Czterogodzinne warsztaty pozwoliły przyszłym kucharzom zdobyć umiejętności pracy metodą sous vide z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń oraz organoleptycznie ocenić korzyści płynące z zastosowania nowoczesnej techniki kulinarnej.
Sous – vide – to metoda gotowania, w której żywność zapakowana do torebki próżniowej, umieszczana jest w kąpieli wodnej lub parowej w temperaturze niższej od tradycyjnego gotowania. Bez wątpienia potrawy przygotowane w ten sposób są wyjątkowe, charakteryzuje je niepowtarzalny smak i jakość. Produkt zachowuje wszelkie drogocenne makro- i mikroskładniki . Ogromną zaletą jest to, że przygotowane potrawy można pozostawić w worku próżniowym i przechowywać w zamrażarce, po czy ponownie odgrzać i cieszyć się ich doskonałym smakiem.
Harmonogram Próbnej Matury z Operonem, Wirtualną Polską i British Council
21.11. wtorek
godz. 9.00 – Próbna Matura z j. polskiego (poziom podstawowy)
godz. 14.00 – Próbna Matura z j. polskiego (poziom rozszerzony)
22.11. środa
godz. 9.00 – Próbna Matura z matematyki (poziom podstawowy)
godz. 14.00 – Próbna Matura z matematyki (poziom rozszerzony)
23.11. czwartek
godz. 9.00 – Próbna Matura z j. angielskiego / j. niemieckiego (poziom podstawowy)
godz. 14.00 – Próbna Matura z j. angielskiego / j. niemieckiego (poziom rozszerzony)
24.11. piątek
godz. 9.00 – Próbna Matura z przedmiotów dodatkowych
Śniadanie u Reymonta
W dniu 17 listopada uczniowie dwóch klas VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu gościli w murach naszej szkoły na zajęciach warsztatowych.
Nie była to jednak zwykła wizyta. Tym razem nasi młodsi koledzy uczestniczyli w „ Śniadaniu u Reymonta”.
,,Sprawdź, czy to Ci się opłaca?” - takie pytanie było motywem przewodnim zajęć warsztatowych, w których w dniu 16.11.2017 roku uczestniczyły klasy 1 TŻiUG i 1 TH/TUF. Zajęcia przeprowadziła pani Małgorzata Rożniata – psycholog, terapeuta uzależnień. Młodzież uzyskała informacje na temat działania środków psychoaktywnych i ich wpływu na ludzi, osoby najbliższe oraz otoczenie, w którym żyją. Oszacowano zyski i straty sięgania po używki.
KARIERA ZAWODOWA W SŁUŻBIE WOJSKOWEJ
W dniu dzisiejszym w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli Wojska Polskiego w osobach: kapitana Marka Fuksa oraz starszego szeregowego podchorążego Przemysława Kalety. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych. Jego celem było zachęcenie uczniów do wyboru kariery zawodowej w służbie wojskowej oraz zasad naboru do uczelni wojskowych. Kapitan Marek Fuks na początku swego wystąpienia opowiedział o rodzajach sił zbrojnych w Polsce, możliwości wyboru ochotniczej formy czynnej służby wojskowej w postaci Narodowych Sił Rezerwowych jak i Zawodowej Służby Wojskowej. Wspomniał również o uprawnieniach, świadczeniach i przywilejach jakie mają żołnierze zawodowi. Z kolei starszy szeregowy podchorąży Przemysław Kaleta mówił o tym jak w praktyce wygląda dzień studenta, jakie są jego dodatkowe obowiązki oprócz nauki. Przybliżył również zasady postępowania rekrutacyjnego na które składa się m.in. test sprawności fizycznej.
Uczniowie otrzymali broszury i materiały informacyjne dotyczące ww. tematyki, a zainteresowanych zaproszono do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Skierniewicach.
Konkurs krwiodawstwa rozstrzygnięty !
15 listopada odbyło się coroczne spotkanie opiekunów szkolnych kół PCK, na którym rozstrzygnięto i przyznano nagrody za udział w turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie". W roku szkolnym 2016/2017 w akcjach honorowego krwiodawstwa wzięło udział 475 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, którzy oddali 235 litrów krwi.
Nasi krwiodawcy znaleźli się w grupie uczniów wyróżnionych w turnieju - zajęliśmy trzecie miejsce. Gratulacje i serdeczne podziękowania za wielkie zaangażowanie w tak istotnym i ważnym przedsięwzięciu jakim jest ratowanie ludzkiego życia. Zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań, szczególnie tych uczniów, którzy jeszcze są niezdecydowani. Krwiodawców zapraszamy 20 grudnia, wtedy odbędzie się kolejna akcja pobierania krwi w naszej szkole.
Wszelkich informacji związanych z oddawaniem krwi udziela p. Ewa Perzankowska.
Warsztaty HIV/AIDS
,,Im więcej wiesz, tym mniej ryzykujesz HIV/AIDS” - to temat zajęć warsztatowych, które odbyły się 15.11.2017 roku w klasie 3TŻiUG. Zajęcia przeprowadziła pani Justyna Białecka z PSSE w Łowiczu. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi informacjami dotyczącymi HIV/AIDS. Mogli również zweryfikować swoją wiedzę z osiągnięciami medycyny i współczesnej nauki.
Spotkanie z kulturą
Dzisiaj w Naszej Szkole gościli aktorzy Teatru Forma z Łodzi, którzy zaprezentowali przedstawienie „Ferdydurke” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza. Awangardowa powieść jest niewątpliwie trudną lekturą szkolną, dlatego współczesna interpretacja Teatru Forma okazała się bardzo pomocna przy omawianiu na lekcjach języka polskiego. Gra aktorska zaledwie dwóch osób zaskoczyła wszystkich uczniów, wykazali się oni znakomitą umiejętnością przekazania emocji i wrażeń poszczególnych bohaterów spektaklu. Dekoracja przedstawienia była ascetyczna, ale za to wymowna. Szkoła, do której trafia Józio Kowalski to dobry przykład ukazania „wskoczenia w kolejną formę”. Totalnym zaskoczeniem były maski aktorów, które wskazały uczniom, wspaniałą analizę gombrowiczowskiej formy. Młodzież klas czwartych i trzecich będzie długo wspominać tak interesujące wydarzenie, gdyż aktorzy wykazali się ciekawą propozycją wyjścia do widza. Bezpośredni udział niektórych uczniów w inscenizacji teatralnej wzbudził zainteresowanie, a nawet radość. Spotkanie zorganizowały nauczycielki języka polskiego.
X Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
W wyniku przeprowadzonych w dniu 7 listopada 2017 roku eliminacji szkolnych do X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy IV TH: Patrycja Garus i Oliwia Włodarczyk osiągając najwyższe wyniki. Gratulujemy i życzymy powodzenia oraz sukcesów w kolejnym etapie.
UWAGA !
Wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do udziału w kursach w ramach projektu pn. ”Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami- gwarancją sukcesu na rynku pracy”, proszone są o zgłaszanie się do biura projektu do p. M. Antosik w celu weryfikacji danych osobowych.
Terminy dyżurów:
poniedziałek ;
8.55-9.40 oraz 12.45-13.30
wtorek
11.50-12.50
środa
9.50-10.35
Proszę o przygotowanie nr pesel oraz dokładnego adresu zameldowania
99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
W przeddzień 11 listopada w Naszej Szkole odbyła się akademia szkolna poświęcona pamiętnym wydarzeniom odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła p. Sabina Kędzior od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego przez całą społeczność szkolną. Przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego, Daria Foks przywitała zgromadzonych i krótko przedstawiła historię burzliwego roku 1918, kiedy odzyskaliśmy upragnioną wolność.
HIV/AIDS – prawda i mity
Zbliża się 1 grudnia, który jest Światowym Dniem Walki z AIDS. Na całym świecie od ogłoszenia epidemii do dzisiejszego dnia wirusem HIV zakaziło się około 78 milionów ludzi. Obecnie w Polsce z wirusem żyje około 23000 osób. W naszej szkole 08.11.2017 r. odbyły się zajęcia pn. ,,HIV/AIDS – prawda i mity”, które poprowadziła uczennica klasy 4 TŻ/kel Maria Stankiewicz, wspólnie z pedagogiem szkolnym p. Małgorzatą Stępień. Uczniowie klas 1 TŻiUG i 1 TH/TUF mogli dowiedzieć się jakie są drogi zakażenia wirusem, w jakich warunkach on ginie, jak ustrzec się przed zakażeniem. Młodzież poznała znaczenie symbolu – czerwonej wstążeczki, który jest znakiem solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS. Prowadzące zwróciły uwagę na potrzebę wspierania osób chorych.
Spotkanie z terapeutą uzależnień
08.11.2017 roku gościliśmy w naszej szkole terapeutę uzależnień panią Joannę Gruszczyńską z Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych POWRÓT Z U. Pani psycholog rozmawiała z uczniami klas 2 TH/TUF i 3 TŻiUG na temat środków psychoaktywnych, ich wpływu na organizm młodego człowieka. Podkreślała znaczenie świadomych i mądrych wyborów oraz konsekwencji swoich czynów.
"Kreatywność zawodowa uczniów ZSP nr 3 im. Wł. St. Reymonta we współpracy z pracodawcami – gwarancją sukcesu na rynku pracy"
Lista zakwalifikowanych do II edycji projektu
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do zmagań szkolny przystąpiło 15 uczniów z klas III TOR, IV TOR i IV TŻiUG. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi "Wyzwania współczesnego rynku pracy".Olimpiada została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Organizatorem olimpiady jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Olimpiada przyczynia się do upowszechniania wiedzy o współczesnej gospodarce. Laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik organizacji reklamy. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
Spotkanie z doradcą zawodowym
W dniu 07.11.2017 r. klasy 4 TFiR i 4 TŻ/kel wzięły udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi Młodzieżowego Centrum Kariery Zawodowej w Łowiczu paniami Emilią Jastrząbek i Sylwią Szaleniec. Młodzież dowiedziała się jakiego rodzaju wsparcia może oczekiwać zgłaszając się do MCKZ np. może otrzymać poradę dotyczącą wyboru szkoły, kierunku studiów, poznać aktualne oferty pracy, ukończyć bezpłatne szkolenia i kursy kwalifikacyjne przeznaczone dla absolwentów szkoły, wykonać testy predyspozycji zawodowych, uzyskać wsparcie przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, jak również otrzymać wskazówki odnośnie rozmowy z pracodawcą, poszukiwania pracy. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami szkoleń i kursów, jak również podali swoje oczekiwania w tym zakresie. Na zakończenie młodzież wykonała test predyspozycji zawodowych.
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
W dniu dzisiejszym uczniowie z klas II, III i IV technikum hotelarskiego rozpoczęli zmagania w etapie szkolnym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ekonomiczno – Hotelarskich w Kołobrzegu oraz Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Była to dobra okazja do sprawdzenia poziomu swojej wiedzy i umiejętności. Dwie osoby, które osiągną najlepsze wyniki będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym. Życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych etapach!
Już po pierwszych praktykach !
Uczennice klasy II w zawodzie technik hotelarstwa od 9.10 do 03.11. 2017 roku odbywały swoją pierwszą praktykę w hotelach Eco Łowicz, Scheraton, Westin i Hilton.Uczniowie klasy II technik usług fryzjerskich bogatsi o nowe doświadczenia, radośni wrócili z pierwszej praktyki zawodowej.
Warsztaty kulinarne
3 listopada w pracowni gastronomicznej odbyły się warsztaty kulinarne w ramach projektu „Gotuj lokalnie – edycja 2017”. Celem projektu jest wspieranie szkół gastronomicznych w przekazywaniu wiedzy na temat regionalnych, tradycyjnych produktów i możliwości ich wykorzystania w kreowaniu nowoczesnej kuchni. W warsztatach wzięło udział 12 uczniów z klas gastronomicznych, których zadaniem było przygotowanie potrawy głównej na bazie kurczaka zagrodowego z dodatkiem dyni , zakąski z podrobów drobiowych z wykorzystaniem produktów regionalnych i tradycyjnych. Młodzież wykazała się duża pomysłowością i kreatywnością. Na talerzach pojawiły się ciekawe potrawy, zaskakujące smaki i minimalistyczna dekoracja, która obecnie obowiązuje w nowoczesnej aranżacji potraw. Zajęcia poprowadziły panie Renata Pawlikowska i Ewa Perzankowska.
31 października 2017
Z okazji ,,halloween'' Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs na najciekawszą charakteryzację. 1 miejsce zajęły: klasa 3 TOR, 4 TFiR zaś klasa 3 TŻiUG zajęła 2 miejsce, a 3 klasa THiF 3 miejsce. Dla wszystkich wygranych samorząd uczniowski przygotował drobny upominek, który zostanie wręczony w najbliższym czasie. Dziękujemy wszystkim za miłą zabawę!
KONKURS FRYZJERSKI - HALLOWEEN 2017
30 października 2017r. w ZSP nr 3 w Łowiczu odbył się konkurs fryzjerski klasy trzeciej
pt. „ Halloween 2017 ”, do którego przygotowywały młodzież Pani Agnieszka Gajda i Pani Marlena Rondoś. W konkursie liczyła się kreatywność uczestniczek w tworzeniu fryzury, makijażu oraz stroju dopasowanego do tematu.
Obchody Roku Honorata Koźmińskiego
27 października uczniowie naszej szkoły brali udział w imprezie edukacyjnej zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Łowiczu w ramach obchodów Roku Honorata Koźmińskiego. O tej ciekawej, mało znanej postaci opowiadał pan Krzysztof Marek Wiśniewski ,pasjonat historii, autor publikacji dotyczących historii Łowicza, przewodnik łowickiego oddziału PTTK
Zagraniczne praktyki uczniów technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w ramach Programu Erasmus Plus
„Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łowiczu szansą na rozwój agroturystyki w Powiecie Łowickim”. Obecnie ruszyła rekrutacja - 18 uczniów z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w terminie 25 luty - 11 marca 2018 r. weźmie udział w 2 - tygodniowych praktykach zawodowych
źródło grafiki:http://www.erasmusplus.gob.es/paises-participantes.html
Mamy zwycięzców!!!
Znamy już tegorocznych zwycięzców Ogólnoszkolnego dyktanda „Mistrz ortografii”. Nauczyciele-poloniści po sprawdzeniu wszystkich prac wyłonili finałową piątkę. Najmniej błędów popełniły: Katarzyna Kalota, Paulina Pryk, Klaudia Gajda,Marta Kępczyńska i Kinga Felczyńska. Niestety „Mistrza ortografii”, czyli ucznia, który nie zrobił żadnego błędu w tym roku nie mamy. Mimo to serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!!! Z niecierpliwością czekamy na Powiatowy Konkurs Ortograficzny w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu, gdzie uczennice będą reprezentowały Naszą Szkołę.
źródło grafiki: https://infosiedlce.pl/artykul/dyktando-siedleckie/195573
Przestępczość w cyberprzestrzeni - skutki prawne.
Fundacja TOGATUS PRO BONO w ramach umowy z Powiatem Łowickim realizuje rządowy program nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2017.
W dniu 27.10.2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 1 TŻiUG, 2 TŻiUG oraz 3 TH/TUF z prawnikiem Adamem Walasem.
WARSZTATY - STALKING I BULLYING
W dniu 26 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas pierwszych pod nazwą: „ Nowe zjawiska społeczne – stalking i bullying – aspekty psychologiczne i prawne”. Warsztaty prowadziły pani Katarzyna Wojciechowska- szkolny koordynator do spraw promocji zdrowia oraz pani Małgorzata Stępień – pedagog szkolny. Uczniowie poznali definicje nowych pojęć związanych z przemocą wśród młodzieży. Warsztaty te odbyły się w ramach zadań wyznaczonych w programie Szkoły Promującej Zdrowie na bieżący rok szkolny.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, skąd wzięło się pojęcie stalkingu. Słowo wywodzi się z nomenklatury myśliwskiej i oznacza „osaczanie”. Do zachowań stalkingowych zaliczamy uporczywe nękanie kogoś wiadomościami sms, anonimowe telefony, umieszczanie zdjęć na stronach www bez zgody drugiej osoby, tworzenie w Internecie tzw. „ fałszywej tożsamości”. Stalking dotyczy zawsze dwóch osób, bullying natomiast ma miejsce w obecności innych osób (widzów) przy nierównowadze sił i w poczuciu bezkarności sprawców. Pani Małgorzata wyjaśniła, jak ofiara może bronić się przed tego rodzaju przemocą.
Na koniec uczniowie obejrzeli 10 minutowy film edukacyjny. W następnym tygodniu warsztaty będą kontynuowane.
" LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS "
Jak co roku uczniowie klas czwartych technikum, w ramach realizacji materiału literackiego i treści patriotycznych, w środę 25 października pojechali do Oświęcimia i Brzezinki zwiedzać niemieckie obozy zagłady. Mimo nie najlepszej aury, z powagą i w skupieniu poznawali historię tych miejsc i uwięzionych w Auschwitz oraz Birkenau ludzi. Oddając cześć pamięci ofiar Zagłady, zapalili znicze pod Ścianą Śmierci.
Blog biblioteki szkolnej
Właśnie ruszyliśmy z blogiem biblioteki szkolnej . Oto osoby , które go prowadzą. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i czekamy na fajne pomysły .
Bloga znajdziesz tutaj i pod adresem:
Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Fryzjerskiej
22 października 2017 r. uczennice klas fryzjerskich ZSP nr3 pod opieką Pani Marleny Rondoś i Pani Agnieszki Gajdy uczestniczyły w wycieczce do Warszawy na Międzynarodowe Targi i Kongres Branży Fryzjerskiej „ HairForum Poland”.
Młodzież miała okazję poznać nowości w zakresie sprzętu fryzjerskiego oraz kosmetyków i preparatów fryzjerskich. Obserwowały pokazy nowoczesnych fryzur znanych stylistów branży fryzjerskiej. Na targach prezentowane były też nowoczesne techniki strzyżeń damskich i koloryzacji oraz innowacyjne systemy z nanotechnologią.
Nauczycielki natomiast uczestniczyły w spotkaniu w Strefie Nauczyciela , gdzie zapoznały się z planowanymi zmianami Podstawy Programowej Kształcenia w Zawodach Branży Fryzjersko - Kosmetycznej.
OGÓLNOSZKOLNE DYKTANDO „MISTRZ ORTOGRAFII”
23 października 2017 roku w Naszej Szkole zostało zorganizowane wewnątrzszkolne dyktando ortograficzne. W konkursie wzięło udział 17 uczniów wytypowanych przez nauczycieli-polonistów. Tekst tegorocznego dyktanda nawiązywał do biografii Naszego Patrona – Władysława Stanisława Reymonta ze względu na 150 rocznicę urodzin pisarza. Młodzież miała za zadanie wykazać się umiejętnościami językowymi z zakresu ortografii, interpunkcji, fleksji czy fonetyki. Uczeń, który bezbłędnie napisze dyktando zostanie „Mistrzem ortografii”, a pięciu najlepszych będzie reprezentować Naszą Szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu. Życzymy powodzenia!!!
Wizyta w Akademii Kulinarnej Marcina Budynka
W dniach 19-20 października nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Renata Pawlikowska i Ewa Perzankowska wzięły udział w warsztatach w Akademii Kulinarnej znanego kucharza pana Marcina Budynka. Warsztaty kulinarne odbyły się w ramach projektu „Gotuj lokalnie – edycja 2017” organizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem programu jest przekazywanie wiedzy na temat regionalnych i tradycyjnych produktów najwyższej jakości oraz możliwości ich najlepszego wykorzystania w nowoczesnej kuchni polskiej.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach było przesłanie przepisu na potrawę, której głównym składnikiem były kurczak zagrodowy, dynia oraz produkty tradycyjne. Na podstawie zaproponowanego przepisu, komisja konkursowa zakwalifikowała naszą szkołę do projektu. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ propozycję potraw nadesłano z całej Polski, a tylko 12 szkół zaproszono do udziału. Warsztaty dla nauczycieli składały się z części teoretycznej i praktycznej. Nauczyciele poznali nowoczesne metody przyrządzania potraw, łączenie różnych smaków, ciekawą czasami niekonwencjonalną aranżację potraw na talerzu ,a w części praktycznej przygotowywali potrawy.
W październiku i listopadzie odbędą się warsztaty dla uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w projekcie. W czasie ich trwania młodzież przygotuje autorskie potrawy, z których zostaną wybrane najciekawsze propozycje i przesłane do Akademii Kulinarnej Marcina Budynka.
Grafiki pochodzą ze stron:
http://paszczakigotuja.pl/2015/08/kurczak-zagrodowy-w-pomidorach.html/
http://www.fakt.pl/zdrowie/zyj-zdrowo/dynia-dobra-na-wzrok-i-jelita/ld9lb9y
https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/kaufland-stawia-na-produkty-od-regionalnych-dostaw,7612
LUDZIE Z PASJĄ
W dniu 20 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach realizowanego już od czterech lat cyklu „ Ludzie z pasją”.
W br. szkolnym staramy się zaprosić do szkoły absolwentów placówki.
Jako pierwszy nasze zaproszenie przyjął młodszy kapitan inżynier Robert Grabowicz, który mury ZSP nr 3 opuścił w roku 2008 jako absolwent Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień gościa związanych z czasami, kiedy był jeszcze uczniem naszej szkoły. Okazało się , ze już wtedy marzeniem naszego absolwenta było - zostać zawodowym strażakiem. Determinacja pana Roberta, by spełnić swoje marzenie była tak ogromna, że mimo różnych trudności swój zawodowy cel osiągnął. Obecnie pracuje jako dowódca Sekcji Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 7 w Warszawie, jest Starszym Ratownikiem Śmigłowcowym oraz Ratownikiem Jaskiniowym.
Podczas spotkania młodzież mogła uzyskać wiele cennych informacji o strukturach Państwowej Straży Pożarnej, zasadach przyjęcia do Szkoły Aspirantów PSP lub do Szkoły Głównej Straży Pożarnej.
Największe zainteresowanie towarzyszyło jednak opowiadaniom pana kapitana o pracy jaką wykonuje na co dzień, przeprowadzonych akcjach, odbytych szkoleniach i codziennym życiu, które niestety w tym zawodzie podporządkowane musi być pewnym rygorom i wymogom. Niektóre z karkołomnych wręcz ćwiczeń i akcji można było obejrzeć na prezentowanych przez naszego gościa filmach.
Serdecznie dziękujemy panu Robertowi za przyjęcie zaproszenia.
Życzymy udanych i bezpiecznych akcji i trzymamy kciuki za realizację jeszcze jednego marzenia, które nam podczas spotkania zdradził – otwarcia swojej własnej małej restauracji.
Na przerwie z książką i o książce
Biblioteka szkolna połączyła przyjemne z pożytecznym.
W dniu 19.10 w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie koła czytelniczego, podczas którego młodzież podzieliła się spostrzeżeniami związanymi z pojawiającymi się nowościami czytelniczymi, wymieniła poglądy i refleksje na temat przeczytanych książek, zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Niewątpliwie nabyte pozycje wydawnicze wzbogaciły księgozbiór, po który młodzież bardzo chętnie sięga.
Wydarzenie zapoczątkowało cykl spotkań ,,Przerwa z książką''. Dziękujemy wszystkim za przybycie i w dalszym ciągu zachęcamy do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
Uwaga! Od poniedziałku drodzy czytelnicy rusza blog biblioteczny! Do zobaczenia!
Aneta Wojciechowska
Małgorzata Antosik
Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej
W dniach 17 18 października br. z okazji święta edukacji kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczył nauczycielom medale i nagrody. Dziękując za codzienny trud podkreślił, że żadne, najlepsze nawet podręczniki, szkolne programy czy pomoce dydaktyczne nie zastąpią ich wiedzy i zaangażowania.
We wtorek i środę do auli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przybyli nauczyciele z Łodzi i województwa. Pierwszego dnia wojewoda Zbigniew Rau wręczył pedagogom Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę. W środę kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wyróżnił nauczycieli medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Łódzkiego Kuratora Oświaty.
W uroczystościach wzięli udział także nauczyciele z naszej szkoły. Panie : Małgorzata Antosik, która uzyskała Medal Komisji Edukacji Narodowej i nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty, Ewa Perzankowska -uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Renata Pawlikowska - Brązowym Krzyżem Zasługi.
Gratulujemy.
AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA
"Podziel się kroplą krwi" -18 października 2017 r. odbyła się pierwsza z czterech zaplanowanych na rok szkolny 2017/2018 akcji HDK
Dziękujemy krwiodawcom za właściwą postawę i wrażliwość, a tym, którzy po raz pierwszy wzięli udział w oddawaniu krwi gratulujemy odwagi.
Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji
POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA
18 października 2017 w murach naszej szkoły odbyła się XII edycja "Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie" w ramach programu prewencyjnego „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” kierowanego do uczniów klas drugich szkół podstawowych, z terenu całego powiatu łowickiego.
Celem konkursu było upowszechnienie zasad przestrzegania przepisów prawa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.Pierwszym etapem zmagań był test pisemny z wiedzy o bezpieczeństwie, zaś kolejnym - test sprawności fizycznej, polegający na pokonaniu toru przeszkód.
Najlepsi w konkursie okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bednarach.
Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczali: Komendant Powiatowy Policji w Łowiczu - podinsp. Grzegorz Radzikowski, Burmistrz Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński, Wicestarosta Grzegorz Bogucki oraz wicedyrektor ZSP nr 3 - Renata Plichta Łazarska.
Szczegółowe informacje znajdziesz
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017 roku w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach, odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
WARSZTATY Z CARVINGU
W dniu 9.10.2017 koło gastronomiczne zorganizowało warsztaty z carvingu dla wszystkich chętnych. Zajęcia przeprowadziła p. Jadwiga Wiśniewska, która przybliżyła uczestnikom tradycyjną metodę dekorowania potraw rzeźbami z warzyw i owoców. Uczniowie poznali definicję carvingu, rodzaje narzędzi oraz metody ich używania. Uczestnicy rzeźbili motywy kwiatowe w warzywach: dyni, marchwi, cukinii, rzodkiewce. Największą atrakcją był stworzony wspólnie krokodyl z ogórka nazwany zgodnie przez młodzież "mięsnym jeżem".
ODPRAWA PRZED PRAKTYKĄ
Dnia 6 października odbyła się odprawa przed praktyką uczniów klasy 2 Technik Hotelarstwa i klasy 2 Technik Usług Fryzjerskich. Od najbliższego poniedziałku uczniowie rozpoczną swoją pierwszą praktykę zawodową. Będą ją realizować w warszawskich, łódzkich i łowickich hotelach oraz w salonach fryzjerskich i studiach urody.
OGŁOSZENIE DLA KRWIODAWCÓW
Zapraszam uczniów do włączenia się w akcję pobierania krwi, która odbędzie się 18.10.2017 rokuw sali nr 19 od godziny 9.00.
Należy wpisać się na listę u p. Ewy Perzankowskiej do dnia 13.10.2017 r. Krew będą mogły oddać tylko te osoby, które wcześniej się zarejestrowały.
Warunki, które należy spełnić:
- ukończone 18 lat
- posiadanie przy sobie dowodu osobistego lub legitymacji honorowego dawcy krwi
- dobry stan zdrowia
- waga ciała co najmniej 50 kg
- w dniu oddawania krwi należy zjeść lekkie śniadanie, nie można zapomnieć również o nawadnianiu organizmu
Uczniowie, którzy nie posiadają legitymacji mogą ją uzyskać (po pierwszym oddaniu krwi), należy dostarczyć wyraźnie podpisane zdjęcie (imię i nazwisko oraz pesel) do opiekuna PCK.
Szczegółowych informacji udziela p. Ewa Perzankowska, opiekun Szkolnego Koła PCK.
DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
W dniu dzisiejszym, obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Tego dnia młodzież szkolna zaakcentowała ten dzień poprzez ubiór w kolorze czerwonym. Prelekcję dla klas 1 wygłosił przedstawiciel komendy powiatowej w Łowiczu policjant Tomasz Piechowski.
To Ci śliczności......
W piątek 29 września br. nie zabrakło naszej młodzieży na uroczystym podsumowaniu projektu: " To Ci śliczności.....- o stroju łowickim w reymontowskich klimatach." W Muzeum w Łowiczu wystawiliśmy scenkę inscenizującą fragment " Chłopów"( znaną już z Reymontiady 2017 ), przenoszącą widzów na jarmark w Tymowie.
Po występie mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panią Danutę Obarę. Dominika Czubak z kl. IV TKeŻ zasiadła przy zabytkowym warsztacie tkackim, a Magda Miodek z III TOR rewelacyjnie poradziła sobie przędąc na kołowrotku.
WYKOPKI U REYMONTA czyli spotkanie integracyjne w ZSP nr 3
28 września w Sali gimnastycznej ZSP nr 3 odbyło się spotkanie integrujące klasy pierwsze ze starszymi koleżankami i kolegami.
SALON MATURZYSTÓW
26 września 2017 r. uczniowie klas IV TŻiUG/Kel. i IV TUF/TOR wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy 2017. Spotkanie odbyło się na Wydziale Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą studiów i zasadami rekrutacji. Informacji tych udzielali im przedstawiciele wydziałów promocji Uniwersytetu Łódzkiego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Eksperci OKE udzielili młodzieży cennych porad i wskazówek dotyczących formuły zdawania egzaminu maturalnego z języka polskiego i matematyki.
Na maturzystów czekały stoiska uczelni wyższych oraz innych instytucji edukacyjnych z województwa łódzkiego i całej Polski. Każdy uczestnik salonu został wyposażony w informator przedstawiający ofertę studiów na terenie naszego kraju oraz informator maturalny.
Moi mili czytelnicy
Do naszej biblioteki szkolnej trafiła pierwsza partia książek z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Jak wiemy, szkoła pozyskała z tego programu łącznie 15.000 zł na zakup nowości wydawniczych ( książek nie będących podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.
Kupione zostały pierwsze pozycje uwzględniające Wasze preferencje czytelnicze.
Przydzielone zostały zadania do realizacji poszczególnym klasom i za chwilę zaczynamy działania promujące czytelnictwo.
,, bestsellery ’’ wkrótce trafią do Was - Drodzy Czytelnicy
Zapraszam ! Włączcie się do działania
UWAGA!
Uczestnicy kursu kwalifikacyjnego KUCHARZ w harmonogramie zajęć zaszły niewielkie zmiany. Aktualny harmonogram dostępny jest w zakładce "Projekty Unijne"
BIEG JESIENI 2017
Łowicki półmaraton Jesieni nie mógł odbyć się bez naszego udziału. Już po raz czwarty Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu uczestniczył w organizacji Łowickiego Półmaratonu Jesieni.
Ta wspaniała impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń szkolnych. Widoczni byliśmy w wielu miejscach tegorocznej imprezy. Na płycie stadionu przy ul. Jana Pawła II przygotowano stoisko z napojami energetycznymi i izotonicznymi dla zawodników.
Pomysł na organizację punktu z napojami zrodził się już w poprzednich latach i cieszył olbrzymim zainteresowaniem ze strony uczestników.W tym roku serwowaliśmy: wodę z glukozą i fruktozą, wodę z solą i sokiem z cytryny, wodę z miodem, solą i sokiem z cytryny, wodę z magnezem.Po zakończonych zawodach uczestnicy biegu bardzo chętnie częstowali się naszymi napojami, uzupełniając tym samym elektrolity i regenerując organizm.Podobnie, jak w latach poprzednich, nasi uczniowie służyli pomocą w punktach z wodą, którą zawodnicy zaspakajali pragnienie w czasie biegu .Dla wszystkich uczestników oraz obserwatorów biegu przygotowaliśmy również muzyczną atrakcję. Gorącą atmosferę mimo deszczowej pogody zapewnił uczestnikom maratonu członkowie grupy wokalno-tanecznej ROMA - wokalista Marek Ufa oraz tancerki z formacji ROMA DANCE.
Sukces naszej szarlotki!
Uczniowie naszej szkoły zdobyli 2 miejsce w konkursie pt.: ,, Świąteczna Skierlotka’’. Konkurs zorganizowany był przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w ramach 40 Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.
Życzymy młodzieży dalszych sukcesów!
Opiekunowie: Aneta Wojciechowska, Renata Pawlikowska
UWAGA!
Wszystkich uczestników
KURSU KWALIFIKACYJNEGO KUCHARZ
prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem zajęć,
który znajduje się na stronie internetowej szkoły w zakładce "Projekty Unijne"
W dniu 12.09.2017r. uczniowie klasy 1 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych po raz pierwszy na zajęciach z procesów technologicznych sporządzali potrawy. Były to surówki warzywne i owocowe, zachęcające kolorami, kreatywnymi dekoracjami i wspaniałym smakiem. (Zajęcia przebiegły spokojnie, nikt się nie zaciął, nic nie spłonęło, nic się nie potłukło.) Zachęcamy do oglądania zdjęć.
UWAGA PIERWSZOKLASIŚCI
W związku ze zbliżającym się dniem Waszej integracji ze społecznością szkolną prosimy o baczne obserwowanie życia naszej placówki, jej infrastruktury / obiektu, dojazdu /, Grona Pedagogicznego
oraz pracowników administracji
Zdobytą wiedzę zaprezentujecie w konkursach w dniu 28 września podczas Święta :
WYKOPKI U REYMONTA
Prosimy także o przygotowanie 15 min. prezentacji klasy w formie skeczu, inscenizacji, występu muzyczno – wokalnego lub tanecznego.
Do zabawy włączamy koniecznie WYCHOWAWCÓW
Organizatorzy imprezy
Grupa ROMA
Samorząd Uczniowski
POŁĄCZENIE MZK ZE SZKOŁĄ
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu pozyskał, dzięki uprzejmości MZK, wyjątkowe połączenie autobusowe z dworca PKS/ parking przy UM/ i dworca PKP do szkoły przy ul. Powstańców.
Autobus oznaczony „ZSP nr 3” odjeżdża w dni szkolne z przystanku przy ul. Mostowej o godz. 7.45
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
4 września 2017 roku w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W.S. Reymonta w Łowiczu odbył się uroczysty apel inaugurujący nowy rok szkolny 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00. Pan dyrektor Mirosław Kret na wstępie swojego przemówienia powitał serdecznie zaproszonych gości w osobach przewodniczącego Rady Powiatu Łowickiego Pana Krzysztofa Górskiego, przewodniczącego Rady Rodziców Pana Zbigniewa Światlaka, a także grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.
Pan dyrektor przypomniał o 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a pamięć o poległych wszyscy uczcili minutą ciszy.
W dalszej części swojego wystąpienia poinformował o celach, planach, przedsięwzięciach i zadaniach szkoły na nowy rok.
Uczniom życzył jak najlepszych wyników w nauce i na egzaminach zewnętrznych, sukcesów w konkursach, olimpiadach; zachęcał do godnego reprezentowania szkoły w każdym miejscu i sytuacji. Nauczycielom życzył by był to rok spokojnej pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały dużo zadowolenia i satysfakcji.
Przemawiający w dalszej kolejności przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Pan Krzysztof Górski jak i przewodniczący Rady Rodziców Zbigniew Światlak życzyli nauczycielom jak najmniej stresu i rozczarowań, a dużo optymizmu i zapału; natomiast uczniom sukcesów i wiary we własne możliwości oraz jak najlepszych wyników w nauce.
Po życzeniach i ciepłych słowach skierowanych do społeczności szkolnej uczniowie udali się na spotkania w z wychowawcami w salach lekcyjnych.
Rocznica wybuchu II wojny światowej
Dzisiaj 1 września 2017 roku przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej z tej okazji na największym cmentarzu wojennym w Łowiczu odbyły się uroczystości upamiętniające ten fakt. W tym miejscu zgromadzili się weterani, władze miasta i mieszkańcy miasta. Nie zabrakło także młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunem wysłuchali okolicznościowych przemówień i uczestniczyli w apelu poległych
POŁĄCZENIE MZK ZE SZKOŁĄ
Od 04 września 2017 r. na dworcu PKS w Łowiczu, dla uczniów ZSP nr 3 będzie codziennie podstawiony autobus MZK nr 1.1. Odjazd do szkoły odbywać się będzie o godzinie 7.45 (w dniach nauki szkolnej).
W związku z powyższym wszyscy uczniowie dojeżdżający z różnych miejscowości, jeśli chcą korzystać ze wspomnianego połączenia, powinni wysiąść na dworcu PKS/PKP w Łowiczu.
UDOGODNIENIE DLA UCZNIÓW DOJEŻDŻAJĄCYCH DO ZSP NR 3 OD 01.09.17R
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. W. S. Reymonta w Łowiczu informuje, że pomyślnie zakończyły się rozmowy między dyr. MZK a szkołą w celu usprawnienia dojazdów uczniów do naszej szkoły od 01 września 2017 r. Z dniem 04.09.17r aż do zakończenia roku szkolnego będzie uruchomione dodatkowe połączenie od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni wolnych od zajęć lekcyjnych o godzinie 7.45 linii MZK dla uczniów dojeżdżających z dworca PKP i PKS w Łowiczu. Uczniowie w liczbie ok. 40 – 50 osób, którzy wysiadają na dworcu PKP i przystanku PKS przy ulicy Mostowej będą mogli za niewielką opłatą dojechać dodatkowym kursem do szkoły, by niezależnie od warunków pogodowych sprawnie zdążyć na zajęcia lekcyjne.
Serdeczne podziękowania dla dyrekcji MZK.
ZAŚWIADCZENIA OKE O UZYSKANIU TYTUŁU TECHNIKA
Wszystkie osoby, które w roku szkolnym 2016/2017 zdały drugą kwalifikację i w ten sposób uzyskały tytuł technika w danym zawodzie ZAPRASZAMY w godzinach 8.15 - 15.30 do Sekretariatu Szkoły w celu odbioru zaświadczeń OKE.
SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Prosimy o zapoznanie się ze Szkolnym Zestawem Podręczników obowiązującym w roku szkolnym 2017/2018.